טטרה קרדינל

 
שמות נוספים: ניאון חשמני.
משפחה: חריתיים.
אורך: עד 5 ס"מ.
נפוץ ב: נהר האמזונס, דרום אמריקה.
סביבה טבעית: מים בזרימה איטית, עוצמת אור נמוכה.
נפח אקווריום מומלץ: לפחות 60 ליטרים.

דגי טטרה ניאון קרדינל הם מהדגים המבוקשים ביותר לגידול באקווריום ביתי, וזאת בעיקר משום המראה הייחודי שלהם: זהו דג אשר מציג צבעים עזים - כחול לאורך גבו (בחלק העליון) ואדום לאורך בטנו (בחלק התחתון). רבים מבלבלים בינו לבין הטטרה ניאון, אך אצל האחרון הפס האדום מגיע רק עד לאמצע הבטן.
 
טטרה ניאון קרדינל הוא דג שקט מאוד, אשר חי בנהר האמזונס וזקוק לתנאי מחייה קפדניים יחסית. טמפרטורת המים המומלצת לגידולו היא כ-27 מעלות, ורמת החומציות במים: סביב 5PH. גם קשיות המים צריכה להיות נמוכה.
 
חשוב לזכור כי הניאון קרדינל הוא דג אשר משמש כטרף עבור זנים רבים של דגים גדולים ולכן, חשוב לשכנו באקווריום עם דגים רגועים ושלווים כמוהו. כמו כן, מומלץ לשכן באותו אקווריום לפחות שישה דגי ניאון קרדינל יחד, משום נטייתם של דגים אלו לחיות בלהקות.
 
האקווריום המיועד לדגי טטרה ניאון קרדינל צריך לכלול גם אזורים חשוכים ועמוסי צמחייה, בכדי לדמות לדג את סביבתו הטבעית. עלים גדולים ושטוחים יספקו לדג את האזור הנוח ביותר לרבייה.
 
דגי טטרה ניאון קרדינל ניזונים מאוכל מן החי בלבד. חשוב לזכור שמדובר בדגים קטנים מאוד ולכן, יש להתאים את גודל המזון למידותיהם.
 

 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם