דגים טורפים

אקווריום דגים טורפים הוא עניין די נפוץ בקרב מגדלי הדגים כבר שנים רבות. בהבנת ההגדרה והאופי של דגים אלו, יש להפריד בין שני סוגי דגים טורפים: כאלו המסוכנים לאדם ואותם אסור לגדל בישראל (לדוגמא: דגי הפיראניה) וכאלו אשר ניזונים מבשרם של דגים אחרים, בעיקר, ואינם נחשבים מסוכנים לגידול.

הסוג השני של דגי הטרף הללו הוא כמובן סוג הדגים המוצעים למכירה וגידול בישראל ובעולם. רבים תופסים אותם כדגים האקזוטיים, היפים והמעניינים ביותר הניתנים לגידול ביתי. עם זאת, מי שרוצה לגדל דגים טורפים לאקווריום, צריך להיות מודע לאופיים המיוחד ולהתאים עבורם את סביבת הגידול, כמו גם את שותפיהם לאקווריום.
 
ככלל, ישנם לא מעט דגי נוי טורפים, רבים מהם משתייכים למשפחות הדגים הנפוצות והמוכרות ביותר שיש היום. לרוב, מדובר בדגים אגרסיביים מאוד, קנאים לטריטוריה שלהם וכאלו שלא יהססו לתקוף באכזריות כל דג שפולש לשטח שלהם. בהתאם, מי שמתכוון להקים אקווריום דגים טורפים, חייב להקפיד על הקצאת מרחב מחייה מספיק לכל דג.
כמו כן, חשוב מאוד לברר מראש מי הם הדגים אשר נחשבים כטרף הקלאסי של דגים אלו. אמנם דגים טורפים יכולים לחיות בשלום על זנים אחרים מבלי לתקוף אותם (כל עוד אינם חודרים למרחב שלהם, כמובן), אך אם תכניסו לאקווריום את הטרף הטבעי של אותם דגים - דבר לא יוכל להציל אותו.
 
עניין נוסף שיש לתת אליו את הדעת הוא סוג הדג הטורף בו תבחרו. ישנם, לדוגמא, דגי נוי טורפים אשר נקראים 'אורבים', משום שהם אורבים לטרף במקומות מסתור ולכן, חשוב להקצות עבורם סביבה מתאימה (צמחייה רבה וחצץ עמוק בקרקעית). הטורפים המשייטים, לעומתם, זקוקים למרחב שחייה גדול מאוד, שיתרום לא רק לתחושת החופש שלהם אלא גם לבריאותם.
 
בשורה התחתונה, גידול דגים טורפים באקווריום מצריך הבנה וידע רב בתחום. אדם חסר ניסיון עלול לגלות כי הוא נכנס להרפתקה אשר תסכן את שלומם של כל הדגים באקווריום, ללא קשר לזהותם.
 
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם