דילוג
שיעור מספר 1 - מבוא לרביית דגים

שיעור מספר 1 - מבוא לרביית דגים

ממלכת הדגים הביתית, מוקמת תוך הקפדה על ערכים ועל נתונים רבים, מתוך מטרה אחת עיקרית: לדמות את המים לסביבה הטבעית של הדגים שנמצאים בו, כדי לאפשר להם לשגשג ולגדול כראוי. 
 
 
אחת המשימות המאתגרות והמרגשות ביותר עבור מגדלי דגי נוי היא הרבייה – שכן לא פשוט 'לגרום' לדגים להתרבות בסביבה כזו.
 
 
ישנם כמה דברים כלליים שחשוב לתת עליהם את הדעת בנושא רביית דגים:
 
 
• שיטת הרבייה: לסוגים שונים של דגים שיטות רבייה שונות – משריצים, מטילים ביצים, דוגרֵי פה וכדומה. חשוב מאוד לדעת מהי שיטת הרבייה של הדג (או הדגים) שנמצאים, וללמוד על כך, משום שלשיטת הרבייה יש השפעה על הסביבה הדרושה לדג כדי להתרבות
 
 
• תנאי המחיה: העניין החשוב ביותר, אולי, בנושא הרבייה. דג אשר תנאי המחיה שלו אינם טובים ואינם תואמים את סביבתו הטבעית, לא יתרבה. במילים אחרות: דג שלא טוב לו, לא יתרבה. חשוב מאוד להעמיד לרשות הדגים את התנאים הטובים ביותר, אם אתם רוצים להעלות משמעותית את הסיכוי שיתרבה מומלץ להשתמש בתכשירים טבעיים המשפרים את איכות המים באופן מיידי.
 
 
• הכנה לקראת ההשרצה/הטלה: במקרים רבים יש צורך ב'עבודות הכנה' לקראת ההשרצה או הטלת הביצים. לדוגמה, דגים רבים נוטים לאכול את צאצאיהם מייד לאחר שהושרצו, ולכן תידרשו במקרים כאלו להכין מעין 'תא השרצה' לנקבה, כדי להגן על הדגיגים הקטנים. בעניין זה יש לציין כי התנאים בכלוב ההשרצה חייבים להיות זהים לתנאים במים
 
 
• התאמות נדרשות: בהמשך להכנות שיש לבצע, לעיתים תידרשו לכמה התאמות כדי לעודד את רביית הדגים. אחת הדוגמאות הטובות ביותר בהקשר זה היא התאמת הטמפרטורה לדרישות הנקבה – זנים מסוימים רגילים להשריץ או להטיל רק באזורים בעלי טמפרטורת מים גבוהה למשל, השונה מהטמפרטורה הרגילה מה שמצריך אותנו להתאים את גוף החימום לטמפרטורה הנדרשת.
 
 
• התייחסות לכל דג בפני עצמו: זוהי תפיסה חשובה מאוד בכל נושא הרבייה, שכן לכל סוג דג דרישות ומאפיינים משל עצמו. אף עונת הרבייה משתנה בין דג כזה לאחר, ולכן חשוב מאוד לשים לב לעניין זה. ככלל, לפני שאתם מתחילים להתכונן ל'עונת הרבייה', מומלץ לקרוא על כך לעומק, בהתאם לסוג הדג שאתם מגדלים ניתן להשתמש בתכשירים המעודדים רבייה לכל סוג דג בפני עצמו.
מאמר הבא שיעור מספר 2 - רביית ציקלידים

הרשמה חינם לאקדמיה

אנו נשלח לך דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות האחרונות בתחום, מדריכים חדשים, הצעות מדהימות וכל מיני דברים טובים

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה