ארואנה

הארואנה הוא ללא ספק אחד מדגי הנוי הגדולים ביותר המגיעים ממים מתוקים. השבי, יכול הדג להגיע לאורך של מטר, ואילו בטבע גם לאורך של מטר וחצי ויותר. לכן, הוא זקוק לאקווריום גדול במיוחד, שיאפשר לו לשחות בחופשיות ולנוע ללא הפרעה. נפח האקווריום הנמוך ביותר שיתאים לדג הוא 800 ליטרים.    
ארואנה
 
שם מדעי: Osteoglossum bicirrhosum
משפחת דגים: Osteoglossum
אזור מחייה: נהר האמזונס, ברזיל וכן אינדונזיה ותאילנד
בית גידול: מים מתוקים ומרחב שחייה גדול
 
ארואנה פירושו באינדונזית גן עדן. זאת ככל הנראה בשל צבעיו (כסף וזהוב) והדמיון במראהו לדרקון. את הארואנה ניתן לזהות גם לפי פיו אשר נמצא בחלק העליון של גופו, זאת בשל נטייתו של הדג לעלות אל פני המים מידי פעם כדי לנשום.
 
הארואנה הוא דג טורף לכל דבר, שניזון בטבע משרימפסים, דגים קטנים ואפילו צפרדעים. הדג נוהג בטבע לקפוץ מן המים כדי ללכוד טרף, ולכן חשוב להתקין מעל לפתח העליון של האקווריום משטח כבד שימנע מהדג לקפוץ החוצה.
 
הארואנות הם דגים תוקפניים מאוד, בשל טבעם כדגים טורפים. לכן, לא ניתן לשכן באקווריום לצידם דגים קטנים מידי - אלו יהפכו מהר מאוד לטרף קל. דגי קרקעית שונים, וכן דגי אוסקר, פיקוק באס, פאקו וכדומה. את הארואנה ניתן להזין במזון בשרי קפוא, אך הוא כמובן יעדיף בשר חי וטרי.
 
בין המינים השונים ישנם כאלו נדירים מאוד כמו הדרקון האדום כשמו כן הוא צבעו אדום וגידולו נעשה בחוות מיוחדות בסינגפור הדג מגיע עם תעודה עם מספר סידורי ושבב שתול בתוך גופו של הדג לזיהוי מלא. דג בגודל של 40-50 ס"מ יכול לנוע בין 3000-4000 דולר וצריך אישור מיוחד על מנת שניתן יהיה להכניס אותו לארץ. 
 
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם