רמירז

 
שמות נוספים: Ram Cichlid
משפחה: ציקלידים.
אורך: עד 8 ס"מ.
תוחלת חיים: שנה עד שלוש שנים.
נפוץ ב: נהר אורינוקו בדרום אמריקה.
סביבה טבעית: מים נקיים ורכים, צמחיה ומסלעות רבות.
נפח אקווריום מומלץ: לפחות 60 ליטרים.

דג רמירז הוא אחד מהציקלידים היפים ביותר באקווריום. הוא חי בטבע אך ורק בנהר אורינוקו שחוצה את ונצואלה וקולומביה ונחשב מעט קשה לגידול, בשל התנאים המיוחדים שהוא דורש: מים רכים, סינון קפדני והחלפת מים תכופה. בשל כך, רצוי שלא לשכן את הדג עם דגים רבים נוספים.
 
הרמירז אינו חי לזמן ממושך ורוב הדגים מסוג זה אשר חיים בשבי, מאריכים חיים לכדי שנה אחת בלבד ולעיתים אף פחות זה. עם זאת, במידה ואכן יסופקו לו תנאי המחייה והסביבה הדרושים, הוא עשוי להאריך חיים יותר.
 
הרמירז הוא דג קטן, אשר מחפש כל העת מקומות מסתור, כפי שקיימים בסביבתו הטבעית. על כן, הוא ירגיש בבית באקווריום צמחייה, בו יונחו גם מספר סלעים טבעיים שיספקו לו את מקומות המסתור הדרושים ואת הנקודות המתאימות להטלת ביצים. בנוסף, מומלץ לשכנו יחד עם דגים קטנים, משום שהגדולים יותר עלולים להוות איום עבורו.
 
הרמירז ניזון בעיקר ממזון בשרי - החל בתולעי דם ועד קציצות לב בקר. אספקת מזון חי היא המומלצת ביותר לדג זה, משום שכך הוא ישמור על בריאותו ויתרבה בקצב טוב. עם זאת, גם מזון קפוא יתקבל אצלו בברכה. חשוב לזכור שדג הרמירז אמנם נוח ונעים מאוד, אך טריטוריאלי ותוקפני כלפי בני מינו.
 
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם