קורס מחלות דגים

 
 

אנחנו שמחים להציג לכם קורס אונליין מקצועי ומקיף בנושא מחלות דגים. את הקורס העברנו למאות חובבים ברחבי הארץ במסגרת " האקדמיה לדגי נוי " ואנחנו מעניקים אותו ללא עלות לעוקבים שלנו. הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות - מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם. 

 

הירשמו עכשיו לאקדמיה לדגי נוי - ההרשמה חינם! 

 

 
סינון לפי מחיר
קורס אונליין למתקדמים מחלות דגים - שיעור מספר 1 - סקירה כללית
מחלות הן חלק בלתי נפרד מחיינו על פני כדור הארץ. כל בעלי החיים סובלים ממחלות, בין אם על פני היבשה או במים. ישנן כיום עשרות רבות של מחלות דגים הידועות לאדם, ביניהן כאלו שמאפיינות סוגים מסוימים של דגים ואחרות שנפוצות בקרב זנים מסוימים.
מחלות דגים - שיעור מספר 2 - כללים למניעת מחלות באקווריום
 
התפרצות של מחלה יכולה להיות הרסנית באקווריום, לזהם אותו ואולי להרוג קהילה שלמה של דגים. החדשות הטובות הן כי את המחלות האלו ניתן למנוע. כל מחלות האקווריום מגיעות מתנאים גרועים באקווריום או בדגים שהגיעו מבחוץ. אז איך להגן על האקווריום שלך? בין אם דגי הנוי שלך הם דגי טטרה ניאון קטנים או דגי אוסקר ענקיים, ניתן לעקוב אחר חמישה צעדים פשוטים אלה כדי להבטיח את בריאותם של שוכני האקווריום.
 
מחלות דגים - שיעור מספר 3 - נקודות לבנות
 
אחת המחלות הנפוצות והקשות ביותר בקרב דגי הנוי היא מחלת הנקודות הלבנות בקיצורה- Ichthyophthirius multifiliis) ICK ). זוהי מחלה אשר במסגרתה, כפי שניתן להבין משמה, מתכסה גופו של הדג בנקודות לבנות זעירות. במידה שלא ניתן לדג טיפול מתאים, הוא עשוי למצוא את מותו תוך ימים ספורים.
 
אחת המחלות הנפוצות ביותר באקווריומים ביתיים היא ריקבון סנפירים – מחלה שתוקפת סוגים רבים של דגים, ומאפיינת מאוד דגי קרב. לא מדובר במחלה קשה מאוד לטיפול, אך אם היא לא תטופל בהקדם ובאופן מיטבי, היא יכולה להוביל לכך שהסנפירים הנגועים ייעלמו לגמרי. בשלבים המתקדמים של המחלה, היא עלולה לגרום גם לתמותה - ולעיתים כבר בתוך 24 שעות מרגע הופעתה.
פונגוס, כפי שאפשר להבין משמה (Fungus = פטרייה באנגלית), היא מחלה אשר נגרמת על ידי פטרייה. למעשה, מדובר בפטרייה שקיימת בדרך כלל במים באופן טבעי, אך לא מזיקה לדגים – אלא אם ישנו דג חלש או בעל מערכת חיסונית חלשה. במקרה כזה הוא יידבק, ואף עשוי להדביק במהרה את כל שכניו לאקווריום.
 
הדרופסי היא מחלת כליות אשר נקראת גם מיימת – מחלה (או תופעה, אם נדייק) שבעקבותיה הדג אינו מפריש החוצה את המים שנכנסים לגופו בקצב הדרוש, וכך הוא למעשה גדל ומתנפח אט־אט: המים שנכנסים לגופו מצטברים בו, מנפחים ומותחים אותו ואת אבריו.
מחלות דגים - שיעור מספר 7 – הקסמיטה
מחלת האקסמיטה (Hexamita) היא מחלה הנגרמת מטפיל זעיר החודר אל המעיים ואל כיס המרה. לאורך זמן הטפיל פוגע קשות במערכת העיכול של הדג, מביא לכך שהדג יפסיק לאכול ובהמשך גורם גם למותו. המחלה גורמת לתופעות לא נעימות רבות, כמו צואה לבנה ורירית, בטן קעורה (שנראית כאילו 'נכנסה פנימה' אל גוף הדג) וחורים באזור הראש.
 
מחלות דגים - שיעור מספר 8 – מחלת הקטיפה
מחלת הקטיפה היא מחלה אשר נגרמת על ידי טפיל בשם אודיניום (Oodinium) – יצור זעיר אשר 'נתפס' על גופו של הדג בעזרת זרועות מיוחדות, וניזון ממנו. הוא גדל על עורו של הדג עד לגודל של 100 מיקרון (גודל שמאפשר להבחין בו גם בעין בלתי מזוינת, אגב), ואז מתחיל להתרבות ולהתפשט גם על גופו של הדג וגם אל דגים אחרים שנמצאים באקווריום.