דילוג
שיעור מספר 2 - סוגי המזון הקיימים - בית הובי אונליין

שיעור מספר 2 - סוגי המזון הקיימים

התפקיד החשוב ביותר של המזון שאתם מספקים לדגים שלכם, הוא מתן כל אבות המזון לדג - בכמות ובאיזון הדרוש. במזונות השונים ישנם מינרלים, שומנים, ויטמינים ועוד שלל יסודות חשובים, אשר תורמים לבריאותו של הדג ואף מסייעים לתפקוד תקין של מערכת העיכול שלו.

כיום קיימים בשוק שלל סוגי אוכל לדגים, אותם ניתן לחלק לקטגוריות הבאות :

אוכל לדגים בהתאם לצורת ההאכלה :

מזון חי : מיועד כמובן לדגים טורפים, ויכול להגיע בצורת תולעי דם, תולעי ביצה, שלשולים, דגים קטנים, חרקים ועוד.

מזון מן הצומח : אצות, ספירולינה, ירקות שונים, פולי סויה ועוד. יכול להתאים לדגים המתבססים על מזון צמחי, וכן לדגים טורפים אשר זקוקים למקורות מזון מן הצומח.

מזון יבש : מדובר במזון מן החי או מן הצומח (ולעיתים גם שניהם יחד) אשר מיובש בטכניקות שונות כדי להפוך אותו לעמיד יותר. המזון היבש יכול להגיע בצורת קוביות, כדורים, רקיקים, טבליות או מקלות מיוחדים.

מזון קפוא : מדובר לרוב במזון מן החי שמגיע בגרסה קפואה ובקוביות קטנות. רבים נוהגים 'לרסס' את מנות המזון בתרסיס ויטמינים מיוחד, בשל החוסר המסוים בויטמינים במזון מסוג זה.

התאמה של המזון לסוג הדג חשובה גם היא במידה רבה. ישנם, לדוגמא, דגים אשר צורכים מזון מן החי בלבד, ולעומתם כאלו אשר זקוקים לשילוב בין מנות בשריות למנות צמחיות במינונים שונים. כמו כן, יש לזכור כי כיום ישנם מזונות מסוימים המותאמים לדגים ספציפיים (לדוגמא: מזון ציקלידים) - וגם להיבט זה יש לתת את הדעת.

בדומה לכל יצור חי, גם הדגים נעזרים במקורות מזון שונים על מנת לגדול, להתפתח ולשרוד. הם אינם זוכים למזון שלו הם זקוקים באופן טבעי, וזהו תפקידו של המגדל לדאוג להם לכל צורכיהם, גם במובן הזה.

אוכל לדגים הוא למעשה תחליף למקורות המזון הטבעיים של הדג, ולכן חשוב לספק להם מזון 'בהתאמה אישית' - בהתאם לסביבה שבה גדלו, לגילם, ועוד.
כמות המזון וזמני ההאכלה נקבעים בהתאם לגודל הדגים ובמספר הדגים החיים, יש לזכור שרוב הדגים נחנו בתיאבון חסר מעצורים, ולכן על המגדל להציב את הגבולות. מאחר שכיום ישנם אינספור סוגים של מזונות לדגים, יש גם לדעת כיצד לבחור את אלו שהיו המתאימים והבריאים ביותר עבור הדגים שלכם.

אוכל לדגים בהתאם לסוג הדג :
• אוכל לדגים טורפים
• אוכל לדגי נוי
• אוכל לדגי קוי
• אוכל לדגים שאינם אוכלים בשר
• אוכל לדגים טרופיים
• אוכל לדגי מים מלוחים
• אוכל לחסרי חוליות
• אוכל לדגיגים ודגיגונים

זו כמובן לא הרשימה המלאה, יש לציין כי לא מעט מאכלים יתאימו לכמה סוגי דגים. כך למשל, תוכלו למצוא אוכל לדגים טרופיים טורפים, ואוכל לדגיגים הגדלים במים מלוחים. המגוון כל כך רחב שתוכלו למצוא בקלות את זה המתאים לכם. גם כאן, כל סוג מזון מותאם לכמה סוגים של דגים. לפני הקנייה חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע מנוסים ומומחים לתחום, כדי שתבטיחו להתאים לדגים שלכם את סוג המזון המתאים ביותר עבורם.
מאמר קודם שיעור מספר 1 - מבוא לתזונת דגי הנוי
מאמר הבא שיעור מספר 3 - כיצד להאכיל את הדגים ולשמור על המים נקיים
ערכת בדיקה מקצועית לבריכות נוי UBBINK Aqua Multi Test - בית הובי אונליין

טיפים של מומחים

הניוזלטר השבועי שלנו עזר למעל 15,000 לקוחות! דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות, מדריכים, וטיפים של מומחים

קטגוריות מובילות

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה