דילוג
שיעור מספר 3 - כיצד להאכיל את הדגים ולשמור על המים נקיים

שיעור מספר 3 - כיצד להאכיל את הדגים ולשמור על המים נקיים

מזון הדגים הוא כמובן אחד המרכיבים החשובים במחזור חיי הדג. אוכל משובח ואיכותי לדגים יבטיח את הארכת תוחלת חייהם, יאפשר להם להתפתח ולגדול בצורה תקינה, יתרום להופעתם החיצונית המרשימה ואף יסייע במאמצי השמירה על מים נקיים ואיכותיים.

הכמויות והתדירות המומלצת להאכלת דגים

זוהי אחת השאלות המאתגרות בכל הנוגע להאכלת הדגים: מהי הכמות האוכל המומלצת וכמה פעמים ביום? הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא לתת לדג מנה מסוימת של אוכל ולראות כמה הוא אוכל במשך 20 שניות עד חצי דקה (הכוונה היא להאכלה הראשונה של דג חדש). הכמות שהספיק לאכול בזמן הזה, היא הכמות הדרושה לו.

שימו לב, כפי שציינו בשיעורים הקודמים, דגים הם יצורים בעלי רעב כמעט בלתי נגמר. האחריות שלכם היא לדאוג שלא יאכלו יותר מדי - ומצד שני שלא ירעבו, משום שאז הם יחפשו מקורות אוכל אחרים (אצות לדוגמה), שעשויים לפגוע בבריאותם.

תדירות ההאכלה תלויה גם היא במגדל עצמו: יש שמאכילים את הדגים פעם אחת ביום, בצורה מרוכזת (לא פעם משום שאין ביכולתם להאכיל אותם בתדירות גבוהה יותר), ויש כאלו שעושים זאת שלוש או אפילו ארבע פעמים ביום, אך בכמויות קטנות. ככלל, שתי האפשרויות יכולות להתאים לדגים שלכם, הכול עניין של הרגל.

כיצד להאכיל את הדגים ולשמור על המים נקיים?

זהו עוד אתגר גדול, עמו נאבקים מגדלים רבים. מאחר שהמעכרת שלנו אינה מערכת מים טבעית, היא אינו מתנקה באותה יעילות כמו מאגרי מים בטבע. שאריות המזון הן המזהמות הגדולות ביותר של המים.

איך בכל זאת תמנעו הצטברות לכלוך רב אחרי ההאכלה? הקפידו לא לתת לדגים כמויות גדולות מהנדרש (משום שהן יצופו במים במשך זמן רב). כמו כן, בכל הקשור לניקיון, רצוי שלא להאכיל את הדגים פעם אחת ביום, אלא כמה פעמים במנות קטנות - אם זה אפשרי.

מאמר קודם שיעור מספר 2 - סוגי המזון הקיימים
מאמר הבא שיעור מספר 4 – מה הם מרכיבי המזון

הרשמה חינם לאקדמיה

אנו נשלח לך דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות האחרונות בתחום, מדריכים חדשים, הצעות מדהימות וכל מיני דברים טובים

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה