סינון לפי מחיר
כדאי לדעת
אקווריום מים מתוקים - שיעור מספר 6 - קליטת דגים חדשים באקווריום
הוצאת דגים מהאקווריום והעברתם למשכנם החדש הינו פעולה לא נעימה עבור הדגים ולעיתים גורמת להם עקה (סטרס), דבר שהופך אותם לרגישים יותר למחלות על-מנת להפחית את רמות העקה אצל הדגים, רצוי לפעול בצורה נכונה בעת העברת דגים ולפעול ע"פ סדר פעולות שנביא בהמשך שיעזרו לנו לשמור על האקווריום ודגי הנוי שבו לאורך זמן...

דגי נוי

 אנחנו שמחים להציג לכם קורס אונליין מקצועי ומקיף בנושא דגי נוי. את הקורס העברנו למאות חובבים ברחבי הארץ במסגרת " האקדמיה לדגי נוי " ואנחנו מעניקים אותו ללא עלות לעוקבים שלנו. כל שבוע נפרסם הרצאה או שתיים אתם מוזמנים לעקוב באתר או להירשם לרשימת התפוצה ולקבל במייל כל הרצאה שתתפרסם.
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה לדגי נוי - ההרשמה חינם! 
מיין לפי:
הצג אפשרויות סינון
 
אנטומיה של דגי הנוי – שיעור מספר 1

אם נרצה לתאר דג נוי, לא נתקשה לעשות זאת בדרך כלל. נקבע כי יש לו זוג עיניים בצידי הראש, פה במרכזו, לרוב בחלק התחתון של הפנים, גוף מוארך וזנב, לצד סנפירים שנמצאים במקומות שונים בגוף. אם ננסה להכליל את כל דגי הנוי תחת אותה הגדרה אנטומית, הרי שהתיאור שסיפקנו כעת יהיה מהימן למדי.
 

האקדמיה לדגי נוי - דג קרב
למרות שמם המחייב, דגי קרב הם לא דגים מסוכנים - לא לאדם ולא לזני דגים אחרים. שמו של הדג ניתן לו בשל נטייתו לתקוף דווקא את בני מינו דג קרב ממין זכר אשר פוגש זכר אחר מאותו סוג, יחל כמעט מייד לקרוא עליו תיגר ולתקוף אותו. אלו קרבות אכזריים מאוד, אשר יסתיימו רק כאשר אחד הצדדים ימצא את מותו.
 
פיגמנטציה בדגי נוי - שיעור מספר 1
 
צבע הדגים הוא אחד הנכסים העיקריים שלהם – זו לא פעם הסיבה שבגללה נבחר בהם, ולמעשה אצל סוגי דגים רבים הצבע הוא ביטוי לתכונות רבות: מין, סוג, גיל ועוד. לעיתים הוא אף משמש להסוואה או להסתתרות, אבל מעל לכול צבע הדג הוא הסמן הוויזואלי העיקרי בכל הקשור לבריאותו.
דגי נוי אוסקר
דג האוסקר נחשב בעיני רבים לדג האינטליגנטי ביותר שאפשר לגדל באקווריום הביתי. הוא חי בטבע באזורים שונים בקרום אמריקה, כולל נהר האמזונס כמובן, ומגדלים מנוסים כבר הצהירו כי הצליחו 'לאלף' את הדג לבצע פעלולים שונים כמו קפיצה דרך חישוק.
דגי נוי פלאוור הורן
דג הפלאוור הורן הוא דג אשר נוצר מהכלאה בין כמה סוגי דגי ציקליד ולכן אינו קיים כלל בטבע. זהו דג אשר 'נוצר' בהתערבות מלאה של האדם ולכן גם אין לו סביבה טבעית אשר ייחודית לו. למעשה, האקווריום אשר מוכן לדגים אלו צריך להיות נקי מקישוטים ודקורציות, ולכלול לכל היותר חלק תחתון סטנדרטי.
דגי נוי גיאופגוס
הגיאופגוס הוא דג מיוחד, יפה מאוד, שמופיע בצבעים כחול וצהוב, אשר שוכן על קרקעית האקווריום. זהו דג אשר מבקש קרקעית מושקעת ואיכותית, אליו ניתן להוסיף גם שורשים ופיסות עצים שונות - כך הוא ירגיש 'בבית', בסביבתו הטבעית: נהר אורינוקו שבדרום אמריקה, אשר עובר במדינות ונצואלה וקולומביה ונחשב לשלישי באורכו ביבשת.
יבשתן הודי
דג היבשתן ההודי הוא אחד מהדגים המופלאים ביותר בטבע. זהו סוג אחד של דג ממשפחת היבשתנים, אשר כבר משמו אפשר לדעת מהי ייחודיותו: דג יבשתן הודי יכול לשהות מחוץ למים יותר זמן, כנראה, מכל דג אחר. 
ארואנה
הארואנה הוא ללא ספק אחד מדגי הנוי הגדולים ביותר המגיעים ממים מתוקים. השבי, יכול הדג להגיע לאורך של מטר, ואילו בטבע גם לאורך של מטר וחצי ויותר. לכן, הוא זקוק לאקווריום גדול במיוחד, שיאפשר לו לשחות בחופשיות ולנוע ללא הפרעה. נפח האקווריום הנמוך ביותר שיתאים לדג הוא 800 ליטרים.
ארואנה
דגי ארואנה ידועים במראה ייחודי, אשר הקנה להם את שמם השני, דגי הדרקון, והפך אותם למבוקשים מאוד ברחבי אסיה. אלו דגים טורפים וחזקים מאוד
פרקולדה
דג הפרקולה, דג הליצן, הוא דג אשר מוכר לכולנו בצורתו ובצבעו מסרט האנימציה המפורסם 'לשחרר את נמו': זהו דג קטן בצבע כתום עם פסי אורך לבנים ובולטים.
קלארקי
דגי הקלארקי זקוקים לאקווריום מים מלוחים כמובן, עשיר בצמחיה ובמסלעות רבות ובהן מעברים ופתחים רבים, כמעין רשת מערות גדולה. דג קלארקי הוא דג מאוד שקט באופיו ולכן מומלץ לשכנו באקווריום עם דגים בעלי אופי דומה. עם זאת, חשוב לזכור שהדג מאוד טריטוריאלי ותוקפני כלי בני מינו (ואף כלפי דגים קטנים יותר).
שושנון עגבניה
דג שושנון עגבניה דומה מאוד לדג הפרקולה ה'אמיתי' בצעירותו, אך לגופו הכתום רק פס אורך לבן אחד, סמוך לראש. ככל שהדג גדל, צבעו הופך כהה יותר, אך הוא שומר על מראהו היפה ולכן מעשיר כל אקווריום.