שואב רפש לאקווריום

 
תפקידו של שואב רפש לאקווריום הינו לשאוב את הצטברות הלכלוך שנוצר כתוצאה מחיי הדגים וחסרי החוליות הגרים באקווריום. הרפש שוקע ומצטבר בקרקעית האקווריום. פעולת השאיבה יונקת את הלכלוך ומאריכה את איכות המים ובהתאמה את חייהם של הדגים. אם אתם דואגים לאיכות המים או לצלילותם הינכם מוזמנים להתרשם מסוגי הפילטרים שלנו לשמירה על איכות המים וחייהם של הדגים. 
 
סינון לפי מחיר
סינון לפי סוג המוצר
[2]
[1]
מותגים
[1]
[1]
גאוול Juwelשואב רפש לאקווריום Juwel AquaClean 2.0
הדגם החדש של שואב רפש אקווה קלין מבית גאוול גרמניה הוא כלי אידיאלי לניקוי קרקעית האקווריום, הודות לצינור המשולב באופן אינדיבידואלי המכשיר מתאים לאקווריומים עם גובה של עד 70 סנטימטרים. בנוסף לניקוי הפשוט של הקרקעית המכשיר מאפשר ניקוי נוח של המסנן הפנימי גם באזורים שקשה להגיע אליהם בעזרת החלקים המצורפים. מערכת Easystart מפעילה את זרימת המים בלחיצה פשוטה של המשאבה והלכלוך מועבר ללא שאיבה לתוך הדלי. ניתן לחבר את השואב באופן פשוט לדלי ולאקווריום באמצעות האביזרים המצורפים.
199 ₪
Eheimשואב רפש חשמלי לאקווריום EHEIM Quick Vacpro
שואב רפש המופעל עם סוללות מאפשר לך לנקות את קרקעית האקווריום בקלות, ללא תלות בשינויים הרגילים של המים. כוח היניקה של המנקה נועד להסיר חלקיקי עפר ללא הפרעה רבה מדי לחצץ. תא מסנן רשת אוספת את הלכלוך תוך מתן זרימת המים בחזרה לתוך האקווריום. תא המסנן פשוט להסרה.
425 ₪
Nutrafinמפרק רפש לאקווריום Nutrafin WasteControl
תכשיר לפירוק רפש מקרקעית האקווריום בצורה ביולוגית מכיל בקטריות אירוביות ואנאירוביות בתוספת אנזימים. התכשיר הייחודי אף מגביר את תהליך ההתבססות הבקטריאלית באקווריום. תוצרת נוטרפין קנדה.

החל מ - 79 ₪
 
 

שואב רפש לאקווריום  - תפקידו וחשיבותו

 
אחת מהפעולות החשובות ביותר למען ניקיון מי האקווריום היא שאיבת רפש. זוהי פעולה שניתן לבצע בצורה פשוטה, בעזרת צינור (ולמתקדמים - בתוספת בקבוק פלסטיק חתוך המוצמד אליו), או באמצעות שואב רפש לאקווריום.
 
שאיבת הרפש קריטית באקווריומים שבהם אין מערכת סינון רצינית, אלא פילטר פשוט ותו לא. היא חשובה גם אם המים נראים צלולים, כי עינינו אינן רואות מה מתרחש מתחת למצע האקווריום – שם מסתתרות לא מעט 'הפתעות'.

אותן הפתעות כוללות את צואת הדגים עצמם, וכן פסולת ממקורות שונים, שלרוב מקורה בשאריות אוכל שניתנו לדגים לאורך הזמן. אותה פסולת שוקעת לאיטה במי האקווריום, 'מסתתרת' בין אבני המצע או הפריטים הדקורטיביים שבאקווריום, ואט־אט גורמת לזיהום המים. למעשה, מספיקים שבועות ספורים כדי שאותה פסולת אף תשחרר למים גזים רעילים, דבר שיפגע כמובן בבריאותם של הדגים.
 

כיצד עובד שואב רפש לאקווריום?

 
העיקרון פשוט, ומתבסס על חוק הכלים השלובים: מכניסים קצה אחד של הצינור או את הקצה המתאים של שואב הרפש אל האקווריום, ואת קצהו השני מניחים בדלי נמוך, או באסלה, לצורך העניין. ההבדל בין גובהם של שני קצוות הצינור יגרום לשאיבת המים מהאקווריום החוצה. את קצה הצינור שבתוך האקווריום חשוב למקם, כמובן, בתוך המצע עצמו או ממש על פני השטח שלו, ולהעבירו לאורכו ולרוחבו כדי לנקות את הרפש מכל חלקיו.

שאיבת הרפש באמצעות שואב רפש לאקווריום עשויה, כמובן, לגרום לשאיבה של חלקי מצע, ולכן חשוב 'לשחק' עם גובה הצינור ולהרחיקו מדי פעם מהמצע, כך שרק מים יישאבו ממנו החוצה. השימוש בבקבוק חתוך שיוצמד לצינור יסייע בכך גם הוא, ואם המים נפלטים אל דלי ולא אל האסלה, תוכלו פשוט לסנן אותם בתום השאיבה ולהשיב את החצץ לאקווריום לאחר מכן. אם משתמשים בשואב רפש מקצועי ניתן לתחוב את המיכל לתוך המצע כי ישנו מגן שעוצר את החצץ מלהיפלט החוצה.

חשוב מאוד לשים לב לכמות המים שנשאבת מהאקווריום בזמן הפעולה, כמובן. השאיבה אמורה להסתיים כאשר המים הנשאבים הופכים נקיים, אז תוסיפו בחזרה מים חדשים בכמות שנשאבה ולא לשכוח להוסיף אנטי כלור ( להרחבה כימיה של המים - שיעור מספר 8 - כלור )  אם לאחר שאיבה של כשליש מהמים הם עדיין נראים עכורים – יש להפסיק את השאיבה ולהמשיך במלאכה בשבוע שלאחר מכן. החלפה של כמות מים גדולה בבת אחת מדי עשויה, כידוע, להזיק לדגים ולפגוע בבריאותם.