סוורום רד ספוט

 
משפחה: ציקלידים.
אורך: עד 30 ס"מ.
נפוץ ב: אמריקה ובמיוחד באמזונס.
סביבה טבעית: מים מתוקים, ללא צמחייה מרובה וקרקעית רכה.
נפח אקווריום מומלץ: לפחות 250 ליטרים.

דג הסוורום הוא אמנם ציקליד לכל דבר ועניין, אך הוא דומה מבחינות רבות לדגי הדיסקוס, ובמיוחד בכל הקשור למראה שלו. דגי סוורום מגיעים במספר צבעים, גופם מעוגל יחסית וגדול והם נחשבים לכאלו שיוסיפו הרבה מאוד צבע לאקווריום, אם יטופלו כראוי.
 
דגי סוורום זקוקים למרחב שחייה גדול מאוד, ולכן יש לשכנם באקווריום של 250 ליטרים לפחות - כש-300 ומעלה יהיה סביר יותר. דגים אלו אוהבים מאוד סלעים (אך לא צמחייה) ולכן, מומלץ להקים מסלעות של ממש באקווריום. מצד שני, הבטיחו שנוכחות הסלעים לא תגזול משמעותית מנפח האקווריום עצמו.
 
דגים אלו נחשבים מעט אגרסיביים, ונטייה זו מתחזקת סביב הטלת הביצים. לכן, יש לשכנם עם דגים אגרסיביים, אך להתאים זאת למין הספציפי. כך, סוורום רד ספוט למשל, שהוא מהיפים ביותר מסוג זה (ונחשב גם לנדיר יותר בחנויות), נחשב פחות תוקפני וחזק מהסוגים האחרים ולכן, דגים אגרסיביים אחרים עלולים לפגוע בו.
 
דגי הסוורום הם אוכלי כל. בדומה לדיסקוסים, הם יעדיפו לרוב מנות מן החי, שכוללות גם מזון קפוא וגם מזון טרי, אך מידי פעם חשוב לגוון את ה'תפריט' במנות צמחיות. זכרו כי לאחר הטלת הביצים ובקיעתן, ההורים משקיעים אנרגיות רבות בטיפול בצאצאים, ולכן חשוב לדאוג להם לכמויות גדולות יותר של אוכל בזמן זה.
 
הסוורום הזכרי הוא בררן לא קטן, שיכול להעביר זמן רב בחיפושים אחר בת זוג מתאימה. לכן, מומלץ מאוד לשכן באקווריום זכר אחד עם כמה נקבות, כדי להחליט איזו תתאים לו ביותר. צמחייה רבה באקווריום לא תתאים לסוורום, בעוד קרקעית רכה ועשירה תספק לו את הסביבה המושלמת. כמו כן, חשוב לשמור על איכות המים של האקווריום כל העת, משום שדג זה, אשר גם מבחינה זו חולק תכונה משותפת לדיסקוס, רגיש מאוד לשינויים בתנאי המים ולקשיותם.     
 
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם