דילוג
דגי גופי

דגי גופי

דגי גופי הם דגיגים קטנים, באורך של 4.5-5 סנטימטרים בלבד. ניתן להבדיל בקלות בין המינים של דג זה, כאשר הזכרים קטנים וצבעוניים יותר
דגי גופי
ואילו הנקבות גדולות משמעותית ולרוב מגיעות בגוונים של אפור או שקוף, כשרק זנבן צבעוני. מסיבה זו, מגדלי דגים רבים מעדיפים לגדל באקווריום אך ורק דגי גופי ממין זכר.
 
טווח הטמפרטורות בו דג גופי יכול לחיות נחשב גדול מאוד, ונע בין 16 ל-32 מעלות. עם זאת, תנאי המחייה האופטימליים עבור דג זה יהיו במים בטמפרטורה של כ-26 מעלות. דאגב, הטמפרטורות ישפיעו על קצב גדילת דגי הגופי ועל אורך ההריון של הנקבות, אשר משריצות לאורך כל השנה, בכמויות של 10-100 שרצים בכל פעם.
 
דגי הגופי התגלו בטרינידד שבאיים הקאריביים על ידי החוקר רוברט ג'ון לחמר גופי (על שמו הם נקראים כמובן), אך כיום ידוע כי הם חיים גם ברחבי אסיה, בצפון אמריקה ובדרומה. במקומות רבים ברחבי העולם, כולל בישראל, דגים אלו גדלים בבריכות צורה מלאכותית למטרות ייצוא.בית הגידול הטבעי של הדגים הללו הוא מים עומדים או מקורות מים מתוקים בעלי זרימה חלשה. ביצות, אגמים ונחלים קטנים מרובי צמחייה נחשבים למקום המועדף על דגי הגופי עם זאת, הם יכולים לחיות ללא בעיה גם במקורות של מים מלוחים.
 
דג גופי דורש מרחב מחייה גדול יחסית והוא מתאים לאקווריום המכילים מים מתוקים, ולכן מומלץ להקצות לכל ארבעה דגי גופי נפח של כ-10 ליטרים לפחות באקווריום. חשוב לזכור כי דגי הגופי רגועים וידידותיים מאוד, וכי הם לא יסתדרו עם דגים אגרסיביים, שעשויים לתקוף ולהזיק להם. אם רצונכם לגדל דגים באקווריום קטן רצוי לגדל רק אותם, כמו כן, ידוע כי נקבות הגופי נוהגות לטרוף את צאצאיהן זמן קצר לאחר ההשרצה, ולכן בכל אירוע כזה יש להעביר את הנקבה לתא השרצה מיוחד.
מאמר קודם דגי קוי
מאמר הבא דגי זהב

הרשמה חינם לאקדמיה

אנו נשלח לך דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות האחרונות בתחום, מדריכים חדשים, הצעות מדהימות וכל מיני דברים טובים

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה