דילוג

קורס הקמת אקווריום צמחייה

RSS
 • שיעור 2 - פחמן דו חמצני CO2

  שיעור 2 - פחמן דו חמצני CO2

  פחמן דו-חמצני או בנוסחתו הכימית (CO2) הוא גז בטמפרטורת החדר המהווה תרכובת של פחמן אחד ושני אטומי חמצן. גז זה נקרא גם דו-תחמוצת הפחמן. נוכחותו של גז ה־CO2 במים מאפשר לצמחים לקיים פוטוסינתזה, ובכך הוא גם שותף לשמירה על בריאותם ועל תפקודם התקין של הצמחים, וגם מסייע להפיכת מי האקווריום ותנאי המחיה בו למצוינים.
  להמשך קריאה
 • שיעור 3 - מצע לצמחייה

  שיעור 3 - מצע לצמחייה

  הרוב המוחלט של הצמחים הגדלים באקווריום צמחייה זקוקים לאדמה, לקרקע, כדי להתפתח, ממש כמו הצמחים שנמצאים ביבשה. האדמה הזו נקראת באקווריום מצע, והיא יכולה להיות מורכבת מכמה סוגים.

  להמשך קריאה
 • שיעור 4 - תאורה לצמחייה

  שיעור 4 - תאורה לצמחייה

  צמחי המים הם אחד הדברים היפים והמיוחדים ביותר שיש כשמקימים אקווריום צמחייה. למעשה, הם אלו שמייחד אותו, יותר מכול, מאקווריומים אחרים. אך לא פשוט כלל לגדל צמחי מים באקווריום: רבים וטובים ניסו, ונותרו עם צמחים נבולים, במקרה הטוב, ועם חלקי צמחייה מתים במקרה הרע.

  להמשך קריאה
 • שיעור 5 - תוספי דישון למים

  שיעור 5 - תוספי דישון למים

  אקווריום צמחייה הוא אקווריום ייחודי למדי, שכן בעלי החיים שבו הם לא רק אלו ששוחים במים, אלא גם אלו שנטועים במצע, בקרקע, וחשוב מאוד להתייחס גם אליהם. ממש כשם שהדגים ושאר בעלי החיים הימיים זוכים לתזונה מסודרת, כך גם הצמחים – שכן אחרת הם יתפתחו בצורה לא נכונה, יִבְּלוּ וימותו, בסופו של דבר.
  להמשך קריאה
 • שיעור 6 - פוטוסינתזה

  שיעור 6 - פוטוסינתזה

  תהלך הפוטוסינתזה מוכר לכולנו, כמעט, כתהליך אשר מספק לבעלי החיים את החמצן המאפשר להם לנשום. אך גם נסתכל בצורה מקיפה יותר על התהליך, נבין שהוא זה שמאפשר את חייהם של הצמחים על פני כדור הארץ, ולמעשה את בריאותה של המערכת האקולוגית כולה.
  להמשך קריאה
 • שיעור מספר 7 - שרימפסים

  שיעור מספר 7 - שרימפסים

  אקווריום שרימפסים הפך להיות בשנים האחרונות אחד התחביבים האהובים על מגדלי דגים בישראל, והוא תופס תאוצה עם הזמן. אם כן, כיצד מגדלים שרימפסים באקווריום הביתי, ולמה צריך לשים לב? במבוא זה ניתן לכם סקירה כללית על העניין.
  להמשך קריאה

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה