דילוג
שיעור מספר 7 - מזון לדגיגים

שיעור מספר 7 - מזון לדגיגים

דגיגים, כלומר דגים שזה עתה בקעו או הושרצו, זקוקים כמובן למזון כדי לגדול ולהתפתח. ממש כמו בקרב תינוקות קטנים, גופם דורש מזון איכותי וטוב הכולל את כל אבני הבניין הדרושות כדי להתפתח – וכן האכלה בתדירות גבוהה. אומנם הכמויות יהיו, כמובן, קטנות, אך הדגיגים זקוקים להאכלה תדירה, אחת לשעות ספורות.

אילו מזונות טובים לדגיגים?

יש כאלו שימליצו על חלמון ביצה מבושל, אחרים ימליצו לפורר מזון לדגים בוגרים ויש כאלו שמבחינתם מזון נוזלי מיוחד לדגיגים הוא הפתרון הטוב ביותר. כל אלו אפשריים (בתנאי שמגוונים בהם), אך נדמה שהאוכל המשובח והמומלץ ביותר לדגיגים הוא מזון טרי מן החי, ויש לכך כמה סיבות.

ראשית, אין כל עוררין על כך שמזון טרי מן החי הוא המזין ביותר, שכן הוא המזון שהדגיגים אוכלים בטבע בדרך כלל – והוא עשיר באבות המזון. שנית, הדגיגים צריכים בגיל קטן ללמוד כיצד לאכול, והמזון מן החי הוא דרך ה'אימון' הטובה ביותר עבורם.

אם כן, מהו מזון טרי מן החי המיועד לדגיגים ומהיכן ניתן להשיג אותו?

שני הסוגים הנפוצים והמומלצים ביותר הם ארטמיה (סוג של סרטן זעיר) ואינזופוריה (מיקרואורגניזמים שניזונים מבקטריות). את שניהם ניתן לרכוש בכל חנות המוכרת מזון לדגים, ובהם להאכיל את הדגיגים באופן קבוע עד שהם גדלים.

אפשרות נוספת היא לגדל את האוכל באופן עצמאי. מגדלי דגים רבים מגדלים בביתם ארטמיה ואינזופוריה, מתוך שאיפה שמזונות אלו יהיו זמינים להם כמה שיותר. הגידול של שני סוגי המזון הללו אינו מסובך מאוד, אך הוא דורש תהליך לימוד מסוים ומצריך משאבים שונים. כיום ניתן להשיג בקלות רבה ערכה להכנת ארטמיה המכילה את כל הרכיבים הנדרשים.

כך או כך, זהו המזון המומלץ ביותר להאכלת דגיגים. אם הדגים שבמים אמורים בקרוב מאוד 'להעמיד דור חדש', מומלץ להתייעץ עם מומחים לעניין כדי לדעת איזה מזון יהיה המתאים ביותר לדגיגים ובאיזו תדירות יש להאכילם
מאמר קודם שיעור מספר 6 – האכלת דגי הנקאי
מאמר הבא שיעור מספר 8 - פיגמנטציה בדגי נוי

הרשמה חינם לאקדמיה

אנו נשלח לך דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות האחרונות בתחום, מדריכים חדשים, הצעות מדהימות וכל מיני דברים טובים

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה