קורס תזונת דגי הנוי

 
 

אנחנו שמחים להציג לכם קורס אונליין מקצועי ומקיף בנושא תזונת דגי הנוי. את הקורס העברנו למאות חובבים ברחבי הארץ במסגרת " האקדמיה לדגי נוי " ואנחנו מעניקים אותו ללא עלות לעוקבים שלנו. הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות - מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם. 

 

הירשמו עכשיו לאקדמיה לדגי נוי - ההרשמה חינם! 

 

 
סינון לפי מחיר
קורס אונליין למתקדמים תזונת דגי הנוי - שיעור מספר 1 - מבוא
אקווריום ובריכת הנוי הם מערכות מים אשר למעשה מנתקות את דגי הנוי מהסביבה ומהטבע. ככאלו, הן גם מנתקות את מקורות המזון הטבעיים של הדגים, מה שהופך אותנו, המגדלים, לספק העיקרי (ולעיתים היחיד) של המזון שהם אוכלים.
תזונת דגי הנוי - שיעור מספר 2 - סוגי המזון הקיימים
 
התפקיד החשוב ביותר של המזון שאתם מספקים לדגים שלכם, הוא מתן כל אבות המזון לדג - בכמות ובאיזון הדרוש. במזונות השונים ישנם מינרלים, שומנים, ויטמינים ועוד שלל יסודות חשובים, אשר תורמים לבריאותו של הדג ואף מסייעים לתפקוד תקין של מערכת העיכול שלו.
תזונת דגי הנוי - שיעור מספר 3 - כיצד להאכיל את הדגים ולשמור על אקווריום נקי?
 
מזון הדגים הוא כמובן אחד המרכיבים החשובים במחזור חיי הדג. אוכל משובח ואיכותי לדגים יבטיח את הארכת תוחלת חייהם באקווריום, יאפשר להם להתפתח ולגדול בצורה תקינה, יתרום להופעתם החיצונית המרשימה ואף יסייע במאמצי השמירה על מי אקווריום נקיים ואיכותיים.
תזונת דגי הנוי - שיעור מספר 4 – מה הם מרכיבי המזון?
המזון של דגי הנוי יקבע רבות בכל הנוגע לבריאותם. הוא מחזק אותם, יכול להשפיע על צבעם וגם לשפר את תפקודם. אך מה שהכי חשוב לדעת הוא שאנחנו, כמגדלי דגים, נוטים להזיק לדגים בעת ההאכלה (בלי כוונה כמובן), בכך שאנחנו נותנים להם אוכל לא מתאים, או מאכילים אותם יותר מדי. לכן חשוב מאוד לבחור באוכל מתאים ולהקפיד על כמויות מתאימות.
 
תזונת דגי הנוי - שיעור מספר 5 – הערכים התזונתיים
אנחנו מאכילים את הדגים שלנו יום־יום. מזינים אותם, מאפשרים להם להתפתח ולגדול, מעניקים להם אנרגיה ומייצרים עבורם, גם דרך המזון, את התנאים הנכונים כדי לחיות. אך האם אנחנו בודקים באמת מה אנחנו נותנים לדגים שלנו?
 
תזונת דגי הנוי - שיעור מספר 6 – האכלת דגי הנקאי
דגי הנקאי הם למעשה דגים שוכני קרקעית אשר נוהגים לאכול שאריות שנמצאות על המצע, וכן אצות. דגי הנקאי חשובים מאוד לאקווריום, שכן הם מונעים מהשאריות שהם אוכלים להירקב ולפגוע באיכות מי האקווריום. לבד מהעבודה שהם מוסיפים יופי ואופי לממלכת המים הביתית, הם תורמים לסביבתה ולאיכות חייהם של כל הדגים.
 
תזונת דגי הנוי - שיעור מספר 7 - מזון לדגיגים
דגיגים, כלומר דגים שזה עתה בקעו או הושרצו, זקוקים כמובן למזון כדי לגדול ולהתפתח. ממש כמו בקרב תינוקות קטנים, גופם דורש מזון איכותי וטוב הכולל את כל אבני הבניין הדרושות כדי להתפתח – וכן האכלה בתדירות גבוהה. אומנם הכמויות יהיו, כמובן, קטנות, אך הדגיגים זקוקים להאכלה תדירה, אחת לשעות ספורות.
 
תזונת דגי הנוי - שיעור מספר 8 - פיגמנטציה בדגי נוי
 
צבע הדגים הוא אחד הנכסים העיקריים שלהם – זו לא פעם הסיבה שבגללה נבחר בהם, ולמעשה אצל סוגי דגים רבים הצבע הוא ביטוי לתכונות רבות: מין, סוג, גיל ועוד. לעיתים הוא אף משמש להסוואה או להסתתרות, אבל מעל לכול צבע הדג הוא הסמן הוויזואלי העיקרי בכל הקשור לבריאותו.