אקווריום קיר

אנחנו מתמחים בבניית אקווריומים
מעוצבים בהתאמה אישית

מה אנחנו מציעים

פתרון כוללפתרון כולל
כבר מעל 50 שנה אנחנו מספקים פתרון כולל של בניה, הקמה ותחזוקה של אקווריומים
שירות אישישירות אישי
המומחים שלנו ילוו אותך באופן אישי החל מעיצוב האקווריום דרך בחירת דגי הנוי ועד התחזוקה השוטפת
מערכות מתקדמותמערכות מתקדמות
בעזרת טכנולוגיות חדשות אנו יכולים להפוך את התחזוקה לאוטומטית

אנחנו במספרים

0
שנות ותק
0
אקווריומים שבנינו
0
דגי נוי
0
לקוחות

ממליצים עלינו

 

לייעוץ מקצועי ללא עלות

 
 

מהו אקווריום קיר ולמה צריך לשים לב בעת בנייתו?

 
אקווריום קיר הוא למעשה אקווריום לתליה על קיר – כלומר הוא הופך להיות חלק מהקיר עצמו. לרוב הוא יוצב בגומחה או נישה שהוכנה לכך מראש, כך שהחלק הקדמי ביותר שלו יהיה 'בקו אחד' עם פני הקיר עצמו, או מעט שקוע יותר בתוכו. מדובר בתוספת מדהימה לכל חלל, איך שלא נסתכל על כך. חשבו על תמונה חיה, שקועה בתוך הקיר, בעלת מראה יוקרתי ועיצוב בלתי רגיל. במילים אחרות, אם את מחפשים אקווריומים מיוחדים, זו בהחלט אפשרות מומלצת.
 
כל אדם, גם כזה אין לו מושג רב בגידול דגים, יכול להניח שבניית אקווריום בתוך קיר אינה בנייה רגילה, וכי ישנם כמה גורמים וסוגיות שיש לשים לב אליהם:
 
• האם האקווריום ימוקם בקיר קיים או שהוא מוכנס לקיר ייעודי? אם נדרשת חציבה מיוחדת בקיר קיים בשביל להכניס את האקווריום, העבודה עשויה להיות מעט מורכבת יותר. בנייה של הקיר מראש, כשכבר יש בו גומחה מתאימה לאקווריום, עם כל ההכנות הדרושות, תהפוך את המלאכה לפשוטה הרבה יותר
 
• באיזה סוג של קיר מדובר? אם הקיר כולל צנרת מסועפת או חוטי חשמל רבים, הוא ככל הנראה לא יתאים להקמת אקווריום קיר. גם קיר תומך, שנחשב מרכזי ומשמעותי למבנה מבחינה הנדסית, לא יתאים בדרך כלל למהלך שכזה
 
• האם תשתיות המבנה קרובות לאקווריום? אמנם כל דבר כמעט אפשר לפתור, אך רצוי שהאקווריום יהיה קרוב לנקודת מים ולנקודת חשמל, משום שכך הקמת התשתיות סביבו תהיה פשוטה יותר.
 
אלו, באופן כללי, השיקולים המרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת בניית אקווריום קיר (לבד מהשיקולים המלווים בתהליך בניית אקווריום לפי מידה מכל סוג).
 

אקווריומים מעוצבים לתלייה על הקיר – הסוגים


אחרי שהבנו מה הם השיקולים החשובים, אפשר להתפנות לסוג האקווריום שתבנו – שגם הוא ישפיע כמובן על תהליך הבנייה, על משכו ועל כמות המשאבים שתצטרכו להשקיע בו. את הסוגים אפשר לחלק, בגדול, לשתי קבוצות:
 
1. אקווריומים מעוצבים  : האם זה יהיה אקווריום מחיצה (אשר ימוקם בתוך מחיצה וכך אפשר יהיה לראותו משני הצדדים), אקווריום קובייה (שלרוב יבלוט החוצה מהקיר, ורק חלקו האחורי יהיה מוסתר), אקווריום המוטמע כולו בקיר ועוד
 
2. 'ממלכת המים' שתוקם באקווריום: האם זה יהיה אקווריום צמחייה, אקווריום מים מתוקים או אקווריום מים מלוחים? סוג האקווריום שייבחר מבחינה זו ישפיע, כמובן, גם על סוג הדגים שיהיו בו ועל התחזוקה שלו.
 
כדאי לדעת שהיום אפשר להקים כל סוג של אקווריום שתרצו בקיר הנבחר, אך צריך לזכור שלכל סוג ישנם שיקולים, תוספות והגבלות משלו שעליכם לקחת בחשבון בעת ההקמה.
 

עיצוב אקווריום קיר


זוהי אולי הסוגיה המעניינת ביותר בכל הנוגע לאקווריום קיר: העיצוב שלו. אקווריום שכזה, אם מושקעת בו מחשבה נכונה, יכול להפוך לפריט המושך והמעניין ביותר בחלל, בין אם זהו חדר בביתכם הפרטי או חלל המשרד. מעל לכול, חשוב מאוד לבחור בדגים המתאימים לאקווריום, הן מבחינת הסביבה שבה יחיו (כפי שציינו קודם), והן מבחינת העיצוב הכללי של החדר. אם האקווריום יושם בחלל נקי ואלגנטי, מומלץ לבחור בדגים בעלי מזג רגוע וגוונים בהירים; אם החלל נועז וצבעוני, כדאי שגם הדגים יהיו כאלו.
 
בכל מקרה ובכל שאלה – הן על תכנון האקווריום, הן על הקמתו ותחזוקו והן על עיצובו – תוכלו לפנות לאנשי בית הובי, שישמחו לסייע לכם ביצירת אקווריום קיר שאין עוד כמותו בשום מקום אחר 
 
לחברת בית הובי אונליין ניסיון של מעל 50 שנים בייצור, בבניה ובהתקנה של אקווריומים בהתאמה אישית, ללקוחות פרטיים, וללקוחות עסקיים, אנו מספקים פתרון כולל מהאקווריום, דרך המערכות הנלוות לו כולל עיצוב והכל במקום אחד ובהתאמה מלאה