הדגים והנפש

 
 
סינון לפי מחיר
נדמה שבעידן של היום הכול קורה בגדול. איננו מסתפקים עוד בדבר הרגיל והסטנדרטי, אנו מחפשים משהו מיוחד ויוצא דופן, כזה שישאיר את כולם פעורי פה. וזה נכון גם לעולם האקווריומים: הגידו שלום לאקווריום הרגיל והסטנדרטי וקבלו בברכה את הדבר הבא - אקווריום מרשים, שהופך להיות חלק מהמכלול העיצובי של הבית.
זוכרים אותו, את האקווריום הקטן והפשוט שנחבא אל הכלים אי שם בחדר השינה של הילד? את אותה צנצנת שקופה, מיכל מלבני לכל היותר, ששימש בית לדג או שניים ו'על הדרך' תפקד כמחזיק ספרים? שכחו מכל זה. היום, האקווריום הוא פריט עיצובי, בוטיקי, יוקרתי ומרשים. היום האקווריום הוא השחקן הראשי בבית - הפריט שגונב את ההצגה.
ישנם אנשים המסוגלים לשבת שעות מול האקווריום ופשוט לבהות בו. כמהופנטים, הם לוכדים כל תנועה, עוקבים אחר שיוט הדגים במים, מוקסמים מהצבעים ומרותקים לזכוכית. הם יכולים לעשות זאת במשך שעות. אבל בניגוד למה שאפשר להניח, לא מדובר באנשים יוצאי דופן: אקווריום הפך עם השנים ליצירת מופת שכולה יופי ופאר, כזו שאי אפשר להתעלם ממנה.

לכל אחד מאיתנו יש רגעים לחוצים, מטרידים וחסרי מנוחה. יש כאלו שחווים זאת אחת לחודש, אחרים אחת לשבוע וכאלו שמתמודדים עם ההרגשה הזו, לצערם, גם מדי יום. לכולם משותף דבר אחד: תמיד יהיה משהו מסוים שירגיע אותם, שיחזיר אליהם את השלווה.
"רעיונות הם כמו דגים. אם ברצונך לתפוס דג קטן, אתה יכול הישאר במים הרדודים. אך אם ברצונך לתפוס דג גדול, עליך להיכנס למעמקים, שם הדגים עוצמתיים וטהורים יותר. גדולים, מופשטים ויפהפיים". מתוך הספר "ללכוד את הדג הגדול: מדיטציה, מודעות ויצירה" מאת דייויד לינץ'.
גידול חיית מחמד בבית מבטיח יתרונות רבים עבור כל אדם. בגיל צעיר מקבל עניין זה משנה תוקף: ילדים שמגדלים חיות מחמד לומדים על הדרך בה בעלי חיים גדלים, על סביבת הגידול הטבעית שלהם ועל האחריות שבשמירה על בעל החיים.  היבט נוסף נוגע לבעיות קשב וריכוז: אקווריום דגים ביתי יכול לסייע רבות בשיפור הריכוז והתנהגות הילד.