קורס הקמת אקווריום צמחיה

 
 

אנחנו שמחים להציג לכם קורס אונליין מקצועי ומקיף להקמת אקווריום צמחייה. את הקורס העברנו למאות חובבים ברחבי הארץ במסגרת " האקדמיה לדגי נוי " ואנחנו מעניקים אותו ללא עלות לעוקבים שלנו. הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות - מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם. 

 

הירשמו עכשיו לאקדמיה לדגי נוי - ההרשמה חינם! 

 

 
סינון לפי מחיר
קורס אונליין למתקדמים - הקמת אקווריום צמחייה - שיעור מספר 1 - מבוא

הקמת אקווריום צמחייה מצריכה הבנה בסיסית והתמקדות בכמה מהדרישות הבסיסיות של צמחי מים יהפכו כל אקווריום דגי נוי רגיל ליצירת אומנות של ממש! תאורה מתאימה, מצע מתאים, ורמת CO2 של 10-20 PPM צריך לעשות את העבודה ברמה גבוהה עבור אקווריום צמחיה משגשג. 

אקווריום צמחייה  - שיעור 2 - פחמן דו חמצני CO2
 
פחמן דו-חמצני או בנוסחתו הכימית (CO2) הוא גז בטמפרטורת החדר המהווה תרכובת של פחמן אחד ושני אטומי חמצן. גז זה נקרא גם דו-תחמוצת הפחמן. נוכחותו של גז ה־CO2 במים מאפשר לצמחים לקיים פוטוסינתזה, ובכך הוא גם שותף לשמירה על בריאותם ועל תפקודם התקין של הצמחים, וגם מסייע להפיכת מי האקווריום ותנאי המחיה בו למצוינים.
 
אקווריום צמחייה  - שיעור 3 - מצע לצמחייה
 
הרוב המוחלט של הצמחים הגדלים באקווריום צמחייה זקוקים לאדמה, לקרקע, כדי להתפתח, ממש כמו הצמחים שנמצאים ביבשה. האדמה הזו נקראת באקווריום מצע, והיא יכולה להיות מורכבת מכמה סוגים. הייעוד שלה הוא כפול: ראשית – לסייע לצמחים להתקבע ולהתייצב בצורה חזקה, ולשמש להם משטח אחיזה (שבו ייאחזו בעזרת השורשים). שנית – לספק להם מזון, דשן, אשר נמצא בקרקעית הזו.
 
 
אקווריום צמחייה - שיעור 4 - תאורה לצמחייה
צמחי המים הם אחד הדברים היפים והמיוחדים ביותר שיש כשמקימים אקווריום צמחייה. למעשה, הם אלו שמייחד אותו, יותר מכול, מאקווריומים אחרים. אך לא פשוט כלל לגדל צמחי מים באקווריום: רבים וטובים ניסו, ונותרו עם צמחים נבולים, במקרה הטוב, ועם חלקי צמחייה מתים במקרה הרע. אם כן, מה המפתח לצמחייה בריאה ומשגשגת באקווריום שלכם? במילה אחת: תאורה.
 
אקווריום צמחייה - שיעור 5 - תוספי דישון למים
אקווריום צמחייה הוא אקווריום ייחודי למדי, שכן בעלי החיים שבו הם לא רק אלו ששוחים במים, אלא גם אלו שנטועים במצע, בקרקע, וחשוב מאוד להתייחס גם אליהם. ממש כשם שהדגים ושאר בעלי החיים הימיים זוכים לתזונה מסודרת, כך גם הצמחים – שכן אחרת הם יתפתחו בצורה לא נכונה, יִבְּלוּ וימותו, בסופו של דבר.
אקווריום צמחייה - שיעור 6 - פוטוסינתזה
תהלך הפוטוסינתזה מוכר לכולנו, כמעט, כתהליך אשר מספק לבעלי החיים את החמצן המאפשר להם לנשום. אך גם נסתכל בצורה מקיפה יותר על התהליך, נבין שהוא זה שמאפשר את חייהם של הצמחים על פני כדור הארץ, ולמעשה את בריאותה של המערכת האקולוגית כולה.
 
אקווריום צמחייה – שיעור מספר 7 - שרימפסים
אקווריום שרימפסים הפך להיות בשנים האחרונות אחד התחביבים האהובים על מגדלי דגים בישראל, והוא תופס תאוצה עם הזמן. אם כן, כיצד מגדלים שרימפסים באקווריום הביתי, ולמה צריך לשים לב? במבוא זה ניתן לכם סקירה כללית על העניין.