קורס רביית דגים

 
 

אנחנו שמחים להציג לכם קורס אונליין מקצועי ומקיף בנושא רביית דגים. את הקורס העברנו למאות חובבים ברחבי הארץ במסגרת " האקדמיה לדגי נוי " ואנחנו מעניקים אותו ללא עלות לעוקבים שלנו. הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות - מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם. 

 

הירשמו עכשיו לאקדמיה לדגי נוי - ההרשמה חינם! 

 

 
סינון לפי מחיר
קורס אונליין למתקדמים - רביית דגים - שיעור מספר 1 - מבוא
 
ממלכת הדגים הביתית, האקווריום, מוקמת תוך הקפדה על ערכים ועל נתונים רבים, מתוך מטרה אחת עיקרית: לדמות את סביבת האקווריום לסביבה הטבעית של הדגים שנמצאים בו, כדי לאפשר להם לשגשג ולגדול כראוי. 
 
 
רביית דגים - שיעור מספר 2 - ציקלידים
 
אמנם בטבע רביית דגים היא כמובן עניין טבעי המתרחש ללא התערבות האדם - מה שעשוי לקרות גם בממלכת המים הפרטית שלכם - אך מעט עזרה מכם תעודד את הדגים להתרבות ותוסיף עוד 'חברים' לאקווריום. כשמדובר בדגי הציקליד המיוחדים, לרבייה יש הצדקה רבה: מטרתה להוסיף צבע וססגוניות רבה עוד יותר למים.
 
רביית דגים - שיעור מספר 3 - משריצי חיים
אחת משיטות הרבייה של דגים היא השרצה: הם אינם מטילים ביצים, כמו דגים רבים – הנקבות פולטות מגופן דגיגים קטנים, חיים, שכבר מהרגע הראשון שבו יצאו לאוויר העולם, הם שוחים ואף יכולים לאכול אוכל ככל דג אחר (אך בכמויות קטנות בהרבה, כמובן).
 
רביית דגים - שיעור מספר 4  - רביית דיסקוסים
דיסקוסים הם מהדגים היפים והאהובים ביותר בעולם הגידול הביתי. אך כיצד הם מתרבים? ככלל, שיטת הרבייה של הדיסקוס היא על ידי הטלת ביצים מחוץ לגוף, במקום מוגדר שהוכן מראש לשם כך על ידי שני 'דגי הנוי'.
רביית דגים - שיעור מספר 5 - רביית סקלאר
דגי הסקלאר הם ציקלידים אהובים מאוד לגידול – אך לא קל לזווג אותם באקווריום, וזאת בעיקר משום שקשה להבדיל בין המינים ולזהות מיהו הזכר ומיהי הנקבה. גם אם נעשה זיהוי מוצלח, דגים אלו נחשבים מעט בררנים בבחירת בן הזוג שלהם, ולכן מומלץ לשכן באקווריום אחד להקה של סקלארים, כדי שאלו יוכלו לבחור את בן הזוג שלהם מבין כמה מועמדים.
 
רביית דגים - שיעור מספר 6 - רביית דגי נקאי
דגי הנקאי, אשר נקראים גם שוכני קרקעית, מוסיפים המון לכל אקווריום – הן מבחינה חזותית והן מבחינה פרקטית, שכן הם אמונים על 'ניקוי' השאריות במים והעור המת שעל גופם של הדגים. למעשה, הם שותפים מלאים ובכירים בניסיונות השמירה על היגיינת המים.