מדריך להקמת אקווריום

הקמת אקווריום היא משימה שדורשת הרבה מאוד תשומת לב, לצד שורת פעולות עליה חושב להקפיד כדי ליצור את הסביבה המתאימה עבור הדג שלכם.

 

ניגע כאן בנושא בנקודות, כך שתוכלו להבין בכלליות מה תידרשו לעשות לפני שתוכלו להתחיל בגידול דגי נוי בביתכם - 
 

אופי האקווריום: בשלב זה ייקבע גודלו, נפחו, מיקומו וצורתו של האקווריום.

עיצוב האקווריום: צעד זה כולל בחירה של התאורה המתאימה, בניית מסלעות וסלעים חיים (במידת הצורך), חבירת צמחייה מתאימה, רקע לאקווריום ומצע לתחתית האקווריום (חול או חצץ אלמוגים כאשר מדובר באקווריום מים מלוחים) וכן הצבת תוספות דקורטיביות.

ציוד נלווה: משאבות,
פילטר , גופי חימום, פורק חלבונים ומשאבת גלים באקווריום מים מלוחים - כל אלו ייבחרו בשלב זה, ויוצבו המקום המתאים להם לקראת חיבורם למערכת כולה.

מילוי האקווריום במים והפעלתו: זהו שלב חשוב ביותר. ראשית יש למלא את האקווריום במים ולחבר את כל הציוד לחשמל. יש לבדוק שכל המערכות תקינות, שהערכים נמצאים בטווח הרצוי - ורק אז לעבור לשלב הבא. כאשר מדובר באקווריום מרינה (מים מלוחים), יש להשתמש במי מלח שהוכנו 24 שעות מראש.

הכנסת הדגים לאקווריום: מומלץ בשלב זה להכניס דגים אשר נחשבים עמידים יחסית ולבדוק את מידת הסתגלותם לאקווריום. לאחר שווידאתם שהכול תקין, הכניסו לאקווריום את יתר הדגים.


חשוב לזכור כי החזקת אקווריום שוקק חיים בבית, מחייבת גם תחזוקה קבועה. ישנן פעולות יומיות, שבועיות וחודשיות שיש לבצע, כדי לשמור על מי האקווריום נקיים ואיכותיים. כך תוכלו להבטיח אריכות ימים לכל דגי האקווריום.


אגב, אם ברשותכם אקווריום מים מתוקים שברצונכם להפוך לאקווריום מרינה, תוכלו לעשות זאת תוך מספר צעדים: הכנסת תאורה מתאימה לאלמוגים, הוספת מלח (במינון מדויק שייקבָע מראש) והכנסת אביזרים הכרחיים לקיומו של אקווריום כזה - פורק חלבונים, סלעים חיים, משאבות גלים וחול אלמוגים. תוך זמן קצר, יהפוך האקווריום הטרופי שלכם לאקווריום מרינה מפואר.
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם