אוסמוזה הפוכה לאקווריום

 
רבים ממגדלי דגי הנוי באקווריום מים מתוקים ובאקווריום מים מלוחים החלו להשתמש במערכת אוסמוזה הפוכה כדי לייצר מים נקיים לאקווריום. מערכת אוסמוזה הפוכה, המכונה בדרך כלל RO היא תהליך ליצירת מים טהורים. זהו תהליך של דחיפת מים בלחץ דרך ממברנה של אוסמוזה הפוכה למחצה. הממברנה תאפשר למולקולות המים לעבור, אך תחסום מולקולות גדולות יותר כמו מינרלים ומזהמים אחרים.
 
סינון לפי מחיר
סינון לפי סוג המוצר
[3]
[1]
משלוח תוך 3 שעות
אוסמוזה הפוכה לאקווריום - ארבעה שלבים
מערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום דגם חדש עם 4 שלבי סינון לטיהור וסינון מי האקווריום בשיטת האוסמוזה ההפוכה למים בריאים ונקיים לדגי הנוי, מתאים לאקווריום מים מלוחים ומתוקים המערכת כוללת: 1 מסנן עומק 5 מיקרון לסינון חול וחלקיקים + 2 יחידות מסנן פחם 5 מיקרון + 1 מימברנה 50 מיקרון מקצועית לאקווריום.
495 ₪
משלוח תוך 3 שעות
מימברנה למערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום
ערכת החלפה של מימברנה למערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום, פשוט להתקנה, מומלץ להחליף כל 8 -6 חודשים
195 ₪
משלוח תוך 3 שעות
ערכת החלפת מסננים למערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום
ערכת החלפת 3 מסננים למערכת אוסמוזה הפוכה לאקווריום הכוללת: 1 מסנן עומק 5 מיקרון לסינון חול וחלקיקים + 2 יחידות מסנן פחם 5 מיקרון
150 ₪
 
 

אוסמוזה הפוכה לאקווריום - חשיבות השימוש

 
מי ברז מכילים מספר מסוים של מוצקים מומסים בצורה של מלחים, פוספטים, חנקות עם ריכוזים משתנים של כלורמינים ופלואורידים. בעוד אלו שנוספו הופכים את מי הברז מתאימים לשתייה, הם יכולים להיות רעילים לדגי הנוי ולחסרי החוליות.
 
בגלל החנקות והפוספטים, סוגי אצות ישגשגו באקווריום. בעוד שפוספטים וחנקות אינם מזיקים לאנשים ברמות נמוכות, זה יכול לגרום לצרות רבות באקווריום אפילו בריכוזים נמוכים מאוד.
 
כמו כן שימוש במי ברז עלול לגרום להרס על חסרי החוליות והאלמוגים באקווריום עקב הימצאות של כמויות גדולות של נחושת וכמויות משמעותיות של מלחים מומסים מוחלטים (TDS) כל אלו יכולים להיות רעילים לחסרי החוליות והאלמוגים באקווריום.
 
לעומת זאת, מי אוסמוזה הפוכה נקיים מכל המלחים, המינרלים והחלקיקים המומסים. הסיבה לכך היא תהליך של אוסמוזה הפוכה המניעה מולקולות מים דרך מיקרו פילטרים וממברנה, וכתוצאה מכך מתקבלים מים מטוהרים ללא הקשיות והזיהום הנמצאים במי הברז. כיוון שכך, במי אוסמוזה הפוכה רמת הקשיות (GH) והחומציות (pH) בדרך כלל נמוכה מאוד בהשוואה למי ברז רגילים.
 

איך עובדת אוסמוזה הפוכה לאקווריום ? 

 
מערכת האוסמוזה מחוברת לברז המים באמצעות צינור דרכו עוברים המים למערכת דרך סנני מיקרו לסינון חול וחלקיקים דרך מסנני פחם כפולים ומשם לממברנה. בכל המסלול שעוברים המים כל המולקלות שאינן מים אינן עוברים דרך הסננים ויוצאים דרך צינור נוסף בהם ניתן להשליך או להשתמש בהם להשקיה.
 

מגבלות אוסמוזה הפוכה לאקווריום

 
בעיה אחת במי אוסמוזה הפוכה היא שהם עשויים להיות טהורים מדי. המים מכילים מעט מאוד מהמלחים והמינרלים שהדגים זקוקים לסביבתם. לכן מומלץ להשתמש במי אוסמוזה הפוכה בערבוב עם מי ברז ביחס של 80% אוסמוזה ו 20% מי ברז.