יבשתן הודי

 
משפחה: גוביים, דקראים.
אורך: עד 25 ס"מ.
נפוץ ב: דרום אסיה.
סביבה טבעית: דֵלתות של נהרות גדולים, בשילוב של מים מלוחים ומתוקים.
נפח אקווריום מומלץ: לפחות 20 ליטרים.

דג היבשתן ההודי הוא אחד מהדגים המופלאים ביותר בטבע. זהו סוג אחד של דג ממשפחת היבשתנים, אשר כבר משמו אפשר לדעת מהי ייחודיותו: דג יבשתן הודי יכול לשהות מחוץ למים יותר זמן, כנראה, מכל דג אחר. בזכות מערות ייחודיות בהן הוא אוגר מים, מסוגל הדג להרטיב את הזימים לזמן ממושך וכך להמשיך ולנשום גם באוויר הפתוח.     
 
יבשתן הודי נראה כמו דג 'משודרג', בעל רגלי-סנפיר אשר בעזרתן הוא יכול לטפס, לקפוץ ולעבור מכשולים גדולים ללא בעיה. עיניו ייחודיות גם הן וממוקמות בקצה ראשו. הוא יכול להזיזן גם לזווית של 90 מעלות, אל חלקו הפנימי של הראש, שזו אג בהדרך היחידה בה הוא יכול להרטיב אותן - מאחר והן חפות מעפעפיים.
 
יבשתן הודי ניתן לגידול ביתי, אך מדובר באתגר לא קטן. חשוב להכין עבורו אקווריום גדול יחסית ובעיקר עמוק, כדי למנוע ממנו לקפוץ החוצה - אם כי לא תמיד מדובר בפיתרון יעיל לזמן רב. היבשתן יכול לחיות במים מתוקים לזמן די ממושך, אך לרוב הוא יעדיף מים מלוחים ברמה מסוימת.
 
חשוב לזכור שהיבשתן הוא דג אגרסיבי שנוהג לתקוף את שכניו ולכן, מעט מאוד דגים יסתדרו איתו. הוא צורך מזון מן החי, החל בתולעים ופרוקי רגליים ועד חרקים ודגים קטנים. עד היום, לא תועד מקרה של רביית דגי יבשתן הודי בשבי.
 
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם