דילוג
שיעור מספר 5 - האוקיינוס השקט

שיעור מספר 5 - האוקיינוס השקט

האוקיינוס השקט הוא מאגר המים הגדול ביותר על פני כדור הארץ: הוא מכסה לבדו כשליש משטח הכדור כולו וככזה, הוא משפיע על כל עולם החי שלנו. האוקיינוס השקט ידוע בעיקר בשפע הדגים שיש בו, וכולל בתוכו כמה מסוגי הדגים הנפוצים ביותר - ובכמויות עצומות.
 
אזורי מחייה לדגי נוי האוקיינוס השקט
מיקום: בין אמריקה לאוסטרליה ואסיה
 
שטח: כ-165 מיליון קמ"ר
 
עמק ממוצע: כ-4,200 מטרים
 
עומק מרבי: 11,022 מטרים
 
הדגה באוקיינוס השקט מגוונת מאוד. יש לזכור כי זהו מאגר מים עצום אשר עובר בכמה אזורי אקלים ומציע שלל בתי גידול, אשר מאכלסים סוגים רבים של דגי מים מלוחים. אחד המפורסמים שבהם הוא דג הסלמון, אשר נודד בכל רחבי האוקיינוס השקט ונחשב לסמל מובהק של מאגר המים הזה.
 
כמובן שהסלמון הוא לא הדג היחיד שנוהג לשחות במי האוקיינוס השקט. ניתן למצוא בהם סוגים רבים של בעלי חיים תת ימיים, החל בטוּנוֹת, סרדינים, בקלות ודגי חרב, דרך כוכבי ים, אלמוגים, פלנקטונים ומגוון אצות, ועד דולפינים, כרישים ולווייתנים. העושר העצום הזה הוא שהופך את האוקיינוס השקט לספק גדול מאוד של דגי נוי אשר מגודלים באקווריומים למים מלוחים.
 
לצד גודלו העצום, חשוב לזכור שהאוקיינוס השקט כולל את אחד האזורים הימיים המרתקים והעשירים בעולם - האגן הפסיפי, בו נמצאת גם שונית האלמוגים הגדולה בעולם: שונית המחסום הגדולה. שונית זו לבדה מהווה גורם משיכה ובית גידול לאלפי דגים ייחודיים, צבעוניים ומרתקים, שהופכים את ממלכת החי באוקיינוס זה למדהימה, לא פחות.
 
האוקיינוס השקט כולל אזורים של מים חמים ומים קרים, אזורים מסולעים וחוליים, סביבה של מים רדודים לצד נקודות עמוקות במיוחד (שקע מאריאנה הממוקם בסמך לחופי מיקרונזיה שבמערב האוקיינוס, הוא המקום הנמוך בעולם - מעל 11 קילומטרים). כל אחד מהמקומות הללו מהווים בית גידול לשלל סוגי דגים, מהמרהיבים ביקום.
מאמר קודם שיעור מספר 4 - נהר האמזונס
מאמר הבא שיעור מספר 6 - אגם מלאווי

הרשמה חינם לאקדמיה

אנו נשלח לך דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות האחרונות בתחום, מדריכים חדשים, הצעות מדהימות וכל מיני דברים טובים

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה