דילוג
שיעור מספר 6 – האכלת דגי הנקאי

שיעור מספר 6 – האכלת דגי הנקאי

דגי הנקאי הם למעשה דגים שוכני קרקעית אשר נוהגים לאכול שאריות שנמצאות על המצע, וכן אצות. דגי הנקאי חשובים מאוד, שכן הם מונעים מהשאריות שהם אוכלים להירקב ולפגוע באיכות המים. לבד מהעבודה שהם מוסיפים יופי ואופי לממלכת המים הביתית, הם תורמים לסביבתה ולאיכות חייהם של כל הדגים.

אנשים רבים טועים לחשוב שדגי הנקאי יכולים להסתפק בשאריות האוכל שנופלות לקרקעית. אלא אם כן מדובר בכמויות גדולות (עניין בעייתי בפני עצמו, שמעיד על האכלה רבה מדי של הדגים, שתפגע באיכות המים -  דגי הנקאי לא יכולים להסתפק בשאריות אלו.

גם 'תוספת' בדמות האצות המתפתחות לא תספיק, לרוב. במילים אחרות, אם אתם מעוניינים שדגי הנקאי שלכם יחיו לשנים רבות וישגשגו, עליכם להאכיל אותם באופן יזום.

חשוב מאוד לדעת כי הנקאים (כמו שוכני קרקעית רבים) אוכלים בעיקר בשעות הלילה, כלומר כשסביבתם חשוכה. לכן מומלץ להכניס מזון המיועד להם  כשעה לאחר 'כיבוי האורות', כאשר שאר הדגים בפעילות מינימלית.

מבחינת סוגי המזון, בחנויות אפשר למצוא בקלות מזון לדגי נקאי - טבליות שטוחות אשר מתאימות ומיועדות לדגי הנקאי: דגים אחרים אינם נוהגים לאכול אותן, ויש בהן כל הערכים התזונתיים החשובים להתפתחותם של דגים אלו.

אפשרות נוספת היא להאכיל את הנקאים בירקות – מלפפון או קישוא יכולים להתאים. מדובר בירקות אהובים מאוד על רוב הנקאים. עם זאת, כאן יש לזכור שעליכם להוציא את שאריות הירק (שיישארו לרוב) בבוקר שלמחרת, כדי למנוע היווצרות ריקבון וזיהום במים. כמו כן, ישנם לא מעט דגים 'רגילים' שאוהבים לאכול מירקות אלו, ולכן חשוב עוד יותר להאכיל את דגי הנקאי בירקות רק בשעות הלילה.

כך או כך, מומלץ מאוד להתייעץ עם מומחה לעניין בנוגע לסוגי הירקות המתאימים, ולסוגי הטבליות אשר מכילים את כל אבות המזון הדרושים לדג. כך תבטיחו שהוא יגדל, יתחזק וירגיש טוב.
מאמר קודם שיעור מספר 5 – הערכים התזונתיים
מאמר הבא שיעור מספר 7 - מזון לדגיגים

הרשמה חינם לאקדמיה

אנו נשלח לך דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות האחרונות בתחום, מדריכים חדשים, הצעות מדהימות וכל מיני דברים טובים

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה