דילוג
כיצד להאכיל את הדגים ולשמור על המים נקיים - בית הובי אונליין

כיצד להאכיל את הדגים ולשמור על המים נקיים

מזון הדגים הוא כמובן אחד המרכיבים החשובים במחזור חיי הדג. אוכל משובח ואיכותי לדגים יבטיח את הארכת תוחלת חייהם, יאפשר להם להתפתח ולגדול בצורה תקינה, יתרום להופעתם החיצונית המרשימה ואף יסייע במאמצי השמירה על מים נקיים ואיכותיים.

 

הכמויות והתדירות המומלצת להאכלת דגים

 אחת הבעיות הגדולות בהאכלת דגי נוי היא האכלת יתר, הגורמת לשאריות מזון המצטברות בקרקעית ומזהמות את המים. הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא לתת לדג מנה מסוימת של אוכל ולראות כמה הוא אוכל במשך 20 שניות עד חצי דקה הכמות שהספיק הדג לאכול בזמן הזה, היא הכמות הדרושה לו.

כדי להימנע מהאכלת יתר וזיהום המים, מומלץ שלא להאכיל את הדגים פעם אחת ביום, אלא כמה פעמים במנות קטנות. חשוב לעקוב אחרי קצב האכילה של הדגים ולהוציא שאריות אוכל שנשארו מייד לאחר ההאכלה.

הזמן הטוב ביותר להאכלה הוא בבוקר או בצהרים, למעט במקרה של דגי לילה, אותם מומלץ להאכיל לקראת ערב.


כיצד להאכיל את הדגים ולשמור על המים נקיים?

זהו עוד אתגר גדול, עמו נאבקים מגדלים רבים. מאחר שהמערכת שלנו אינה מערכת מים טבעית, היא אינו מתנקה באותה יעילות כמו מאגרי מים בטבע. שאריות המזון הן המזהמות הגדולות ביותר של המים.

האכלת דגי קוי בבקבוק'


איך בכל זאת תמנעו הצטברות לכלוך רב אחרי ההאכלה? הקפידו לא לתת לדגים כמויות גדולות מהנדרש (משום שהן יצופו במים במשך זמן רב). כמו כן, בכל הקשור לניקיון, רצוי שלא להאכיל את הדגים פעם אחת ביום, אלא כמה פעמים במנות קטנות - אם זה אפשרי.

  

טכניקות האכלה לשמירה על מים צלולים

 שמירה על איכות המים היא חיונית לבריאותם ולרווחתם של הדגים ושל שאר תושבי הבריכה טכניקות האכלה נכונות יכולות לעזור למזער בזבוז ולהפחית את הסיכון לזיהום מים:

 מגוון בתזונה: הכניסו מגוון לתזונה של הדגים שלכם על ידי הצעת סוגים שונים של מזון, כגון מזון גריגירם , פתיתים או מקלונים. מגוון זה מבטיח שהם מקבלים תזונה מאוזנת ומקדם התנהגויות חיפוש מזון טבעי.

סוגי מזון שונים

 

הימנעו מהאכלת יתר: האכלת יתר היא בעיה שכיחה בניהול בריכות שעלולה להוביל לבעיות באיכות המים. האכילו את הדגים שלכם רק במה שהם יכולים לצרוך תוך מספר דקות, והסר כל מזון שלא נאכל מיד כדי למנוע ממנו להתפרק ולזהום את המים

 האכלה ליד המסנן: מיקום אזורי האכלה ליד מערכת הסינון של הבריכה יכול לסייע בפיזור חלקיקי מזון במים, מה שמקל על הפילטר ללכוד ולסלק פסולת.

  תחזוקת בריכה רגילה: בצעו משימות תחזוקה שגרתיות של הבריכה, כגון שאיבת רפש, זמירה של צמחייה ובדיקת פרמטרים כימיים במים (אמוניה ניטריט ניטראט ועוד). בדיקות מים רגילות יכולות לעזור לך לזהות ולטפל בכל בעיה לפני שהיא מתרחשת.

תחזוקת בריכת נוי
 מזון וערכים תזונתיים

חשוב לבדוק מה המזון מכיל ומה הערכים התזונתיים שלו כדי להבטיח תזונה בריאה ונכונה לדגים:מרכיבי המזון בדגי נוי

חלבון - מסייע בבניית השרירים ורקמות אחרות, תורם לתהליך ריפוי וחיזוק. חשוב לוודא שהחלבון מגיע ממקור איכותי ולא להפריז בצריכתו.

חומצות אמינו - הבסיס לחלבון, מבטיחות ניצול נכון של החלבון ומניעת עודפים.

שומנים - חשובים לשמירה על הגוף ולתפקוד התקין של התאים, ומהווים מקור אנרגיה מרכזי לדגים.

חומצות שומן - כדוגמת אומגה 3 ואומגה 6, חשובות לתפקוד הלב ולחוזק השלד.

סיבים תזונתיים - מסייעים בשיפור פעילות מערכת העיכול.

זיהוי בעיות בריאותיות דרך האכלה

האכלת הדגים יכולה להעיד על בריאותם. דג שלא אוכל עשוי לסבול מבעיה בריאותית. מאוד נדיר שדגי נוי יחוו שינוי בתיאבון מדי פעם, אובדן תיאבון הוא בדרך כלל סימפטום למחלה.

אם אנחנו מבחינים בשינוי ההתנהגות הזה, עלינו להקדיש מספר דקות לבדיקת ערכי המים על מנת לנסות ולמצוא את התסמינים שיעזרו לנו לזהות את המחלה ממנה הדגים סובלים.

במקרים מסוימים, דגים עשויים להפסיק לאכול פשוט משום שהם משועממים מהתזונה שלהם - יש מינים שהם מאוד בררניים ועשויים לסרב לאכול אם לא מציעים להם תזונה מגוונת. 

כדי לתקן חוסר תיאבון, ננסה להציע לדגים שלנו שום, למרות שאין הרבה ראיות קונקרטיות התומכות ברעיון זה, יש תמיכה מסוימת בשימוש בתוספי שום כמשפרי תיאבון לדגי נוי, וגם כמונעי מחלות.

להוסיף שום לתזונת הדגים זה מאוד פשוט, לוקחים שן שום כותשים אותה היטב ואת המיץ היוצא מהשום מטפטפים על המזון היבש ונותנים לדגים לאכול.

חשוב לוודא שכל הדגים מצליחים לאכול ולשנות את שיטת ההאכלה בהתאם לצרכיהם.

מבט על העתיד

בעתיד, האכלת דגי נוי תהפוך לתערובת חלקה של טכנולוגיה וקיימות, שתחולל מהפכה בדרך שבה אנו מטפלים בדגי הנוי שלנו. מערכות אוטומציה מתקדמות יאפשרו זמני האכלה מדויקים ומותאמים, עם מאכילים חכמים שתוכנתו לחלק מזון במרווחים ובכמויות בהתאם לצרכים התזונתיים של כל דג בנפרד.

 המזינים העתידניים הללו יהיו מצוידים בחיישנים ובאלגוריתמים של AI, שינטרו באופן רציף את איכות המים, את התנהגות הדגים ואת דרישות התזונה של כל דג בנפרד. מצלמות משולבות יספקו צילומים בזמן אמת, ויאפשרו לנו לצפות מרחוק במפגשי האכלה ולהעריך את רמות הבריאות והפעילות של דגי הנוי.

בריכת נוי לגינה
סיכום

לסיכומו של דבר, מזון הדגים הוא אחד המרכיבים החשובים במחזור חיי הדג. אוכל משובח ואיכותי לדגים יבטיח את הארכת תוחלת חייהם, יאפשר להם להתפתח ולגדול בצורה תקינה, יתרום להופעתם החיצונית המרשימה ואף יסייע במאמצי השמירה על מים נקיים ואיכותיים.

הקפידו להציב גבולות ולא לתת לדגים כמויות גדולות מהנדרש. רצוי שלא להאכיל את הדגים פעם אחת ביום, אלא כמה פעמים במנות קטנות - אם זה אפשרי. האכלה בכמויות קטנות תהיה פחות קריטית ופחות מזיקה. בהצלחה.

מאמר קודם הקשר בין צמחי מים לאצות
ערכת בדיקה מקצועית לבריכות נוי UBBINK Aqua Multi Test - בית הובי אונליין

טיפים של מומחים

הניוזלטר השבועי שלנו עזר למעל 15,000 לקוחות! דוא"ל אחד בשבוע, עמוס בחדשות, מדריכים, וטיפים של מומחים

קטגוריות מובילות

השוואת מוצרים

{"one"=>"בחירת 2 או 3 פריטים להשוואה", "other"=>"פריטים נבחרו"}

בחירת מוצר ראשון להשוואה

בחירת מוצר שני להשוואה

בחירת מוצר שלישי להשוואה

השוואה