מלח לאקווריום

 
אקווריום מים מלוחים מתבסס כמובן על ריכוז המלח שבמים, לצד כמה וכמה מינרלים נוספים שאשר יוצרים יחד מערכת אקולוגית אשר מדמה את הים הפתוח. כל בעל אקווריום כזה זקוק לאספקת מלח לאקווריום ותוספים אשר יתאימו לאופי האקווריום שלו, לגודלו ולסוג הדגים שנמצאים בו. בבית הובי תמצאו את כל סוגי המלח להם תזדקקו, לצד שלל תוספים - כולם באיכות גבוהה, מטעם היצרנים המובילים בעולם. אם תזדקקו לייעוץ בעניין זה, נעמוד לרשותכם תמיד.
 
סינון לפי מחיר
סינון לפי סוג המוצר
[3]
[1]
[1]
[1]
[1]
[2]
[1]
[2]
מותגים
[8]
[2]
[3]
[2]
Instant Oceanמלח לאקווריום מרינה 4 קילו Instant Ocean
מלח אינסטנט לאקווריום מרינה מים מלוחים מתאים לאקווריום עד 120 ליטר כל רכיב בהרכב המלח נבחר בקפידה ונבדק מעבדתית .כל מחזור יצור עובר אנליזה להבטיח שכל היסודות החשובים התערבלו בקפידה. כל מנה  נבדקת במעבדה עם יצורים ימיים עדינים וצמחים, זאת בגלל שיצורים חיים הינם המדד הרגיש ביותר של איכות המוצרים.
135 ₪
Instant Oceanמלח לאקווריום מרינה 25 קילו Instant Ocean

מלח אינסטנט לאקווריום מרינה מתאים למערכות עד 750 ליטר כל רכיב בהרכב המלח נבחר בקפידה ונבדק מעבדתית .כל מחזור יצור עובר אנליזה להבטיח שכל היסודות החשובים התערבלו בקפידה. כל מנה  נבדקת במעבדה עם יצורים ימיים עדינים וצמחים, זאת בגלל שיצורים חיים הינם המדד הרגיש ביותר של איכות המוצרים.

399 ₪
Instant Oceanמלח לאקווריום ריף אלמוגים Reef Crystals 25KG

מלח אינסטנט לאקווריום ריף אלמוגים מתאים למערכות עד 750 ליטר מלח ריף קריסטלס הינו תרכובת מלח ים אשר לראשונה מועשרת במרכיבים החשובים הנצרכים  באקווריומי ריף: תוספת סידן המאפשר לבעלי חיים ימיים להשקיע סידן או לבנות שלד, תוספת יסודות קורט המספק רכיבים תזונתיים חשובים, תוספת ויטמינים המעודדים צמיחה והישרדות של אלמוגים, שושנות ים אצות וכד’, תוספת חומר המנטרל מתכות כבדות אשר במי הברז, תרכובת מלח ריף קריסטלס מציגה שיפור משמעותי בתחום אחזקת האקווריום בעלת התאמה מלאה עם מלחי אקווריומים אחרים.  נוכחות המלח לא תפגע בבעלי חיים אשר אינם מזוהים עם אקווריומי ריף.

495 ₪
Apiמלח לאקווריום API Aquarium Salt 454G

מלח לאקווריום מים מתוקים מיוצר ממלח ים שהתאדה ומהווה מוצר חובה לאקווריום שלכם! המלח מקדם את בריאות הדגים על ידי שיפור תפקוד הזימים, ומקל על נשימה של דגים. המלח גם מספק אלקטרוליטים חיוניים שדגים צריכים כדי להגיע לשיא צבעוניות וחיוניות. אלקטרוליטים אלה עלולים ללכת לאיבוד בכל פעם שתבצעו שינוי מים חלקי, ויהיה צורך לחדש אותם, עוזר בחיטוי והבראה של דגים חולים או עם פצעים. טבעי לחלוטין תוצרת API ארה"ב 

הוראות שימוש : 1 כפית שטוחה לכל 20 ליטר מים בעת הפעלת אקווריום חדש, ובכל פעם שתבצעו שינוי מים

49 ₪
Seraמד מליחות צף Sera Marin Hydrometer
מד מליחות תוצרת Sera גרמניה מודד משולב שבודק את המליחות במים וגם את הטמפרטורה, מדוייק מאוד קל לשימוש ולהפעלה. 
79 ₪
Seraמד חום דיגיטלי Sera thermometer
מד חום דיגיטלי מבית Sera גרמניה עם תצוגה גדולה וקלה לקריאת הטמפרטורה באקווריום בטווח טמפרטורות שבין 18 ל -34 ° C, מדוייק מאוד. מתאים לשימוש באקווריומים מתוקים ומלוחים.קל לשימוש. 
25 ₪
מצע אלמוגים 10 ק''ג Reef Sand
חצץ אלמוגים גרוסים בעובי 4-8 מ"מ המצע טבעי לחלוטין ומתאים למים מלוחים ולדגי ציקלידים.
139 ₪
BOYDפחם לאקווריום ChemiPure Blue 156G
פחם כמי פיור בלו הוא נוסחה מיוחדת לאקווריום אשר שומרת באופן חיובי את ערך ה- PH ברמה קבועה. נוסחה המסירה אמוניה, חנקות, קופר, פוספטים, יונים, ריחות, זיהומים, גזים, דו תחמוצת הפחמן, וצבע ממי האקווריום. תכולה : 156 גרם מתאים לאקווריום מים מתוקים ציקלידים ומים מלוחים.
79 ₪
Apiמסיר רעלים Api Nitra Zorb
מדיית סינון ייחודית המסירה רעלים וחומרים אורגניים לרבות אמוניה, ניטריט, וניטראט סופח צבע וריח רע מהמים, לשיפור איכות המים. יכול להחליף את הצורך בפורק בננו ריפים, המדיה נטולת פספאטים לחלוטין וניתנת לשימוש חוזר. מתאים לאקווריום מים מתוקים ומלוחים. תוצרת API ארה"ב 
 
הוראות שימוש:
שוטפים את שקית המדיה מתחת למי ברז. יש להניח את המדיה במסנן .
95 ₪
ApiAPI Calcium

ערכת בדיקה קלציום באקווריום מודדת את רמות הסידן עד 20 מ"ג / ליטר תוצרת API ארה"ב


95 ₪
BOYDBoyd ChemiClean
תכשיר לטיפול בבעיות ציאנובקטריה , מנקה תוך 48 שעות כתמים מאצה כחולה-ירוקה שחורה ואדומה, ואצות "דבק" באקווריום מים מתוקים ומלוחים. תכשיר זה טבעי לחלוטין, לכן אינו פוגע בפילטרציה הביולוגית, אינו מכיל קופר או אנטיביוטיקה הנמצאים בתכשירים מקבילים אחרים. התכשיר פוגע בציאנובקטריה ללא פגיעה בצמחיה, דגים  חסרי חוליות אלמוגים או שרימפסים.
 
הוראות שימוש: כף אחת של כמיקלין לכל 10 ליטר מים. התכשיר מתאים ל -1135 ליטר 
ניתן לשימוש קבוע פעם בחודש כחלק מתחזוקת האקווריום 
135 ₪
Apiפחם לאקווריום API Bio ChemZorb
פחם לאקווריום איכותי ביותר תוצרת API ארה"ב המכיל תערובת מעולה של שרפים ופחם פעיל המסיר מזהמי אקווריום - כולל צבע מהמים, ריחות, מתכות כבדות וגזים רעילים הפחם הופך את מי האקווריום למים צלולים תוך 24 שעות. הפחם מיועד לאקווריומי מים מתוקים ומלוחים.
79 ₪
 
 

מלח לאקווריום  

המלח הוא מוצר נדרש - הן באקווריום מים מלוחים, והן באקווריום מים מתוקים. באחד הוא משמש ליצירת הסביבה הטבעית של הדגים, דגי הים, ובשני הוא משמש למטרות שונות. כך או כך, ובניגוד למה שנהוג לחשוב, מלח הוא חומר מבוקש לכל מי שיש ברשותו אקווריום, ולא משנה מהו סוגו.
 

ראשית, יש לציין שלא כל מלח באשר הוא יתאים לאקווריום – בין אם זהו אקווריום מים מלוחים ובין אם אקווריום מים מתוקים. חשוב מאוד לוודא שמדובר במלח 'נקי', ללא תוספת יוד וחומרים אחרים, ולכן חשוב לא להשתמש ב'מלח שולחן'. מומלץ מאוד להשתמש להשתמש במלח לאקווריומים המיוצר ממי ים שהתאדו.


את המלח אין לשפוך אל תוך המים ישירות. חשוב שהוא יתמוסס קודם לכן כראוי במים, ואת המים הללו – עם כמות המלח המתאימה – להוסיף אל האקווריום בכמות הנדרשת. המינונים משתנים בהתאם לייעוד המלח, כמובן: כ־150 גרם מלח יתאימו לאקווריום מים מלוחים לכל 5 ליטר מים, ואילו באקווריום מים מתוקים ההמלצה תהיה להוסיף כפית מלח אחת לכל 20 ליטרים.

מלח לאקווריום מים מתוקים  

החשיבות של מלח באקווריום מים מלוחים ברורה לכול, אך מתי מומלץ להוסיף מלח לאקווריום מים מתוקים? כאן הדעות חלוקות. ראשית נציין כי גם במי הברז הרגילים ישנה כמות מסוימת של מלח, אם כי במינון קטן יחסית. לרוב, תוספת מלח לאקווריום מים מתוקים תיעשה למטרות חיטוי והבראה של הדגים, בעקבות מחלה.

עם זאת, יש הוכחות לכך שהמלח מסייע לדגי המים המתוקים גם בימים שבשגרה. כך למשל, הוא עשוי לזרז את תהליך הפרשת המים מהגוף (בייחוד כאשר מעבירים את הדגים לאקווריום חדש), והוא מאיץ את תהליך יצירתה של השכבה הרירית, המוקוס, על העור – שכבה המגנה על הדג ושומרת על שלמות העור.

בשורה התחתונה, מלח יכול לסייע לדג, גם כזה החי במים מתוקים, אך חשוב מאוד להיזהר בעת קביעת המינון הנכון, לזכור שישנם סוגי דגים שרגישים יותר למלח, ולהוסיף את המלח למים בצורה מחושבת, ורק לאחר שהתמוסס.