קורס תחזוקת אקווריום

 
 

אנחנו שמחים להציג לכם קורס אונליין מקצועי ומקיף בנושא תחזוקת אקווריום. את הקורס העברנו למאות חובבים ברחבי הארץ במסגרת " האקדמיה לדגי נוי " ואנחנו מעניקים אותו ללא עלות לעוקבים שלנו. הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות - מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם. 

 

הירשמו עכשיו לאקדמיה לדגי נוי - ההרשמה חינם! 

 

 
סינון לפי מחיר
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 3 - בקטריה
האקווריום, ביתם של דגי הנוי, מתפקד כמערכת ביולוגית לכל דבר ועניין - מערכת אשר מבטיחה את קיומם של הדגים, תוך שמירה על איזון עדין ומוקפד בין כמה וכמה גורמים, אשר יחד יוצרים מים איכותיים וראויים לדגי הנוי. אחד הגורמים החשובים במערכת הזו הוא ייצורם הקבוע של חיידקים טובים במים (בקטריות), אשר מסייעים בפירוק הרעלים שמופקים באופן טבעי על ידי שוכני האקווריום.
 
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 4 - תאורה נכונה באקווריום
תפקיד התאורה באקווריום הינו מעל לכל, הבטחת תהליך הפוטוסינתזה באקווריומים בהם יש צמחיה, מה שישפיע על איכות המים ועל איכות חיי הדגים. מלבד זאת, התאורה עשויה להשפיע על צבעם של הדגים עצמם ומשמשת כמובן גם לטובת אפקטים וויזואליים שונים.
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 5 - טיפים לאקווריום בריא
שמירה על אקווריום נקי חשובה לנו כדי שנוכל להמשיך ליהנות ממנו, אך מעבר לניקיון האקווריום, יש לשמור גם על איכות מים טובה ויציבה לאורך זמן וכן על יציבות ביולוגית
 
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 6 - קליטת דגים חדשים
הוצאת דגים והעברתם למשכנם החדש הינו פעולה לא נעימה עבור הדגים ולעיתים גורמת להם עקה (סטרס), דבר שהופך אותם לרגישים יותר למחלות על-מנת להפחית את רמות העקה אצל הדגים, רצוי לפעול בצורה נכונה בעת העברת דגים ולפעול ע"פ סדר פעולות שנביא בהמשך שיעזרו לנו לשמור על דגי הנוי לאורך זמן...
 
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 7 - כללים לאקווריום צלול
לעיתים תכופות עולה הבעיה של מים עכורים באקווריום ובבריכת הנוי העכירות מתבטאת במים לא צלולים הנראים לעיתים מעט לבנים או חלביים.
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 8 - עצה לאצה
אצות הן מטרד לכל אקווריום,  צמיחת אצות בלתי מבוקרת משאירה רושם של אקווריום מלוכלך ולא יפה, בכדי להצליח להלחם באצות ראשית עלינו לדעת שהמטרה היא למנוע את התפתחות האצות ולא להלחם בהם, אחרי שנבין מהם הגורמים לאצות באקווריום ומהי הדרך למנוע אצות באקווריום, נוכל בקלות יחסית למנוע את התפתחות האצות באקווריום. במאמר הבא נביא את הגורמים לאצות, מניעתם ומענה ראוי לטיפול באצות.
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 9 - תחזוקה בשלוש צעדים
ניתן למנוע בעיות רבות וזמן יקר על ידי תחזוקה של שלוש צעדים פשוטים פעם בשבועים. הגורם החשוב ביותר הוא אקווריום יציב. כל עוד הכל פועל כראוי והדגים בריאים, אין צורך בשינוי משמעותי.
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 10 - ניקוי מסנן חיצוני
על מנת לשמור על אורך חיי הפילטר ותקינות עבודתו השוטפת רצוי להכיר את הנקודות החשובות לניקוי כהכלה. לפניכם מדריך לניקוי פילטר חיצוני לאקווריום
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 12 - מיקום והעברת האקווריום
תתחדשו! קניתם אקווריום חדש ודגי נוי מרהיבים ועכשיו עומדת לפניכם החלטה חשובה – באיזה פינה של הבית או של המשרד שלכם הכי כדאי
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 15 - אצות ציאנובקטריה
לאצות הציאנובקטריה, 'אצות הרפש' בשפת העם, נוצרה תדמית רעה בקרב מגדלי דגים – וזאת משום שהן מתפתחות במהירות באקווריומים שבהם התחזוקה ירודה. במילים אחרות, הן נקשרות לאיכות מים ירודה, ואף מוסיפות למראה הלא נעים בהיותן בעלות צבע ירוק ומרקם כמעט רירי. עם זאת, לאצות אלו תפקיד חשוב בעולם שלנו.