דילוג
מיקום והעברת האקווריום

מיקום והעברת האקווריום

תתחדשו! קניתם אקווריום חדש ודגי נוי מרהיבים ועכשיו עומדת לפניכם החלטה חשובה – באיזה פינה של הבית או של המשרד שלכם הכי כדאי למקם את הפלא המרהיב הזה.

ובכן, למרות שזו נראית החלטה פשוטה ואף אקראית, אין הדבר כך. למיקום האקווריום יש השפעה רבה על בריאות הדגים ועל הנוחות שלכם כמי שחיים לצידם. אז מהו המקום המתאים לגידול דגים באקווריום?

רצוי לדאוג למקום מוצל, המרוחק מהשפעה של קרני שמש או רוחות קרות ושקט ללא רעש והמולה של תנועה מוגברת של אנשים. בנוסף, כדאי שהאקווריום ימוקם במקום יציב, ללא סכנות נפילה ובקרבת מקור חשמל לציוד הנלווה, אך לא ליד גופי חימום ולא באזורים חמים, כמו המטבח שהרי החום עלול לפגוע בדגים.רצוי להעמיד את האקווריום בפינה נעימה שאינה מפריעה גם לכם. עבודת הפילטרים והמשאבות יוצרת רעש, כך שאם חשבתם להניח אותו בחדר השינה או בחדר העבודה, קחו זאת בחשבון...

כשהאקווריום והדגים עוברים דירה...

אם אתם עוברים דירה או משרד וצריכים לנתק את האקווריום ממקומו, כדאי שתעשו זאת בצורה הנכונה, מבלי להזיק לדגים, שכן, מעבר ממקום למקום מגביר אצלם את תחושת המתח. למשל, במקום להעביר את הדגים באמצעות שקיות ניילון שעשויות ליפול או להקרע, עדיף לשאת אותם בצידניות סגורות עם מיי האקווריום, לצד אבן אוויר ומשאבת אוויר.

את החצץ הוציאו ושמרו בדליים, וודאו שניתקתם את האקווריום מכל מערכות החשמל הרלוונטיות.

חשוב שההעברה עצמה, בין אם היא נעשית ברכב פרטי ובין אם על ידי מובילים, תיעשה בזהירות ואפילו כדאי לחגור את האקווריום כדי לוודא שלו ייגרם לו אף נזק.

תנו לדגים זמן להסתגל מחדש
לפני מיקום האקווריום בפינה החדשה, העבירו סמרטוט ומרקו אותו קצת, ללא שימוש בחומרי ניקוי. לאחר שבחרתם את עבורו את הפינה האידיאלית, הכניסו את החצץ, סדרו את הדקורציות (הצדפים, הסלעים) ומלאו אותו במי ברז. הפעילו את גוף החימום והוסיפו אנטי כלור לניקוי המים. תנו לחומר לעבוד כ-45 דקות והתקינו את הפילטרים.
כדאי להוסיף מאיץ ביולוגי (בקטריות חיוביות), החשוב גם הוא לטיפול במי ברז ומסייע למניעת אצות באקווריום. כשהטמפרטורה מגיעה ל-22 מעלות, מעבירים את דגי הנוי מהצידנית, דרך שקיות, אך בהתחלה יש להשאיר אותן סגורות.

במטרה להשוות את הטמפרטורה, תתנו לשקיות עם הדגים לצוף על פני המים במשך 20 דקות ואחר כך פתחו והוסיפו חצי כוס ממי האקווריום, כדי להרגיל את הדגים לערכים של המים באקווריום לעומת מה שהיה להם בשקית.
יש לחזור על הפעולה כל 10 דקות כ-7 פעמים ולאחר מכן, לשחרר את הדגים בעדינות.

מאמר הבא הפעלת מסנן חיצוני

הרשמה חינם לאקדמיה

אנו נשלח לך דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות האחרונות בתחום, מדריכים חדשים, הצעות מדהימות וכל מיני דברים טובים

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה