הדגים חולים?

קניתם אקווריום, איכלסתם אותו בדגי נוי צבעוניים ונתתם לתנועתם הסיבובית להרגיע ולשמח את לבכם. אבל אחרי זמן מה משהו השתנה...
 
קניתם אקווריום, איכלסתם אותו בדגי נוי צבעוניים ונתתם לתנועתם הסיבובית להרגיע ולשמח את לבכם. אבל אחרי זמן מה משהו השתנה. נראה היה שבאחד הדגים נדבק כתם חריג ותנועתו לא כתמול שלשום. האם הדגים חולים?

מחלות באקווריום היא תופעה שכיחה למדי ולא תמיד קל לזהות אותן. לפעמים, נגלה שדגים מתו לנו באקווריום מבלי שנדע למה. ואכן, לתמותת דגים קודמות סיבות רבות ומחלות פנימיות אינסופיות. ישנן מחלות הנפוצות יותר בקרב סוג מסוים של דגים. כדאי שתבררו ותלמדו מהן, כדי שתוכלו לזהות בהקדם את ה"נורות האדומות" אצל הדגים שלכם.
 
הקדימו טיפול למחלה
 
במידה ואתם שמים לב לסימנים שונים, כמו למשל, טפילים (נקודות לבנות על פני הגוף או הסנפירים), פסים אדומים או עיניים בולטות המעידים על זיהומים פנימיים, יש כמובן תרופות מתאימות בשוק. התייעצו עם הווטרינר ושימו לב להוראות הבטיחות על אריזות התרופות. רוב המחלות הינן מדבקות וכדי לא לקום בוקר אחד ולגלות אקווריום חסר חיים, רצוי לדאוג לתחזוקה בריאה ולטיפול מונע ויעיל.
 
ראשית, יש להקפיד לא להכניס כמות גדולה מידי של דגי נוי לאקווריום. שנית, יש לוודא שהפילטרים מתאימים לגודל האקווריום ולסוג הדגים בו. הפילטרים אחראים על איכות המים, החשובה מאד לסביבת המחייה הבריאה של הדגים. יש להתאים את גודל הפילטר לגודל האקווריום ולשאוב את הרפש מהאקווריום.
 
בא לאקווריום דג חדש
 
משימות תחזוקתיות נוספות: לטהר את מי הברז (שימוש קבוע באנטי כלורכלורומין), להסיר רעלים ולרענן אותם בתדירות גבוהה, לשמור על הטמפרטורה המתאימה לדגים ולהקפיד על אקלום נכון של דגים חדשים לפני שמכניסים אותם לאקווריום, שהרי הכנסת דג חולה מסכנת את כל השאר.
 
לשם כך, יש לבודד את הדג החדש למשך כחודש וחצי במיכל קרנטינה שיש לתחזק אותו בדיוק לפי התחזוקה של האקווריום אליו מיועד הדג לעבור. בזמן הבידוד יש לעקוב ולראות אם הדג נושא עליו טפילים שונים ולטפל בהתאם. מעבר לכך, יש כאמור להרגיל בהדרגה את הדג החדש לסביבה המימית החדשה ותכולתה על ידי העברת מים מהאקווריום. זו אולי נשמעת תחזוקה לא פשוטה, אך כל מי שיש לו אקווריום פעיל, יודע שכל רגע כזה הוא בהחלט שווה ומשתלם.
 
שיהיה לבריאות!
 
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם