סילבר דולר

 
משפחה: חריתיים.
אורך: עד 20 ס"מ.
תוחלת חיים: 10 שנים.
נפוץ ב: אפריקה, בעיקר בגינאה.
סביבה טבעית: מים מתוקים, עשירים בצמחייה.
נפח אקווריום מומלץ: 150 ליטרים.

דג סילבר דולר הוא דג עגול, כסוף ומיוחד במינו, שלעיתים יופיע גם עם סנפירים אדומים. זהו דג שחי בלהקות, כך שמומלץ לשכנו יחד עם ארבעה פרטים נוספים בני מינו - מה שיבטיח מראה וויזואלי מדהים.
 
רבים רואים דמיון גדול בין דגי סילבר דולר לבין דגי הפיראניה, אך מזגו של הסילבר שונה לחלוטין מזה של הדג הטורף. זהו דג שקט במיוחד, למרות שהוא נחשב גדול יחסית וכלל לא אגרסיבי. כאשר יגלה באקווריום דג קטן ממנו, הוא עלול לנסות ולטרוף אותו, אם כי רוב התזונה של דג זה מבוססת על צמחים.
 
למעשה, בטבע דגי סילבר דולר חיים בסבכי צמחייה, שם הם מסתתרים וניזונים מהעלים. לכן, מומלץ שלא לשכנו באקווריום צמחייה רגיל, אלא רק בכזה אשר כולל צמחים בעלי עלים חזקים ועמידים (אנוביות וכדומה). מצד שני, צמחייה מפלסטיק, גזעי עץ וסלעים יתקבלו בברכה על ידו, משום שהם יספקו לו את אותם מקומות מסתור חשובים.     
 
חשוב לזכור שדגי סילבר דולר הם דגים רגישים מבחינת איכות המים. גידולם דורש החלפת מים תכופה ושמירה על חומציות ברמה נאותה (5.9-6.2PH). מבחינה זו, זהו דג שמתאים פחות למגדלים מתחילים, אך מי שצבר ניסיון מסוים כמגדל - גם אם קצר ביותר - יוכל להתמודד עם המשימה הזו בקלות.
 
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם