דילוג
שיעור מספר 2 - רביית ציקלידים

שיעור מספר 2 - רביית ציקלידים

אמנם בטבע רביית דגים היא כמובן עניין טבעי המתרחש ללא התערבות האדם - מה שעשוי לקרות גם בממלכת המים הפרטית שלכם - אך מעט עזרה מכם תעודד את הדגים להתרבות ותוסיף עוד 'חברים' למים. כשמדובר בדגי הציקליד המיוחדים, לרבייה יש הצדקה רבה: מטרתה להוסיף צבע וססגוניות רבה עוד יותר למים.
 
אם כך, כיצד מתבצעת רביית ציקלידים? ראשית, יש 'להכשיר את הקרקע' לטובת העניין. דגים, כמו כל בעל חיים, יתרבו רק כאשר הם בריאים וחזקים ולכן, יש לדאוג להם לסביבה נקייה ואיכותית ולמים צלולים. 
 
כדי להבטיח את בריאותם של הדגים ולחזק אותם, חשוב מאוד להאכילם באוכל לדגים מזין ואיכותי. ובנוסף מומלץ לגוון בסוגי המזון ולהציע לדגים גם שרימפס, קריל, ומזון חי עם כמות שומן רבה יחסית. כך, הדגים ישמרו על כוחם בתקופה בה הם זקוקים לאנרגיה רבה.
 
מעבר לעניין זה, מומלץ להתקין גוף חימום משולב תרמוסטט (במקרה ועוד אין לכם כזה) מאחר שהדגים זקוקים לטמפרטורה גבוהה מעט מהרגיל בתקופה זו. בנוסף, מומלץ להתקין מסלעות ומקומות מסתור - אשר חיוניים עבור רוב הציקלידים בעונת הרבייה, בעיקר כדי להסתיר את הביצים מדגים אחרים ולאפשר לנקבה פינה שקטה ללא חיכוכים. ניתן להיעזר במערת הטלה לציקלידים
 
חלק גדול מהציקלידים מטילים את ביציהם על משטחי סלע חשופים. לאחר ההטלה, הזכר מפרה את הביציות וכך למעשה מתחיל תהליך הרבייה. ישנם, מצד שני, גם ציקלידים דוגרי פה - ולכן חשוב לברר מראש כיצד נוהג הציקליד שבחרתם להרבות.
 
לאחר בירור זה, מומלץ להכניס שתי נקבות לפחות על כל זכר אחד. הזכרים ידועים כאגרסיביים בתקופה זו, ולכן כמות גדולה יחסית של נקבות 'תחלק' את האגרסיביות של הזכר בין כולן וכך תביא לפחות נזקים.
 
סוגי הציקלידים שנחשבים קלים ביותר לרבייה - לכל הפחות לטובת 'אימון' - הם דגי הזברה (זברת מדי אסיר בעיקר) ודגי תכשיט. עם זאת, כדאי לדעת שמדובר בדגים פחות מבוקשים ולכן, אם ברצונכם למכור את הדגיגונים בעתיד, מומלץ לבחור בזנים יותר מבוקשים.
מאמר קודם שיעור מספר 1 - מבוא לרביית דגים
מאמר הבא שיעור מספר 3 - רביית משריצי חיים

הרשמה חינם לאקדמיה

אנו נשלח לך דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות האחרונות בתחום, מדריכים חדשים, הצעות מדהימות וכל מיני דברים טובים

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה