דילוג
שיעור מספר 10 - אוסטרליה - בית הובי אונליין

שיעור מספר 10 - אוסטרליה

אוסטרליה, היבשת שבקצה העולם, נחשבת לבית גידול עצום וייחודי, בו התפתחו כמה מבעלי החיים המשונים בעולם. המגוון יוצא הדופן מבחינת החי האוסטרלי, הוא שמייחד אותה בצורה ברורה משאר חלקי כדור הארץ - ומה שנכון לעולם אשר על פני האדמה, נכון גם מתחת לפני המים: ממלכת החי האוסטרלית היא מהמגוונות והייחודיות בעולם.
אזור מחייה לדגי נוי - אוסטרליה
 
מיקום: דרום מזרח כדור הארץ
 
שטח: כ-7.7 מיליון קמ"ר
 
ברחבי אוסטרליה - הן במאגרים המתוקים והן באוקיינוסים אשר סביב לה - מצויים כמעט 4,500 סוגים של דגים. מדובר בעושר עצום אשר מעטים בתי הגידול במקומות אחרים בעולם, אשר יכולים להשתוות לו.
 
יש לציין כי רוב הדגים אשר חיים בסביבת אוסטרליה הם דגי מים מלוחים, וזאת משום שהיבשת האוסטרלית אינה שופעת מאגרים מתוקים ונחשבת 'יבשה' יחסית בכל הקשור לתחומי אדמתה. למעשה, מתוך השפע הגדול של דגי אוסטרליה, פחות מ-200 מינים נחשבים לדגי מים מתוקים.
 
כאמור, הייחודיות של עולם החי האוסטרלי נמשכת גם עמוק במצולות הים. כ-90% ממיני הדגים ביבשת וסביבתה נחשבים אנדמיים, כלומר - הם אינם מצויים בשום מקום אחר ברחבי העולם באופן טבעי. בין המינים האנדמיים אפשר למנות את דגי הקשת האוסטרליים, אנג'ל אוסטרלי, קרפיון אוסטרלי ומינים שונים של כרישים, אותם ניתן למצוא בשפע בסמוך לחופי אוסטרליה.
 
היתרון הגדול של מגדלי הדגים הישראליים בכל הנוגע לדגי אוסטרליה, הוא במזג האוויר הדומה השורר בישראל לאורך רוב ימי השנה. מאחר שבישראל אנו נהנים מאקלים סוב טרופי, אשר קרוב ברבים ממאפייניו לאקלים האוסטרלי, הטרופי בעיקרו, דגי הנוי האוסטרליים שיגודלו כאן בישראל יוכלו להסתגל, ברובם, לסביבתם החדשה במהירות גבוהה יחסית - וזאת מבלי להידרש לאמצעים רבים מידי במטרה לדַמות את סביבת האקווריום לסביבתם הטבעית של הדגים.
מאמר קודם שיעור מספר 9 - הים האדום
מאמר הבא שיעור מספר 11 - אגם טנגניקה

הרשמה חינם לאקדמיה

אנו נשלח לך דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות האחרונות בתחום, מדריכים חדשים, הצעות מדהימות וכל מיני דברים טובים

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה