קטגוריות משנה
סינון לפי מחיר
מותגים
[8]
[9]
[6]
[3]
[4]
[14]
[7]
[3]
[4]
כדאי לדעת
אקווריום מים מתוקים - שיעור מספר 10 - ניקוי מסנן חיצוני
כשאנו ניגשים לנקות את הפילטר החיצוני כדאי שנדע כמה נקודות מנחות לניקוי נכון שיבטיח מוצר תקין ויעיל גם לאחר הניקוי.

פילטר לאקווריום

מי האקווריום, שאינם נהנים מסירקולציה טבעית, נוטים עם הזמן לצבור לכלוך, שאריות ופסולת שיפגעו באיכות חיי הדגים. כדי למנוע זאת אפשר להחליף את המים בתדירות גבוהה - או לחבר פילטר לאקווריום, אשר יבצע סינון קבוע. פילטר פנימי לאקווריום פועל בתוך המים עצמם ואילו פילטר חיצוני לאקווריום נמצא בקרבתו ומשתמש בצינוריות לשאיבת המים ולהחזרתם. הפילטר מתפקד כסַנן חלקיקים וכן כמאזֵן בקטריאלי, שמאפשר חיים תקינים ובריאים באקווריום.
בטבע, הסוד לשמירה על מים נקיים ובריאים טמון בסירקולציה: מים נכנסים ויוצאים ממאגר המים הספציפי ללא הפסקה, וכך נשמרת איכותו. באקווריום הביתי אין אפשרות לתחלופה טבעית כזו ולכן, בכל בית יימצא לצד האקווריום או בתוכו גם פילטר (מסנן), אשר מבטיח את תחלופת המים התקינה.
 

למעשה, ישנם שלושה סוגים עיקריים של פילטר לאקווריום :


פילטר חיצוני לאקווריום - נחשב לנפוץ יותר בקרב מגדלי הדגים, משום שהוא יכול להגיע בהספקים גדולים יותר, ואינו תופס מקום באקווריום עצמו (מדובר לרוב במסנן גדול יחסית). כמו כן, זהו מסנן קל יותר לניקוי.
פילטר פנימי לאקווריום - מגיע בהספקים מעט נמוכים יותר בהשוואה לפילטרים החיצוניים, ומתאים בעיקר לאקווריומים קטנים יחסית עם כמות מים נמוכה. באקווריומים מתאימים, הוא יעשה את עבודתו בצורה טובה מאוד.
פילטר סאמפ - זהו מעין חלל נוסף בתוך המים, אשר דרכו עוברים המים בדרכם לסינון ובו מותקנות כל מדיות הסינון הדרושות. פילטר זה מתאים לאקווריומים גדולים במיוחד או לאקווריום מים מלוחים.
בעת בחירת הפילטר המתאים, יש לשים לב להספק שלו: עליו להיות מסוגל לסנן כמות של פי שלושה מנפח האקווריום, תוך שעה. עם זאת, באקווריום צמחייה ניתן להסתפק גם בהספק מעט נמוך מזה.


פעולת הפילטר לאקווריום נחלקת לשלושה שלבים :


סינון מכאני : סינון של החלקיקים המוצקים מהמים וביניהם רפש וצואה אותם פולטים הדגים, פסולת המגיעה מהמזון וכדומה.
סינון ביולוגי : משטחים מיוחדים עליהם מתפתחים חיידקים 'טובים' אשר מסייעים בניקוי המים ובפירוק רעלים שונים לחומר אשר נקרא ניטראט. את הניטראט צורכים הצמחים שבאקווריום ומשתמשים בו להפקת חמצן - וכך למעשה מתבצע מחזור הגזים במי האקווריום.
סינון כימי : מתבצע בעזרת הפחם שבמסנן, ואחראי על סינון של כימיקלים רעילים מהמים, כמו גם להרחיק ריחות רעים וצבעים לא רצויים.  
מיין לפי:
הצג אפשרויות סינון
 
JBLפילטר חיצוני JBL CRISTALPROFI E702 GREENLINE
פילטר חיצוני לאקווריום תוצרת JBL גרמניה בנפח של 160 ליטרים, הפועל בהספק של 700 ליטרים בשעה. כולל בתוכו מסנן עליון, ההופך את מלאכת הניקוי ליעילה הרבה יותר. מכיל מתג הפעלה, שמאפשר שאיבת מים פשוטה בסילון. מגיע עם כל הרכיבים הנדרשים להתקנה ולתפעול פשוטים.
 
695 ₪
JBLפילטר חיצוני JBL CRISTALPROFI E902 GREENLINE
פילטר חיצוני לאקווריום תוצרת JBL גרמניה בנפח 300 ליטר, הפועל בהספק של 900 ליטר בשעה. הפילטר כולל בתוכו ארבעה תאי סינון ופרה מסנן, הממוקם בחלקו העליון – אלה מביאים יחדיו לניקוי יסודי ומהיר במיוחד. בנוסף, מכילה המערכת מתג הפעלה, שמאפשר שאיבת מים בסילון. פילטר זה פשוט מאד להתקנה ולתחזוקה, והוא מגיע עם כל הרכיבים הנדרשים לצורך חיבורו לאקווריום.
789 ₪
JBLJBL CRISTALPROFI E1502 GREENLINE
פילטר חיצוני לאקווריום תוצרת JBL גרמניה בנפח של עד 600 ליטר, הפועל בהספק של 1,500 ליטר בשעה. פילטר זה כולל בתוכו ארבע תאי אחסון, כמו גם מסנן עליון – אלה מביאים יחדיו לסינון מהיר ואיכותי של המים. בנוסף, כפתור ההפעלה, המובנה בפילטר, מאפשר שאיבה קלה במיוחד של מים.
פילטר זה נחשב לפשוט מאד להתקנה ולתחזוקה, והוא מבצע את עבודתו באופן שקט במיוחד. מגיע עם כל הרכיבים הנדרשים לצורך חיבורו.
 
1190 ₪
JBLJBL CRISTALPROFI E1902 GREENLINE
פילטר חיצוני לאקווריום תוצרת JBL גרמניה בנפח של עד 800 ליטר, הפועל בהספק של 1,900 ליטר בשעה. מסנן זה כולל בתוכו ארבע תאי אחסון, כמו גם מסנן עליון – לסינון מהיר ואיכותי של המים. בנוסף, לחצן הפעלה, מובנה במסנן, לשאיבה קלה של מים למסנן. פשוט להתקנה ולתחזוקה, שקט במיוחד. מגיע עם כל הרכיבים הנדרשים לצורך חיבורו.
 
1690 ₪
Newaפילטר חיצוני NEWA NKF250

פילטר חיצוני המיועד לאקווריום בנפח של עד 250 ליטר, ופועל בהספק של 550 ליטר בשעה. שקט לחלוטין, הפילטר כולל בתוכו 6 שלבי סינון ומגיע עם מנגנון בלעדי למניעת נזילת מים הפילטר מגיע עם כל הרכיבים הנדרשים, ידידותי מאוד וקל לתפעול . מיוצר באיטליה עם 3 שנות אחריות.

 
עוצמת שאיבה: 550 ליטר בשעה
גובה מים מקסימלי: 1.5 מטר
נפח תאי הסינון: 6 ליטר
צריכת חשמל: 19W
מידות: גובה – 35 ס"מ, אורך – 20 ס"מ, רוחב - 20 ס"מ 
769 ₪
Newaפילטר חיצוני NEWA NKF350

פילטר חיצוני המיועד לאקווריום בנפח של עד 350 ליטר, ופועל בהספק של 750 ליטר בשעה. שקט לחלוטין, הפילטר כולל בתוכו 6 שלבי סינון ומגיע עם מנגנון בלעדי למניעת נזילת מים הפילטר מגיע עם כל הרכיבים הנדרשים, ידידותי מאוד וקל לתפעול . מיוצר באיטליה עם 3 שנות אחריות.

 
עוצמת שאיבה: 750 ליטר בשעה
גובה מים מקסימלי: 1.6 מטר
נפח תאי הסינון: 7 ליטר
צריכת חשמל: 22W
מידות: גובה – 39 ס"מ, אורך – 20 ס"מ, רוחב - 20 ס"מ 
924 ₪
Newaפילטר חיצוני NEWA NKF450

פילטר חיצוני המיועד לאקווריום בנפח של עד 450 ליטר, ופועל בהספק של 1000 ליטר בשעה. שקט לחלוטין, הפילטר כולל בתוכו 6 שלבי סינון ומגיע עם מנגנון בלעדי למניעת נזילת מים הפילטר מגיע עם כל הרכיבים הנדרשים, ידידותי מאוד וקל לתפעול . מיוצר באיטליה עם 3 שנות אחריות.

 
עוצמת שאיבה: 1000 ליטר בשעה
גובה מים מקסימלי: 2 מטר
נפח תאי הסינון: 10.5 ליטר
צריכת חשמל: 36W
מידות: גובה – 41 ס"מ, אורך – 25 ס"מ, רוחב - 25 ס"מ 
1139 ₪
Newaפילטר חיצוני NEWA NKF700

פילטר חיצוני המיועד לאקווריום בנפח של עד 700 ליטר, ופועל בהספק של 1300 ליטר בשעה. שקט לחלוטין, הפילטר כולל בתוכו 6 שלבי סינון ומגיע עם מנגנון בלעדי למניעת נזילת מים הפילטר מגיע עם כל הרכיבים הנדרשים, ידידותי מאוד וקל לתפעול . מיוצר באיטליה עם 3 שנות אחריות.

 
עוצמת שאיבה: 1300 ליטר בשעה
גובה מים מקסימלי: 2.2 מטר
נפח תאי הסינון: 14 ליטר
צריכת חשמל: 39W
מידות: גובה – 48 ס"מ, אורך – 25 ס"מ, רוחב - 25 ס"מ 
1279 ₪
Fluvalפילטר חיצוני Fluval 106

פילטר חיצוני המיועד לאקווריום בנפח של עד 100 ליטר, ופועל בהספק של 550 ליטר בשעה. פילטר זה מאופיין בפעולה שקטה מאוד, וכולל מנגנון ייחודי להזרמת המים ומשאבה להפעלת הפילטר – אלה מביאים לזרימה יעילה של מים, מה שהופך את הסינון כולו ליעיל הרבה יותר. הפילטר כולל בתוכו קרבון פעיל, קרמיקה וספוגים, ומגיע עם כל הרכיבים הנדרשים, ידידותי מאוד וקל לתפעול . מיוצר באיטליה עם 3 שנות אחריות.

495 ₪
Fluvalפילטר חיצוני Fluval 206
פילטר חיצוני המיועד לאקווריום בנפח של עד 200 ליטר, ופועל בהספק של 780 ליטר בשעה. פילטר זה מאופיין בפעולה שקטה מאוד, וכולל מנגנון ייחודי להזרמת המים ומשאבה להפעלת הפילטר – אלה מביאים לזרימה יעילה של מים, מה שהופך את הסינון כולו ליעיל הרבה יותר. הפילטר כולל בתוכו קרבון פעיל, קרמיקה וספוגים, ומגיע עם כל הרכיבים הנדרשים, ידידותי מאוד וקל לתפעול . מיוצר באיטליה עם 3 שנות אחריות.
549 ₪
Fluvalפילטר חיצוני Fluval 306
פילטר חיצוני המיועד לאקווריום בנפח של עד 300 ליטר, ופועל בהספק של 1150 ליטר בשעה. פילטר זה מאופיין בפעולה שקטה מאוד, וכולל מנגנון ייחודי להזרמת המים ומשאבה להפעלת הפילטר – אלה מביאים לזרימה יעילה של מים, מה שהופך את הסינון כולו ליעיל הרבה יותר. הפילטר כולל בתוכו קרבונט פעיל, קרמיקה וספוגים, ומגיע עם כל הרכיבים הנדרשים, ידידותי מאוד וקל לתפעול . מיוצר באיטליה עם 3 שנות אחריות.
695 ₪
Fluvalפילטר חיצוני Fluval 407
פילטר חיצוני המיועד לאקווריום בנפח של עד 500 ליטר, ופועל בהספק של 1450 ליטר בשעה. פילטר זה מאופיין בפעולה שקטה מאוד, וכולל מנגנון ייחודי להזרמת המים ומשאבה להפעלת הפילטר – אלה מביאים לזרימה יעילה של מים, מה שהופך את הסינון כולו ליעיל הרבה יותר. הפילטר כולל בתוכו קרבונט פעיל, קרמיקה וספוגים, ומגיע עם כל הרכיבים הנדרשים, ידידותי מאוד וקל לתפעול . מיוצר באיטליה עם 3 שנות אחריות.
995 ₪