אוסמוזה הפוכה לאקווריום

 
רבים ממגדלי דגי הנוי באקווריום מים מתוקים ובאקווריום מים מלוחים החלו להשתמש במערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום כדי לייצר מים נקיים . מערכת אוסמוזה, המכונה בדרך כלל RO היא תהליך ליצירת מים טהורים. זהו תהליך של דחיפת מים בלחץ דרך ממברנה הפוכה למחצה. הממברנה תאפשר למולקולות המים לעבור, אך תחסום מולקולות גדולות יותר כמו מינרלים ומזהמים אחרים.
 
סינון לפי מחיר
סינון לפי סוג המוצר
[3]
[1]
אוסמוזה הפוכה לאקווריום - ארבעה שלבים
מערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום דגם חדש עם 4 שלבי סינון לטיהור וסינון מי האקווריום בשיטת האוסמוזה ההפוכה למים בריאים ונקיים לדגי הנוי, מתאים לאקווריום מים מלוחים ומתוקים המערכת כוללת: 1 מסנן עומק 5 מיקרון לסינון חול וחלקיקים + 2 יחידות מסנן פחם 5 מיקרון + 1 מימברנה 50 מיקרון מקצועית לאקווריום.
449 ₪
מימברנה למערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום
ערכת החלפה של מימברנה למערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום, פשוט להתקנה, מומלץ להחליף כל 8 -6 חודשים
195 ₪
ערכת החלפת מסננים למערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום
ערכת החלפת 3 מסננים למערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום הכוללת: 1 מסנן עומק 5 מיקרון לסינון חול וחלקיקים + 2 יחידות מסנן פחם 5 מיקרון
150 ₪
 
 

איך עובדת אוסמוזה הפוכה לאקווריום ? 

 
מי ברז מכילים מספר מסוים של מוצקים מומסים בצורה של מלחים, פוספטים, חנקות עם ריכוזים משתנים של כלורמינים ופלואורידים. בעוד אלו שנוספו הופכים את מי הברז מתאימים לשתייה, הם יכולים להיות רעילים לדגי הנוי ולחסרי החוליות.

בגלל החנקות והפוספטים, סוגי אצות ישגשגו באקווריום. בעוד שפוספטים וחנקות אינם מזיקים לאנשים ברמות נמוכות, זה יכול לגרום לצרות רבות באקווריום אפילו בריכוזים נמוכים מאוד.

כמו כן שימוש במי ברז עלול לגרום להרס על חסרי החוליות והאלמוגים באקווריום עקב הימצאות של כמויות גדולות של נחושת וכמויות משמעותיות של מלחים מומסים מוחלטים (TDS) כל אלו יכולים להיות רעילים לחסרי החוליות והאלמוגים באקווריום.
 
לעומת זאת, מי אוסמוזה נקיים מכל המלחים, המינרלים והחלקיקים המומסים. הסיבה לכך היא תהליך של דחיפת מים בלחץ המניעה מולקולות מים דרך מיקרו פילטרים וממברנה, וכתוצאה מכך מתקבלים מים מטוהרים ללא הקשיות והזיהום הנמצאים במי הברז. כיוון שכך, במי אוסמוזה רמת הקשיות (GH) והחומציות (pH) בדרך כלל נמוכה מאוד בהשוואה למי ברז רגילים.  
 
מערכת האוסמוזה מחוברת לברז המים באמצעות צינור דרכו עוברים המים למערכת דרך סנני מיקרו לסינון חול וחלקיקים דרך מסנני פחם כפולים ומשם לממברנה. בכל המסלול שעוברים המים כל המולקלות שאינן מים אינן עוברים דרך הסננים ויוצאים דרך צינור נוסף בהם ניתן להשליך או להשתמש בהם להשקיה.
 
בעיה אחת במי אוסמוזה היא שהם עשויים להיות טהורים מדי. המים מכילים מעט מאוד מהמלחים והמינרלים שהדגים זקוקים לסביבתם. לכן מומלץ להשתמש במי אוסמוזה בערבוב עם מי ברז ביחס של 80% אוסמוזה ו 20% מי ברז. 
 

 כיצד מתחזקים את המערכת

תחזוקה שוטפת של המערכת היא פשוטה, קלה וחסכונית. אפשר לחלק את התחזוקה לשלושה שלבים:

שלב ראשון החלפת הסננים המשניים.
שלב שני החלפת הסנן הראשי
שלב שלישי בדיקת TDS = ניתור אחרי רמות המומסים במים שהאוסמוזה מוציאה. 

מים מתאדים מהאקווריום כל הזמן אך שאר המינרלים נשארים. השימוש העיקרי לאוסמוזה הוא כאשר אנחנו מחליפים מים – במקום להשתמש במים מהברז שיכילו הרבה רעלים לא רצויים - נשתמש במי אוסמוזה המערכת תספק עבורנו מים נקיים מכל אותם מתכות כבדות, כלור, וכל מיני רעלים.

בענין החלפת המסננים - המסננים הרגילים דורשים החלפה אחת ל 6 חודשים. אלו הם הסננים המשניים. לעומתם המסנן הראשי - ממברנה, יכול לתפקד מצויין ותת תוצאות מעולות לשמור עד כשנתיים. היוצא מכל האמור הוא שגם לסננים וגם לממברנה יש זמן פעולה ארוך שמצריך תחלופה לעיתים לא תכופות דבר שמבטיח עלויות תחזוקה נמוכות מצד אחד ומים איכותיים לחסרי חוליות, דגים וצמחים.  

לסיכומו של עניין למרות השם הלא מוכר אפשר לומר שאוסמוזה הפוכה היא למעשה סוג נוסף של פילטר לסינון המים שתהפוך את מי הברז שלנו לבטוחים הרבה יותר עבור השוכנים בו. בבית הובי תמצאו מגוון מערכות איכותיות, מוצרים נלווים, אביזרים וסננים אותם תוכלו לקבל עם משלוח עד הבית. לייעוץ מקצועי נוסף ללא עלות ניתן ללחוץ על צור קשר.