תאורה לאקווריום

 
תאורה לאקווריום משמשת את מגדלי הדגים ליצירת מראה ייחודי ומרהיב באקווריום, על ידי הדגשת והבלטת עצמים, תוך שימוש בצבעים ובעוצמות שונות של המנורה. אבל, כמעט כל גוף תאורה לאקווריום יכול לשמש גם כזרז לתהליך הפוטוסינתזה של צמחי האקווריום, מה שיתרום משמעותית לאיכות המים. לכן, מומלץ להתקין תאורת אקווריום לאחר התייעצות עם המומחים שלנו  אשר עומדים לרשותך ברשת בית הובי. לרעיונות נוספים לעיצוב אקווריומיםופילטרים לשמירה על צלילות ותקינות המים.
 
סינון לפי מחיר
סינון לפי סוג המוצר
[8]
[6]
מותגים
[8]
[6]
Resunתאורת לד לאקווריום (T8-10W) אורך: 33 עוצמה: 4W
תאורת LED לאקווריום, גוף עצמאי הפועל בעזרת שנאי מצורף. יכול גם לעבוד במקום נורה פלורסצנטית T-8 מגיע כולל מחברים לתליית התאורה, גוף מוגן מים, מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים. אורך התאורה: 33 ס"מ | עוצמה: 4 וואט  | צבע האור: לבן עם הדגשת צבעים 
179 ₪
Resunתאורת לד לאקווריום (T8-15W) אורך: 45 עוצמה: 5W
תאורת LED לאקווריום, גוף עצמאי הפועל בעזרת שנאי מצורף. יכול גם לעבוד במקום נורה פלורסצנטית T-8 מגיע כולל מחברים לתליית התאורה, גוף מוגן מים, מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים. אורך התאורה: 45 ס"מ | עוצמה: 5 וואט | צבע האור: לבן עם הדגשת צבעים
195 ₪
Resunתאורת לד לאקווריום (T8-20W) אורך: 60 עוצמה: 6W
תאורת LED לאקווריום, גוף עצמאי הפועל בעזרת שנאי מצורף. יכול גם לעבוד במקום נורה פלורסצנטית T-8 מגיע כולל מחברים לתליית התאורה, גוף מוגן מים, מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים. אורך התאורה: 60 ס"מ | עוצמה: 6 וואט | צבע האור: לבן עם הדגשת צבעים 
245 ₪
Resunתאורת לד לאקווריום (T8-25W) אורך: 75 עוצמה: 8W
תאורת LED לאקווריום, גוף עצמאי הפועל בעזרת שנאי מצורף. יכול גם לעבוד במקום נורה פלורסצנטית T-8 מגיע כולל מחברים לתליית התאורה, גוף מוגן מים, מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים. אורך התאורה: 75 ס"מ | עוצמה: 8 וואט | צבע האור: לבן עם הדגשת צבעים
345 ₪
Resunתאורת לד לאקווריום (T8-30W) אורך: 90 עוצמה: 10W
תאורת LED לאקווריום, גוף עצמאי הפועל בעזרת שנאי מצורף. יכול גם לעבוד במקום נורה פלורסצנטית T-8 מגיע כולל מחברים לתליית התאורה, גוף מוגן מים, מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים. אורך התאורה: 90 ס"מ | עוצמה: 10 וואט | צבע האור: לבן עם הדגשת צבעים
295 ₪
Resunתאורת לד לאקווריום (T8-40W) אורך: 120 עוצמה: 14W
תאורת LED לאקווריום, גוף עצמאי הפועל בעזרת שנאי מצורף. יכול גם לעבוד במקום נורה פלורסצנטית T-8 מגיע כולל מחברים לתליית התאורה, גוף מוגן מים, מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים. אורך התאורה: 120 ס"מ | עוצמה: 14 וואט | צבע האור: לבן עם הדגשת צבעים
315 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 30 עוצמה: 15W
מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום באורך 30 ס"מ להבלטת צבעי הדגים, אשר פותחה בשיתוף פעולה עם צוות מומחים מאירופה, הגוף מיוצר מסגסוגת אלומנים דקה, חזקה ואיכותית. האור המופץ הינו אור עוצמתי בספקטרום מלא למערכת התאורה המתקדמת יש מקדם מסירת צבע גבוה HCRI  לתאורה הספקי LUMEN גבוהים במיוחד אורך חיי תאורה של מעל ל-40,000 שעות! תוך כדי צריכת חשמל נמוכה יותר של מאות אחוזים בשנה. 
395 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 45 עוצמה: 20W
מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום באורך 45 ס"מ להבלטת צבעי הדגים, אשר פותחה בשיתוף פעולה עם צוות מומחים מאירופה, הגוף מיוצר מסגסוגת אלומנים דקה, חזקה ואיכותית. האור המופץ הינו אור עוצמתי בספקטרום מלא למערכת התאורה המתקדמת יש מקדם מסירת צבע גבוה HCRI  לתאורה הספקי LUMEN גבוהים במיוחד אורך חיי תאורה של מעל ל-40,000 שעות! תוך כדי צריכת חשמל נמוכה יותר של מאות אחוזים בשנה.
495 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 60 עוצמה: 40W
מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום באורך 60 ס"מ להבלטת צבעי הדגים, אשר פותחה בשיתוף פעולה עם צוות מומחים מאירופה, הגוף מיוצר מסגסוגת אלומנים דקה, חזקה ואיכותית. האור המופץ הינו אור עוצמתי בספקטרום מלא למערכת התאורה המתקדמת יש מקדם מסירת צבע גבוה HCRI  לתאורה הספקי LUMEN גבוהים במיוחד אורך חיי תאורה של מעל ל-40,000 שעות! תוך כדי צריכת חשמל נמוכה יותר של מאות אחוזים בשנה.
575 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 100 עוצמה: 60W
מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום באורך 100 ס"מ להבלטת צבעי הדגים, אשר פותחה בשיתוף פעולה עם צוות מומחים מאירופה, הגוף מיוצר מסגסוגת אלומנים דקה, חזקה ואיכותית. האור המופץ הינו אור עוצמתי בספקטרום מלא למערכת התאורה המתקדמת יש מקדם מסירת צבע גבוה HCRI  לתאורה הספקי LUMEN גבוהים במיוחד אורך חיי תאורה של מעל ל-40,000 שעות! תוך כדי צריכת חשמל נמוכה יותר של מאות אחוזים בשנה.
895 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 120 עוצמה: 80W
מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום באורך 120 ס"מ להבלטת צבעי הדגים, אשר פותחה בשיתוף פעולה עם צוות מומחים מאירופה, הגוף מיוצר מסגסוגת אלומנים דקה, חזקה ואיכותית. האור המופץ הינו אור עוצמתי בספקטרום מלא למערכת התאורה המתקדמת יש מקדם מסירת צבע גבוה HCRI  לתאורה הספקי LUMEN גבוהים במיוחד אורך חיי תאורה של מעל ל-40,000 שעות! תוך כדי צריכת חשמל נמוכה יותר של מאות אחוזים בשנה.
1190 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 150 עוצמה: 100W
מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום באורך 150 ס"מ להבלטת צבעי הדגים, אשר פותחה בשיתוף פעולה עם צוות מומחים מאירופה, הגוף מיוצר מסגסוגת אלומנים דקה, חזקה ואיכותית. האור המופץ הינו אור עוצמתי בספקטרום מלא למערכת התאורה המתקדמת יש מקדם מסירת צבע גבוה HCRI  לתאורה הספקי LUMEN גבוהים במיוחד אורך חיי תאורה של מעל ל-40,000 שעות! תוך כדי צריכת חשמל נמוכה יותר של מאות אחוזים בשנה.
1390 ₪
 
 
  
 

היתרונות שמציעה תאורת לד לאקווריום
 

נורות לד ( LED, Light-Emitting Diode ) נחשבות נורות חדשות יחסית בעולם התאורה בכלל. הן משמשות לצרכים רבים, ומשמשות כגופי תאורה בבתים, כפנסי מכוניות, כגופי תאורה במסכי טלוויזיה (מסכי LED ) ועוד. לצד כל אלו, הן נחשבות פופולאריות מאוד כאמצעי תאורה לאקווריום, ויש לכך כמה סיבות.

מעל לכול, מנורות הלד מציעות שעות עבודה רבות: בעוד נורת ליבון, היא הנורה הרגילה שנמצאת כמעט בכל בית, פועלת למשך כ-1,200 שעות, נורת לד יכולה לפעול למשך 50 אלף שעות (!). כבר כאן היא מתגלה כחסכונית מאוד, אך גם מבחינת צריכת החשמל שלה ניתן להבחין בחיסכון משמעותי: את כמות האור שמפיקה מנורת ליבון בעזרת 100 וואט, מייצרת מנורת הלד בעזרת 10 וואט בלבד.

עבור מגדלי הדגים מדובר בשני נתונים חשובים מאוד, שהרי את תאורת האקווריום לא נהוג לכבות כמעט, כדי לספק לדגים את מנת האור הדרושה להם כל העת. תאורת לד לאקווריום חסכונית כל כך מאפשרת למגדלים לצמצם משמעותית בהוצאות.

מלבד החיסכון, ישנם גם היבטים טכניים שמציעה תאורת הלד ונחשבים נפלאים עבור מגדלי הדגים : ראשית, היא מפיקה אור ממוקד שאינו נשבר בעת המגע עם המים, מה שמבטיח תאורה 'איכותית' ויעילה יותר. שנית, ישנן נורות לד מסוגים שונים, אשר מציעות עוד כמה תכונות חשובות:

 
  • תאורת לד לאקווריום – גם בתוך המים : אמנם נורות לד הן נורות הפועלות על חשמל, כמו כל נורה אחרת, אך ישנן כאלו שאפשר להציב גם בתוך המים, ולזכות בתאורה איכותית עוד יותר. לד מוגן מים לאקווריום יכול להגיע בכמה תצורות, כך שהמגדל יכול ממש 'לעצב' את התאורה בשיטה זו
  • תאורת RGB לאקווריום : נורות לד RGB (אדום, ירוק וכחול) שמדגישות את צבעי הדגים בצורה נפלאה. השילוב בין שלושת הצבעים והמיקוד של האור הוא שיוצר את המראה הנפלא
  • תאורת לד לאקווריום בתצורות שונות : יתרון נוסף של מנורות הלד הוא באפשרות לרכוש אותן בכמה תצורות – כמנורות בודדות, כפנסים, כמנורות החבויות בתוך שפורפרת מיוחדת ואף בסליל שמורכב ממנורות לד קטנטנות. כך המגדל נהנה מאינספור אפשרויות.

תפקידה של תאורת לד לאקווריום – ולאיזה סוגי אקווריום היא מתאימה?

עד כה הבנו את יתרונותיהן של מנורות הלד, אך למה משמשת תאורת לד לאקווריום? למעשה, ישנם כמה שימושים לגוף תאורה לאקווריום מסוג זה :

  • תאורה רגילה וסטנדרטית
  • תאורה המדגישה את צבעי הדגים (תאורת לד RGB לאקווריום, שאותה הזכרנו קודם לכן)
  • תאורה אשר מעודדת פוטוסינתזה
  • תאורה בעוצמה מדויקת, אשר נחשבת קריטית להתפתחותם של יצורים חיים שונים באקווריום.

ולאילו אקווריומים מתאימות מנורות הלד? בגדול, לכל סוגי האקווריומים. עם זאת, לא די בהנחת תאורת לד באקווריום כדי להתאים אותה לשוכנים בו. חשוב לבדוק, ללמוד ולהבין איזו עוצמה של תאורה תתאים לאילו דגים ויצורים אחרים, להתאים את אופי התאורה ועוצמתה לאופי האקווריום ועוד.

אם אינכם בטוחים מהי הבחירה הנכונה עבורכם, אתם מוזמנים להתייעץ עם אנשי בית הובי, מומחים להקמת אקווריומים מכל הסוגים, ובעלי ידע רב גם בהתאמת גופי התאורה לסוג האקווריום ולאופיו. בעזרתם תוכלו לבחור תאורת לד לאקווריום שתהיה איכותית ויעילה במיוחד.

התאורה היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בבניית אקווריום, שהרי כידוע, רוב בעלי החיים זקוקים לאור כדי להתפתח ולחיות. תאורת לד לאקווריום נחשבת כיום לסוג תאורה פופולארי ומבוקש מאוד בקרב חובבי הדגים, בשל התכונות שהיא מציעה, והופכות אותה מושלמת לתאורת האקווריום. נפרט כאן את הסיבות מדוע תאורת לד לאקווריום מוצלחת כל כך עבור מגדלי הדגים.