קורס דגי נוי

 
 

אנחנו שמחים להציג לכם קורס אונליין מקצועי ומקיף בנושא סוגי דגים לאקווריום. את הקורס העברנו למאות חובבים ברחבי הארץ במסגרת " האקדמיה לדגי נוי " ואנחנו מעניקים אותו ללא עלות לעוקבים שלנו. הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות - מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם. 

 

הירשמו עכשיו לאקדמיה לדגי נוי - ההרשמה חינם! 

 

 
סינון לפי מחיר
כדאי לדעת
תחזוקת אקווריום - שיעור מספר 6 - קליטת דגים חדשים
הוצאת דגים והעברתם למשכנם החדש הינו פעולה לא נעימה עבור הדגים ולעיתים גורמת להם עקה (סטרס), דבר שהופך אותם לרגישים יותר למחלות על-מנת להפחית את רמות העקה אצל הדגים, רצוי לפעול בצורה נכונה בעת העברת דגים ולפעול ע"פ סדר פעולות שנביא בהמשך שיעזרו לנו לשמור על דגי הנוי לאורך זמן...
 
גובי ניאון
גובי ניאון הוא דג יפהפה. גופו שחור ומעוטר בשני פסי אורך כחולים בולטים, שמשווים לו מראה מיוחד. זהו דג קרקעית, אשר למעשה משמש בטבע כ'איש הניקיון' של סביבתו: הוא מנקה את הקרקעית וניזון מהשאריות שהצטברו עליה, אך גם מסיר טפילים מהדגים עצמם, כולל מאזור הפה, הזימים והסנפירים. 
פרונטוזה
דגי הפרונטוזה הם דגים אשר גדלים לרוב בצפון אגם טנגנייקה, בשטחה של בורונדי. אלו דגים אשר מזוהים על ידי הבליטה הגדולה בחזית מצחם, אם כי לרוב זו מתפתחת בקרב הזכרים בלבד. הדרך לזהות בין המינים אינה פשוטה בגיל צעיר, על אף בליטה זו, אך בבגרותו הזכר יהיה בדרך כלל גדול יותר. 
סקלאר
דגי הסקלאר הם דגים ייחודים למראה, המופיעים בצורה משולשת ועוטים על גופם פסים שחורים יפהפיים, המשמשים על פי ההערכות להסוואה. מדובר בדגים באורך של עד 15 ס"מ, בעלי מזג שקט מאוד ונינוח.
דיסקוס
 דגי הדיסקוס נחשבו בעבר לדגים קשים מאוד לגידול ולכן, עד לפני מספר עשורים כמעט ולא ניתן היה למצוא אותם באקווריומים ביתיים. היום, הם נפוצים הרבה יותר, לאחר שהאדם למד היטב אילו תנאים נחשבים עבורם כמושלמים.
דג קרב
למרות שמם המחייב, דגי קרב הם לא דגים מסוכנים - לא לאדם ולא לזני דגים אחרים. שמו של הדג ניתן לו בשל נטייתו לתקוף דווקא את בני מינו דג קרב ממין זכר אשר פוגש זכר אחר מאותו סוג, יחל כמעט מייד לקרוא עליו תיגר ולתקוף אותו. אלו קרבות אכזריים מאוד, אשר יסתיימו רק כאשר אחד הצדדים ימצא את מותו.
 
דג תוכי
דג תוכי משתייך למשפחת הציקלידים, אם כי בפועל הוא תוצר של הכלאה בין שני זני ציקליד, כלומר - זהו לא זן טבעי ולכן לא ניתן למצוא אותו בטבע. ההכלאה הראשונה של דגי התוכי נעשתה בטיוואן, במהלך שנות ה-80.
 
דג מולי
דגי מולי הם דגיגים קטנים שמגיעים לגודל של שמונה ס"מ לכל היותר. בקבוצה זו נמנים דגי מולי מפרש, אשר סימן הזיהוי שלהם הוא הסנפיר העליון והמרשים שלהם...
דגי זהב
דג זהב, למרות היוקרה והמעמד שרכש לעצמו לאורך השנים, הוא קרפיון ולא יותר. לפי השערות החוקרים, מוטציה מסוימת היא שמעניקה לדג זה את הצבע הזהוב-אדום,   
דגי גופי
דגי גופי הם דגיגים קטנים, באורך של 4.5-5 סנטימטרים בלבד. ניתן להבדיל בקלות בין המינים של דג זה, כאשר הזכרים קטנים וצבעוניים יותר
דגי קוי
דגי הקוי נפוצים כיום בעיקר בבריכות נוי, וזאת משום שהם דגים גדולים יחסית, שקשה עד בלתי אפשרי לגדל באקווריום סטנדרטי. דגי קוי בוגרים מגיעים לגודל של חצי מטר לפחות, ובתנאים אופטימליים יכול לצמוח עד מטר וחצי. בבית הגידול הטבעי שלו, יכול דג הקוי לחיות עשרות שנים ולעיתים גם מעל 100 שנה.
 
לובסטר
הלובסטר, הוא הסרטן המפואר שמעטר לרוב צלחות במסעדות יוקרתיות, הוא אחת משוכני הים המרתקים ביותר לגידול. זהו סרטן יפהפה ואצילי, אותו ניתן למצוא בחנויות בשלושה סוגים: סרטן גמדי מקסיקני (שמוצאו באגם פטזקוארו שבמקסיקו), לובסטר כחול קובלט ולובסטר אדום צבת. 
פרידמני
דג הפרידמני, או בשמו המלא צבעון פרידמני, הוא דג שצבעיו סגול וכחול מלכותיים, מה שהופך אותו לאחר הדגים הייחודיים ביותר שאפשר לגדל באקווריום הביתי. הדג נקרא על שם המגדל הראשון שהצליח לגדלו באקווריום ביתי ואף להרבות אותו בתנאים אלו: המגדל דוד פרידמן.