דילוג
איך לזהות שהמים יצאו מאיזון

איך לזהות שהמים יצאו מאיזון

האם אי פעם הסתכלתם על המים שלכם והבחנתם שרמות החומציות (PH) נמוכות, או שהניטריט (NO2) עלה במשך הלילה? לא סביר! את הדברים האלה אי אפשר לראות. יש צורך בבדיקות כדי לקבוע את הרמה של הערכים האלו.

אך עם זאת, ההתנהגות של הדגים שלנו יכולה לתת לנו אינדיקציה מוקדמת שמשהו הוא מחוץ לאיזון.

הנה כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם:

אם הדגים שוהים בתחתית עם תנועות קטנות או ללא תנועה בכלל, וזימי הדגים נראים בצבע אדום - זה עשוי להצביע על כך שקיימת אמוניה רעילה במים ואולי גם ברמות קטלניות שעשויות להוביל לתמותת דגים. (להרחבה ודרכי טיפול מומלצות >> השפעות האָמוֹנְיָה על דגי הנוי )

אם הדגים נמצאים בחלק העליון ונראה שהם מנסים לנשום אוויר על פני המים, סימנים אלו מעידים בדרך כלל עם רמת ניטריט גבוהה שמשפיעה על הזימים של הדגים ובכך מקשה על הנשימה. דבר המוכר בשפה המקצועית בשם "הרעלת ניטריט" במצב זה מומלץ להוסיף למסנן מדית סינון לספיחת חומרים אורגנים שתוציא מהמים את הרעלים.

נשימה כבדה, תנועות קיצוניות וזימים "עצבניים" של דגי הנוי בדרך כלל נגרם על ידי רמות חומציות (PH) נמוכות. סנפירים "מרופטים" שמשולבים עם סימנים לבנים על פני המים ועל הציוד עשוי להצביע על רמות חומציות (PH) גבוהות במים. דבר המחייב התערבות מיידית שכן החומציות משפיעה על האמוניה הרעילה


חוסר תאבון של הדגים מתבטא בדר"כ בשאריות אוכל רבות שלא נאכלות בתוך כמה דקות, דגים שמסתתרים, וסימנים שמראים אי נוחות בדרך כלל מצביעים על איכות מים נמוכה. 
תנועות קיצוניות ונשימה מוגברת כשזימי הדגים הופכים לצבע חום לעתים קרובות מצביעים על שאריות כלור וכלורמין במים, במצב זה יש להוסיף למים תכשיר אנטי כלור שינטרל את הכלור והכלוראמין מיידית מהמים.

מאמר קודם בקטריה

הרשמה חינם לאקדמיה

אנו נשלח לך דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות האחרונות בתחום, מדריכים חדשים, הצעות מדהימות וכל מיני דברים טובים

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה