קטגוריות משנה
סינון לפי מחיר
מותגים
[5]
[6]
[7]
[5]
סוג המוצר
[1]
כדאי לדעת
תזונת דגי הנוי - שיעור מספר 3 - כיצד להאכיל את הדגים ולשמור על אקווריום נקי?
 
מזון הדגים הוא כמובן אחד המרכיבים החשובים במחזור חיי הדג. אוכל משובח ואיכותי לדגים יבטיח את הארכת תוחלת חייהם באקווריום, יאפשר להם להתפתח ולגדול בצורה תקינה, יתרום להופעתם החיצונית המרשימה ואף יסייע במאמצי השמירה על מי אקווריום נקיים ואיכותיים.

עיצוב אקווריום

עיצוב אקווריומים יכול להיות ההבדל בין מיכל מים פשוט וסטנדרטי לבין ממלכה ימית עשירה בפרטים, ממש כמו במעמקי האוקיינוס. עיצוב אקווריום מוסיף המון למראה הכללי שלו ושל סביבתו ובאותה הזדמנות, גם תורם לאיכות חייהם של הדגים, שמרגישים 'כמו בבית'. לכן, מגדלים רבים משקיעים רבות ביצירת אקווריום מעוצב ומרשים, מה גם שכיום עיצוב אקווריום לבית הוא לא משימה קשה במיוחד, הודות למבחר העצום של פריטים מעוצבים ותוספות מעניינות.
 
אספקט חשוב מאוד בתהליך הקמת האקווריום ובגידולם של דגי נוי בו, הוא עיצוב מתאים. חשוב לזכור שהאקווריום מהווה עבור הדגים את ביתם היחיד ולכן עליו לספק להם סביבה שתדמה ככל האפשר לסביבה הטבעית ממנה הם מגיעים. העיצוב מסייע לכך מאוד.

את הדקורציה לעיצוב אקווריום אפשר לחלק לשלושה סוגים :

 
צמחייה - ניתן להכניס לאקווריום צמחייה חיה או מלאכותית (מתאימה בעיקר ל'אכלני עשב' אשר עשויים לפגוע בצמחייה החיה). צמחייה חיה תתרום מאוד לאיכות המים, אך יש להשתמש בצמחים ספציפיים ובכמות מדודה, כדי לא להפוך את האקווריום לסבוך וצפוף מידי או להביא לצמיחה מואצת בתוכו.

מסלעה - סלעים שונים יכולים להוסיף רבות למראה האקווריום, אך הם יכולים לשמש בשני תפקידים נוספים, על פי סוג האקווריום: באקווריום הטרופי (מים מתוקים) הם יספקו מקומות מסתור לדגים הזקוקים לכך; באקווריום מרינה (מים מלוחים), יוכלו סלעים מיוחדים - סלעים חיים - אשר מסייעים בסינון המים ובגידולם של חסרי חוליות המזינים את הדגים. יש לזכור לחטא היטב סלעים שהובאו מן הטבע, כדי שלא יישאו חיידקים ובקטריות שיפגעו בדגים.

תוספות דקורטיביות - כיום ישנן שלל תוספות דקורטיביות מיוחדות כמו 'ספינות טרופות', מערות, גשרים וכדומה - אלו יוסיפו המון למראה האקווריום הכללי, ואף יספקו מקומות מסתור ושטחים טריטוריאליים עבור דגים מסוימים.

כאן לא מסתיימת עבודת עיצוב האקווריום, כמובן. לשלושת אביזרי העיצוב הללו יש להוסיף עוד שני שחקנים חשובים, אשר מהווים ברוב המקרים חלק נכבד מתהליך העיצוב של האקווריום: רקע האקווריום והמצע אשר יונח בתחתיתו.

רקע האקווריום הוא למעשה התמונה שנמצאת בגב המיכל, בצד הרחוק מהחזית, ומשחקת תפקיד חשוב במראה האקווריום כולו. הרקע יכול להיות בצבע אחיד ופשוט (כחול למשל), להופיע כתמונה המדמה סביבה תת ימית ואף להגיע כתמונה תלת ממדית, שמוסיפה לא מעט למראה הכללי של האקווריום.

מצע האקווריום ייקבע לרוב בהתאם לסוג הדגים המצויים בו, אך גם הוא ישפיע על המראה הכללי. המצע יהיה עשוי בדרך כלל אבנים קטנות, חול או חצץ מיוחד.

בבית הובי תוכלו למצוא מגוון עצום של פרטי דקורציה ואביזרים לעיצוב האקווריום המושלם.
 
מיין לפי:
הצג אפשרויות סינון
 
Juwelדבק לרקע פוסטר Juwel PosterFix
דבק מיוחד להדבקת הפוסטר לאקווריום, יוצר תחושת תלת מימד על ידי הדבקת הרקע לגב האקווריום בצורה חלקה ונקייה, ניתן להסיר בקלות במועד מאוחר יותר
49 ₪
JBLמצע לאקווריום JBL Sansibar DARK
מצע חול גרניט שחור בעובי 0.2-0.6 מ"מ חצץ מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים, מצע צפוף מונע חלחול רפש ובוצה לקרקעית, המצע טבעי לחלוטין אינו משחרר מזהמים לא רצויים למים.
99 ₪
JBLמצע לאקווריום JBL Sansibar ORANGE
מצע חול כתום בעובי 0.2 - 0.6 מ"מ חצץ מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים, מצע מיוחד מונע פציעה מהשכבה הרירית של הדג ולכן מתאים במיוחד לדגי קרקעית, דגי חתול, סטינגראי, שפמנונים וכו'.
99 ₪
-10 %
JBLמצע לאקווריום JBL Sansibar WHITE
מצע חול גרניט לבן בעובי 0.2-0.6 מ"מ חצץ מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים, מצע צפוף מונע חלחול רפש ובוצה לקרקעית, המצע טבעי לחלוטין אינו משחרר מזהמים לא רצויים למים.
99 ₪
89 ₪
JBLמצע לאקווריום JBL Sansibar RED
מצע אדום בעובי 0.2 - 0.6 מ"מ חצץ מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים, מצע מיוחד מונע פציעה מהשכבה הרירית של הדג ולכן מתאים במיוחד לדגי קרקעית, דגי חתול, סטינגראי, שפמנונים וכו'.
99 ₪
JBLמצע לאקווריום JBL Sansibar GREY
מצע אפור בעובי 0.2 - 0.6 מ"מ חצץ מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים, מצע מיוחד מונע פציעה מהשכבה הרירית של הדג ולכן מתאים במיוחד לדגי קרקעית, דגי חתול, סטינגראי, שפמנונים וכו'.
99 ₪
Back To Natureרקע תלת מימד Back To Nature Red Gneiss
רקע תלת מימד לאקווריום דגם גנסיס אורך: 500מ"מ גובה: 800 מ"מ
399 ₪
Back To Natureרקע תלת מימד Back To Nature White Limestone
רקע תלת מימד לאקווריום דגם אבן גיר אורך: 500מ"מ גובה: 800 מ"מ
399 ₪
Back To Natureרקע תלת מימד Back To Nature Basalt/Gneiss
רקע תלת מימד לאקווריום דגם בזלת אורך: 500מ"מ גובה: 800 מ"מ
399 ₪
Juwelרקע תלת מימד Juwel Cliff Dark
רקע תלת מימד לאקווריום אורך: 60 ס"מ גובה: 55 ס"מ 
399 ₪
Juwelרקע תלת מימד Juwel Stone Granite
רקע תלת מימד לאקווריום אורך: 60 ס"מ גובה: 55 ס"מ 
299 ₪
Juwelרקע תלת מימד Juwel Cliff Light
רקע תלת מימד לאקווריום אורך: 60 ס"מ גובה: 55 ס"מ 
399 ₪