הדגים ואנחנו

"רעיונות הם כמו דגים. אם ברצונך לתפוס דג קטן, אתה יכול הישאר במים הרדודים. אך אם ברצונך לתפוס דג גדול, עליך להיכנס למעמקים, שם הדגים עוצמתיים וטהורים יותר. גדולים, מופשטים ויפהפיים". מתוך הספר "ללכוד את הדג הגדול: מדיטציה, מודעות ויצירה" מאת דייויד לינץ'.
 
ההשפעה המרגיעה של צפייה באקווריום על הנפש מוכרת לנו מאין ספור מחקרים שנעשו החל משנות ה-80' של המאה הקודמת. ההתבוננות בדגים נמצאה כבעלת יכולות תרפיסטיות בדומה למדיטציה, כיעילה בהפחתת לחצים ובטיפול בבעיות כמו לחץ דם גבוה, סטרס ונדודי שינה.
 
מחקרים שנעשו בקרב ילדים מצאו כי הצפייה בדגים באקווריום במהלך היום מסייעת לילדים הסובלים מהיפר-אקטיביות להתרכז ולבצע מטלות לימודיות. מחקרים בקרב קשישים גילו כי להימצאות אקווריום בבית או בבית האבות השפעה מיטיבה עם מחלות כמו לחץ דם גבוה ואלצהיימר.
 
במחקרים אחרים, נמצא כי מטופלי שיניים נזקקו לפחות משככי כאבים ותרופות הרגעה לאחר שצפו בדגים בחדר ההמתנה במרפאת השיניים.
 
לאור כל אלו, אין זה פלא שרבים בוחרים למקם אקווריום בביתם או בבית העסק, כדי ליצור אווירה רגועה ונינוחה ועל מנת להפיג מתחים. אך לדגים ולמים סגולות נוספות שהופכות את האקווריום לתוספת מומלצת:
אקווריום בבית מקרב אלינו את הטבע ומאפשר לנו להתחבר אליו ביומיום.
 
מים זורמים נחשבים בתרבויות שונות למטהר אנרגטי, שמנטרל אנרגיות שליליות ויוצר אווירה נינוחה.
על פי הפנג שווי, דגים מזמנים שגשוג, שפע והצלחה.
על פי הדת היהודית, דגים מהווים סגולה כנגד עין הרע.
 
לצבעי הדגים השפעה אנרגטית – אקווריום בעל דגים בצבעים חזקים יתרום ליצירתיות וחשיבה זריזה, בעוד אקווריום בעל צבעים בהירים יסייע לריכוז ושלווה.
 
רוצים להכניס את העולם המופלא של המים אל החיים שלכם? אנשי המקצוע של בית הובי יסייעו לכם למצוא את הפתרון המושלם ליצירת אווירה חדשה וזורמת בביתכם או בעסק שלכם.