דילוג

קורס כימיה של המים

RSS
 • שיעור מספר 1 - מבוא לכימיה של המים

  שיעור מספר 1 - מבוא לכימיה של המים

  בכדי להבין מהי הכימיה של המים ראשית צריך להבין שהמים הם מערכת ביולוגית בעלת איזון עדין, אשר חייבת להישמר בכדי לאפשר חיים איכותיים ובריאים עבור הדגים. לא אחת, נוכל להבחין בבעיה במים בקלות, בין אם כאשר הדגים אינם פעילים כבעבר לא...

  להמשך קריאה
 • שיעור מספר 3 - ניטריט NO2

  שיעור מספר 3 - ניטריט NO2

  ניטריט, או יון החנקית, הוא תרכובת שסימנה NO2. הוא נמצא במים כתוצר של חמצון האמוניה או המרתה על ידי 'חיידקים טובים' שנמצאים במים. אותם חיידקים, שנקראים ניטרוסומונס משתתפים במחזור החנקן, וכך למעשה לוקחים חלק בנטרול רעילותה הגבוהה של האמוניה.
  להמשך קריאה
 • שיעור מספר 4 - ניטראט NO3

  שיעור מספר 4 - ניטראט NO3

  ניטראט ( בעברית: חַנְקָה ) הוא הרעל האחרון במחזור החנקן, נוסחתו הכימית היא NO3. בריכוז גבוהה במים פגיעתו בדגי הנוי מתבטאת ברבייה לא תקינה, בשיבוש תהליכי גדילה והתפתחות, ומצב כללי ירוד של דגי הנוי במים.
  להמשך קריאה
 • שיעור מספר 7 - כלור CL

  שיעור מספר 7 - כלור CL

  כלור הוא יסוד כימי שסמלו הכימי CL ומספרו האטומי 17. מבחינות רבות הכלור הוא האויב הגדול ביותר של מגדלי הדגים, ושל כל שוכני האקווריום. ממש כמו לבני האדם, הכלור נחשב רעיל גם לבעלי החיים - אלו שמתחת לפני המים ואלו שמעליהם. 
  להמשך קריאה
 • שיעור מספר 8 - מגנזיום MG

  שיעור מספר 8 - מגנזיום MG

  כימיה של המים - שיעור מספר 9 - מגנזיום (MG)
  מגנזיום (Magnesium) הוא יסוד כימי מסדרת המתכות שסמלו הכימי Mg ומספרו האטומי 12. הוא 'משתתף' בתהליכים רבים בגוף האדם (סביבות 300 תהליכים שונים) – אך הוא חשוב וחיוני לכל בעלי החיים כמעט, כולל לדגים. עיקר חשיבותו היא בבניית השלד והעצמות וחיזוקם.
  להמשך קריאה

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה