עיצוב אקווריום

 
עיצוב אקווריומים יכול להיות ההבדל בין מיכל מים פשוט וסטנדרטי לבין ממלכה ימית עשירה בפרטים, ממש כמו במעמקי האוקיינוס. עיצוב אקווריום ואביזרי דקורציה לאקווריום מוסיפים המון למראה הכללי שלו ושל סביבתו ובאותה הזדמנות, גם תורם לאיכות חייהם של הדגים, שמרגישים 'כמו בבית'. לכן, מגדלים רבים משקיעים רבות ביצירת אקווריום מעוצב ומרשים, מה גם שכיום עיצוב אקווריום לבית הוא לא משימה קשה במיוחד הודות למבחר העצום של פריטי דקורציה לאקווריום מעוצבים ועוד תוספות מעניינות.
 
סינון לפי מחיר
סינון לפי סוג המוצר
[11]
[2]
[6]
[2]
[5]
מותגים
[5]
[1]
גאוול Juwelרקע לאקווריום Juwel Rear wall poster 2
רקע פוסטר מעמקים לאקווריום דו צדדי עם תמונה שונה בכל צד אורך: 150 ס"מ גובה: 60 ס"מ
79 ₪
גאוול Juwelרקע לאקווריום Juwel Rear wall poster 4
רקע פוסטר סלעים / צמחייה לאקווריום דו צדדי עם תמונה שונה בכל צד אורך: 150 ס"מ גובה: 60 ס"מ
79 ₪
גאוול Juwelדבק לרקע פוסטר Juwel PosterFix
דבק מיוחד להדבקת הפוסטר לאקווריום, יוצר תחושת תלת מימד על ידי הדבקת הרקע לגב האקווריום בצורה חלקה ונקייה, הדבק ניתן להסרה בקלות במועד מאוחר יותר לא משאיר סימנים. 
49 ₪
גאוול Juwelרקע לאקווריום Juwel Rear wall poster 1
רקע פוסטר צמחייה / סלעים לאקווריום דו צדדי עם תמונה שונה בכל צד אורך: 150 ס"מ גובה: 60 ס"מ
79 ₪
THE REEF ROCKסלעי ריף טבעיים - אריזת 20 קילו THE REEF ROCK

THE REEF ROCK® הוא 100% סלע יבש אראגוניט טבעי המוכן לשימוש שנאסף בטבע ממקור טרופי הגורם להשפעה סביבתית נמוכה וללא נזק לשונית האלמוגים הטבעית. בטוח לשימוש לכל הדגים הימיים ואקווריומי השונית, כמו גם ציקלידים ואקווריומי מים מתוקים במים קשים. אינו משפיע על המים ולכן ניתן להוסיף את הסלעים לאקווריומים חדשים ומבוססים כאחד. מנוקה ומייבש באופן מקצועי מכל המזיקים,  קל מאוד בשל נקבוביותו הטבעית במיוחד עם שפע שטח פנים לגידול חיידקים מנטרפים ומיטיבים מועילים שישמשו כמסנן ביולוגי כדי לעזור לשמור על תנאי מים ברמה גבוהה באקווריום. מכיל ארגז סגור של 20 קילו.  

 

 

895 ₪
מצע אלמוגים 10 ק''ג Reef Sand
חצץ אלמוגים גרוסים בעובי 4-8 מ"מ המצע טבעי לחלוטין ומתאים למים מלוחים ולדגי ציקלידים.
139 ₪
שורש ספיידר אריזת 3 קילו
שורש עץ ספיידר טבעי לעיצוב אקווריום אריזה סגורה מכילה 3 קילו גזע טבעי ספיידר בגדלים שונים
255 ₪
גזע עץ סחף אריזת 3 קילו
גזע עץ טבעי לעיצוב אקווריום אריזה סגורה מכילה 3 קילו גזעי סחף בגדלים שונים
255 ₪
חצץ קוורץ לבן 17 ק''ג
מצע קוורץ לבן גרוס בעובי 0.7 מ"מ חצץ מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים, חול צפוף מונע חלחול רפש ובוצה לקרקעית, החצץ טבעי לחלוטין אינו משחרר מזהמים לא רצויים למים.
249 ₪
גאוול Juwelרקע לאקווריום Juwel Rear wall poster 3
רקע פוסטר שחור / לבן לאקווריום דו צדדי עם תמונה שונה בכל צד אורך: 150 ס"מ גובה: 60 ס"מ
79 ₪
חצץ מעורב טבעי 20 ק''ג
חצץ מעורב טבעי בעובי 3-5 מ"מ מתאים לאקווריום מים מתוקים ובריכות נוי, טבעי לחלוטין אינו משחרר מזהמים לא רצויים למים.
195 ₪
דקורציה לאקווריום אוניה
דקורציה לאקווריום אוניה במידות אורך 40 רוחב 20 מיועד להנחה על קרקעית האקווריום 
199 ₪
 
 

עיצוב אקווריום - לסביבה טבעית 

 
אספקט חשוב מאוד בתהליך הקמת האקווריום ובגידולם של דגי נוי בו, הוא עיצוב מתאים. חשוב לזכור שהאקווריום מהווה עבור הדגים את ביתם היחיד ולכן עליו לספק להם סביבה שתדמה ככל האפשר לסביבה הטבעית ממנה הם מגיעים. העיצוב מסייע לכך מאוד.

צמחייה - ניתן להכניס לאקווריום צמחייה חיה או מלאכותית (מתאימה בעיקר ל'אכלני עשב' אשר עשויים לפגוע בצמחייה החיה). צמחייה חיה תתרום מאוד לאיכות המים, אך יש להשתמש בצמחים ספציפיים ובכמות מדודה, כדי לא להפוך את האקווריום לסבוך וצפוף מידי או להביא לצמיחה מואצת בתוכו.
 

סלעים לאקווריום 

 
סלעים שונים יכולים להוסיף רבות למראה האקווריום, אך הם יכולים לשמש בשני תפקידים נוספים, על פי סוג האקווריום: באקווריום הטרופי (מים מתוקים) הם יספקו מקומות מסתור לדגים הזקוקים לכך; באקווריום מרינה (מים מלוחים), יוכלו סלעים מיוחדים - סלעים חיים - אשר מסייעים בסינון המים ובגידולם של חסרי חוליות המזינים את הדגים. יש לזכור לחטא היטב סלעים שהובאו מן הטבע, כדי שלא יישאו חיידקים ובקטריות שיפגעו בדגים.

תוספות דקורטיביות - כיום ישנן שלל תוספות דקורטיביות מיוחדות כמו 'ספינות טרופות', מערות, גשרים וכדומה - אלו יוסיפו המון למראה האקווריום הכללי, ואף יספקו מקומות מסתור ושטחים טריטוריאליים עבור דגים מסוימים.
 

עיצוב אקווריום - אביזרי עיצוב נוספים

כאן לא מסתיימת עבודת עיצוב האקווריום, כמובן. לשלושת אביזרי העיצוב הללו יש להוסיף עוד שני שחקנים חשובים, אשר מהווים ברוב המקרים חלק נכבד מתהליך העיצוב של האקווריום: רקע האקווריום והמצע אשר יונח בתחתיתו.
 
רקע הרקע הוא למעשה התמונה שנמצאת בגב המיכל, בצד הרחוק מהחזית, ומשחקת תפקיד חשוב במראה האקווריום כולו. הרקע יכול להיות בצבע אחיד ופשוט (כחול למשל), להופיע כתמונה המדמה סביבה תת ימית ואף להגיע כתמונה תלת ממדית, שמוסיפה לא מעט למראה הכללי של האקווריום.
 
מצע המצע יקבע לרוב בהתאם לסוג הדגים המצויים בו, אך גם הוא ישפיע על המראה הכללי. המצע יהיה עשוי בדרך כלל אבנים קטנות, חול או חצץ מיוחד.
 

דקורציה לאקווריום 

 
אביזרי דקורציה לאקווריום יכולים לשדרג אותו משמעותית, הן מבחינה ויזואלית והן מבחינת הסביבה אשר אנו יוצרים לדגי הנוי. רבים נוטים לייחס לדקורציה משמעות עיצובית בלבד, אך חשוב לזכור שהפריטים השונים מאפשרים לנו גם לדמות את האקווריום לסביבתם הטבעית של הדגים. כך, ניתן לשפר את איכות חייהם ש לשוכני האקווריום, כמו גם להשפיע על הרכב המים עצמם ולהשביח אותם. בבית הובי מחלקה שלמה של פריטי דקורציה לאקווריום, שיאפשרו לכם ליצור ממלכה תת-ימית מרשימה אצלכם בבית. כאן תוכלו למצוא מגוון של אביזרי נוי לאקווריום כמו צמחי פלסטיק לאקווריום, סלעי ריף טבעיים, וכן דמויי סלעים ואלמוגים. בשביל אווירה ימית מושלמת יש כמובן פרטי דקורציה לאקווריום כמו ספינות טרופות, אוניות ועוד.