תאורה לאקווריום

 
תאורה לאקווריום משמשת את מגדלי הדגים ליצירת מראה ייחודי ומרהיב באקווריום, על ידי הדגשת והבלטת עצמים, תוך שימוש בצבעים ובעוצמות שונות של המנורה. ההבדל בין אקווריום סטנדרטי וחד גוני לאקווריום מלא חיים וצבעוני תלוי לעיתים בגורם אחד בלבד: תאורה לאקווריום, אשר יש בו כדי לשנות לחלוטין את המראה והאווירה של ממלכת הדגים הביתית.
 
סינון לפי מחיר
סוג המוצר
[8]
מותגים
[8]
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 30 עוצמה: 15W

תאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 30 עוצמה: 15W

מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום להבלטת צבעי הדגים
אורך: 27 ס"מ עוצמה: 15W
צבע האור: RGB 
595 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 40 עוצמה: 24W

תאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 40 עוצמה: 24W

מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום להבלטת צבעי הדגים
אורך: 37 ס"מ עוצמה: 24W
צבע האור: RGB
649 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 50 עוצמה: 26W

תאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 50 עוצמה: 26W

מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום להבלטת צבעי הדגים
אורך: 47 ס"מ עוצמה: 26W
צבע האור: RGB
695 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 60 עוצמה: 38W

תאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 60 עוצמה: 38W

מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום להבלטת צבעי הדגים
אורך: 57 ס"מ עוצמה: 38W
צבע האור: RGB
775 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 80 עוצמה: 52W

תאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 80 עוצמה: 52W

מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום להבלטת צבעי הדגים
אורך: 77 ס"מ עוצמה: 52W
צבע האור: RGB
895 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 100 עוצמה: 70W

תאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 100 עוצמה: 70W

מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום להבלטת צבעי הדגים
אורך: 96 ס"מ עוצמה: 70W
צבע האור: RGB
1095 ₪
DGתאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 120 עוצמה: 82W

תאורת לד לאקווריום ( RGB ) אורך: 120 עוצמה: 82W

מערכת תאורת לד מקצועית ומתקדמת לאקווריום להבלטת צבעי הדגים
אורך: 117 ס"מ עוצמה: 82W
צבע האור: RGB
1390 ₪
 
 

היתרונות שמציעה תאורת לד לאקווריום

התאורה היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בבניית אקווריום, שהרי כידוע, רוב בעלי החיים זקוקים לאור כדי להתפתח ולחיות. תאורת לד לאקווריום נחשבת כיום לסוג תאורה פופולארי ומבוקש מאוד בקרב חובבי הדגים, בשל התכונות שהיא מציעה, והופכות אותה מושלמת לתאורת האקווריום. נפרט כאן את הסיבות מדוע תאורת לד לאקווריום מוצלחת כל כך עבור מגדלי הדגים. 

 

נורות לד ( LED, Light-Emitting Diode ) נחשבות נורות חדשות יחסית בעולם התאורה בכלל. הן משמשות לצרכים רבים, ומשמשות כגופי תאורה בבתים, כפנסי מכוניות, כגופי תאורה במסכי טלוויזיה (מסכי LED ) ועוד. לצד כל אלו, הן נחשבות פופולאריות מאוד כאמצעי תאורה לאקווריום, ויש לכך כמה סיבות.

 

מעל לכול, מנורות הלד מציעות שעות עבודה רבות: בעוד נורת ליבון, היא הנורה הרגילה שנמצאת כמעט בכל בית, פועלת למשך כ-1,200 שעות, נורת לד יכולה לפעול למשך 50 אלף שעות (!). כבר כאן היא מתגלה כחסכונית מאוד, אך גם מבחינת צריכת החשמל שלה ניתן להבחין בחיסכון משמעותי: את כמות האור שמפיקה מנורת ליבון בעזרת 100 וואט, מייצרת מנורת הלד בעזרת 10 וואט בלבד.

 

עבור מגדלי הדגים מדובר בשני נתונים חשובים מאוד, שהרי את תאורת האקווריום לא נהוג לכבות כמעט, כדי לספק לדגים את מנת האור הדרושה להם כל העת. תאורת לד לאקווריום חסכונית כל כך מאפשרת למגדלים לצמצם משמעותית בהוצאות.

 

מלבד החיסכון, ישנם גם היבטים טכניים שמציעה תאורת הלד ונחשבים נפלאים עבור מגדלי הדגים : ראשית, היא מפיקה אור ממוקד שאינו נשבר בעת המגע עם המים, מה שמבטיח תאורה 'איכותית' ויעילה יותר. שנית, ישנן נורות לד מסוגים שונים, אשר מציעות עוד כמה תכונות חשובות:

 

תאורת לד לאקווריום – גם בתוך המים : אמנם נורות לד הן נורות הפועלות על חשמל, כמו כל נורה אחרת, אך ישנן כאלו שאפשר להציב גם בתוך המים, ולזכות בתאורה איכותית עוד יותר. לד מוגן מים לאקווריום יכול להגיע בכמה תצורות, כך שהמגדל יכול ממש 'לעצב' את התאורה בשיטה זו.

 

תאורת RGB לאקווריום : נורות לד RGB (אדום, ירוק וכחול) שמדגישות את צבעי הדגים בצורה נפלאה. השילוב בין שלושת הצבעים והמיקוד של האור הוא שיוצר את המראה הנפלא

 

תאורת לד לאקווריום בתצורות שונות : יתרון נוסף של מנורות הלד הוא באפשרות לרכוש אותן בכמה תצורות – כמנורות בודדות, כפנסים, כמנורות החבויות בתוך שפורפרת מיוחדת ואף בסליל שמורכב ממנורות לד קטנטנות. כך המגדל נהנה מאינספור אפשרויות.

 

תפקידה של תאורת לד לאקווריום – ולאיזה סוגי אקווריום היא מתאימה?

עד כה הבנו את יתרונותיהן של מנורות הלד, אך למה משמשת תאורת לד לאקווריום? למעשה, ישנם כמה שימושים לגוף תאורה לאקווריום מסוג זה :

  • תאורה רגילה וסטנדרטית
  • תאורה המדגישה את צבעי הדגים (תאורת לד RGB לאקווריום, שאותה הזכרנו קודם לכן)
  • תאורה אשר מעודדת פוטוסינתזה
  • תאורה בעוצמה מדויקת, אשר נחשבת קריטית להתפתחותם של יצורים חיים שונים באקווריום.

ולאילו אקווריומים מתאימות מנורות הלד? בגדול, לכל סוגי האקווריומים. עם זאת, לא די בהנחת תאורת לד באקווריום כדי להתאים אותה לשוכנים בו. חשוב לבדוק, ללמוד ולהבין איזו עוצמה של תאורה תתאים לאילו דגים ויצורים אחרים, להתאים את אופי התאורה ועוצמתה לאופי האקווריום ועוד.

אם אינכם בטוחים מהי הבחירה הנכונה עבורכם, אתם מוזמנים להתייעץ עם אנשי בית הובי, מומחים להקמת אקווריומים מכל הסוגים, ובעלי ידע רב גם בהתאמת גופי התאורה לסוג האקווריום ולאופיו. בעזרתם תוכלו לבחור תאורת לד לאקווריום שתהיה איכותית ויעילה במיוחד.

 
X וואטסאפ
עם נציג
X וואטסאפ
עם נציג