רוזי בארב

 
שמות נוספים: ברבדוס ורוד.
משפחה: קרפיוניים.
אורך: עד 15 ס"מ.
נפוץ ב: דרום אסיה (נפאל, הודו, בנגלדש, אפגניסטן, פקיסטן)
סביבה טבעית: מים מתוקים, צמחייה, טווח טמפרטורות גדול.
נפח אקווריום מומלץ: 60 ליטרים לפחות.

דגי רוזי בארב הם דגים בעלי צבע ורוד יפהפה, שמוסיפים המון לאקווריום הביתי. אלו דגים לא גדולים במיוחד, אך העובדה שהם מעדיפים לחיות בלהקות הופכת אותם לשוכני אקווריום בעלי נוכחות מרשימה. ההמלצה היא לשכן יחד באקווריום שמונה פרטים לפחות, כדי להעניק להם את התחושה ה'ביתית' ביותר.
 
רוזי בארב הם דגים שקטים מאוד בסך הכל, סבלניים ולא תוקפניים כלל. לכן, חשוב כמובן לשכנם עם דגים באותו גודל ובעלי אותו 'אופי'. מצד שני, אלו דגים פעילים מאוד שנחשבים לאטרקציה של ממש בכל אקווריום.
 
דגים אלו דורשים מרחב מחייה גדול באקווריום, בכדי לשחות בו כהנאתם אך ישמחו גם לכמות נכבדת של צמחייה טבעית ושופעת. בכדי ליצור עבורם את הסביבה המושלמת, יש לשלב בצורה מושכלת בין שני המאפיינים הללו.
 
הייחודיות של דגים אלו מבחינת תנאי הגידול מתבטאת בטווח הטמפרטורות הגדול בו הם יכולים לחיות ללא כל קושי. הטווח המומלץ הוא בין 14 ל-28 מעלות, אם כי גם בחמש מעלות בלבד הם יתפקדו בצורה טובה ומסתבר שדווקא הטמפרטורות הנמוכות הן המתאימות ביותר עבורם לרבייה והשרצה. עמידות זו, אגב, הופכת אותם מועמדים מתאימים גם לבריכות נוי.     
 
דגי רוזי בארב הם אוכלי כל, עם נטייה להעדפת מזון מן הצומח. חשוב מאוד למצוא את האיזון המתאים ולא להאכילם יותר מידי או פחות מידי. זכרו: דג רוזי בארב ישמח לאכול עוד ועוד, אך מנגד - לא יהסס לכרסם את צמחי האקווריום שלכם בתאווה כאשר הוא רעב.
 
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם