משאבת אוויר לאקווריום

 

משאבת אוויר לאקווריום מייצרת בועות חמצן שעוברות דרך צינורית, אל תוך האקווריום וכך, היא מספקת את כמות החמצן הנחוצה ללא הפסקה ומערבלת את המים באקווריום, כדי לפזר את החמצן בכל חלקיו.  במקורות מים טבעיים, נמצא חמצן איכותי בשפע וברמה קבועה, אשר מאפשר לדגים לנשום ולחיות. אולם, באקווריום, שהוא מיכל אטום וסגור כמעט לגמרי, החמצן לא יכול להיווצר בעצמו ולכן יש להחדירו באופן מלאכותי בעזרת משאבות אוויר לאקווריום. המשיכו לגלול וגלו מבחר משאבות אוויר לאקווריום באתר בית הובי, איכותיות, שקטות ובמחירים בלעדיים. 

 
סינון לפי מחיר
סינון לפי סוג המוצר
[6]
[4]
מותגים
[6]
Schegoמשאבת אוויר Schego Prima
מיועד לאקווריום עד: 150 ליטר 
עוצמה: 3 וואט 
יצרן: Schego גרמניה אחריות: 2 שנים 
משאבה איכותית מאוד ושקטה לחלוטין 
 
149 ₪
Schegoמשאבת אוויר Schego Ideal
מיועד לאקווריום עד: 250 ליטר 
עוצמה: 5 וואט 
יצרן: Schego גרמניה אחריות: 2 שנים 
משאבה איכותית מאוד ושקטה לחלוטין 
199 ₪
Schegoמשאבת אוויר Schego Optimal
מיועד לאקווריום עד: 400 ליטר 
עוצמה: 5 וואט 
יצרן: Schego גרמניה אחריות: 2 שנים 
משאבה איכותית מאוד ושקטה לחלוטין 
 
249 ₪
Schegoמשאבת אוויר Schego M2K3
מיועד לאקווריום עד: 600 ליטר 
עוצמה: 5 וואט 
יצרן: Schego גרמניה אחריות: 2 שנים 
משאבה איכותית מאוד ושקטה לחלוטין 
 
449 ₪
Schegoמשאבת אוויר Schego WS2
מיועד לאקווריום בעומק: 2 מטר
עוצמה: 5 וואט 
יצרן: Schego גרמניה אחריות: 2 שנים 
משאבה איכותית מאוד ושקטה לחלוטין
 
349 ₪
Schegoמשאבת אוויר Schego WS3
מיועד לאקווריום בעומק: 3 מטר
עוצמה: 5 וואט 
יצרן: Schego גרמניה אחריות: 2 שנים 
משאבה איכותית מאוד ושקטה לחלוטין 
 
499 ₪
אבן אוויר לאקווריום
אבן אוויר גמישה המאפשרת הרכבה בצורות שונות, עשויה מתערובת קוורץ עם נקבוביות עדינות במיוחד - עבור בועות אוויר יפות במיוחד. משטח בועות אוויר גדול במיוחד שאינו נסתם בקלות, קל לשימוש רק לחבר את אבן האוויר למשאבת האוויר (לא כלול), במקום שתבחרו בתוך האקווריום.
החל מ - 35 ₪
צינור אוויר סיליקון - 3 מטר
צינור אוויר העשוי מסיליקון איכותי מיועד להעברת האוויר מהמשאבת אוויר לאקווריום - אריזת 3 מטר ניתן להזמין גם לפי מטר רץ.
12 ₪
גומיה לצינור אוויר - מארז 5 יחידות
מארז 5 יחידות גומית וואקום נצמד לצינור אוויר 6 מ"מ מיועד לקיבוע צינור אוויר בדופן האקווריום בצורה מסודרת ויפה. 
25 ₪
שסתום אל חוזר Check valve
שסתום אל חוזר המגן על מכשירים כגון משאבות אוויר כנגד זרימת מים מהאקווריום, קל להתקנה: הכניסו את השסתום בין משאבת אוויר לבין אבן אוויר או אביזרים אחרים המופעלים על ידי אויר, כאשר החץ מצביע לכיוון האקווריום, מיועד עבור צינורות אוויר בקוטר 4/6 מ"מ
25 ₪
 
 

מדוע צריך משאבת אוויר לאקווריום?

 
ניתן למצוא דגים במגוון סביבות בכל רחבי העולם - באוקיאנוסים, אגמים, בריכות ונהרות. לסביבה הזו יש שטחים גדולים ולעיתים קרובות גם זרם חזק אשר ממשיך לנוע במים.  תנועת המים ומחזורם הקבוע משמשים לחמצון המים כך שלדגים יהיה את האוויר הדרוש להם כדי לנשום ולשרוד. עם זאת, באקווריום או בבריכות נוי, פני המים מצטמצמים מאוד ולכן, צריך למצוא דרכים מלאכותיות לחמצן את המים .
 

משאבת אוויר לאקווריום ויסודות החמצן במים ? 

 
לפני שנבין כיצד עובדת משאבת אוויר לאקווריום, חשוב להבין את יסודות חילופי החמצן במים:

כאשר הדגים שלנו נושמים הם סופגים חמצן מהמים וגופם הופך אותו לפחמן דו חמצני (CO2), החמצן והפחמן הדו חמצני מוחלפים קבוע על פני המים – רק שפחמן דו חמצני משתחרר מהמים לאוויר והחמצן נספג מהאוויר למים.

חשוב מאוד לדעת זאת, מכיוון שאם הפחמן הדו חמצני (CO2) לא היה משתחרר מהמים לאוויר הוא היה פשוט מצטבר במים וגורם לדגים שלנו להיחנק לאט לאט עד שהדגים ימותו.

אולם כדי שחילופי גז אלו יתרחשו, יש ל'שבור' את שטח פני המים - דבר המאפשר שחרור של מולקולות פחמן דו חמצני וקליטת חמצן.  התסיסה הזו 'שוברת'  את פני המים ומאפשרת החלפה נכונה של גזים אלו.

דבר נוסף שמשפיע על החמצן במים הוא הטמפרטורה. ככל שטמפרטורת המים עולה, קצב האידוי של המים יהיה גבוה יותר, ותכולת החמצן בו פוחתת.

לכן, כמו שאנחנו שומרים על טמפרטורת המים, כך אנחנו צריכים להיות מודעים יותר לשאלה האם הדגים שלנו מקבלים מספיק חמצן , ברגע שנגיע לטמפרטורה מעל 24 מעלות צלזיוס נצטרך להשתמש במשאבת אוויר לאקווריום.
 

כיצד עובדת משאבת אוויר לאקווריום ? 

 
השיטה הנפוצה ביותר להעשרת המים החמצן היא משאבת אוויר שבקצה מחוברת לאבן אוויר. אבן אוויר היא אבן נקבובית המחוברת למשאבת אוויר באמצעות צינורית כדי לייצר בועות במים.

חשוב לדעת שלא הבועות הן שמספקות את החמצן למים (תפיסה מוטעית שכיחה), אלא 'שבירתן' של הבועות את פני השטח ויכולתן לספק יותר זרימת מים הם שעוזרים להעלות את ריכוז החמצן במים, כמו שלמדנו למעלה.
 

אבן אוויר לאקווריום

אבני אוויר הן חלק ממערכת האוורור של כל אקווריום. אבן האוויר נמצאת בתוך האקווריום ומוציאה את האוויר אל האקווריום, אוויר שמגיע אליה דרך משאבת האוויר. אבני אוויר ואביזרים נוספים לאוורור האקווריום הם הכרח לכל מגדל דגים. בבית הובי תוכלו למצוא אבני אוויר ואביזרים בשלל גדלים ובדגמים שונים, וליצור מערכת אוורור מתאימה. ברזי אוויר, שסתומים ועוד מחכים לכם בבית הובי יחד עם אבני אוויר בגדלים המתאימים לכל אקווריום.
 

האם חובה להשתמש במשאבת אוויר לאקווריום?

 
לפעמים קשה לדעת אם אנחנו נותנים לדגים שלנו מספיק חמצן מכיוון שהם עלולים לא להראות סימפטומים בהתחלה.

הסימן הבולט ביותר לכך שהדגים זקוקים למשאבת אוויר לאקווריום הוא אם נראה אותם מתנשפים על פני השטח, אינדיקטור נוסף הוא אם נראה דגים השוכנים בתחתית כל הזמן עולים לחלק העליון של המים. אם ראינו את אחד הסימנים הללו, נשתמש במשאבת אוויר לאקווריום כדי לספק יותר חמצן לדגים שלנו.