התאמת האקווריום לדגי הנוי

כחובבי דגי נוי, אתם בוודאי מעוניינים לדעת כיצד מתאימים את האקווריום לדג הנכון או במילים אחרות: אילו דגים יתאימו לאיזה סוג של אקווריום. כאן חשוב לשים לב לכמה קריטריונים, שיבטיחו כי הדגים שאתם רוצים ישחו באקווריום הביתים שלכם.
 
ככלל, חשוב לדעת שהתאמת אקווריום לדג נוי ספציפי נעשית בהתאם לתנאים להם הוא רגיל מהטבע. רוצים לגדל ציקליד מאלווי? תידרשו לבנות אקווריום מים מתוקים, אשר יכלול קרוב לוודאי גם מסלעה מכובדת; מעוניינים לגדל צבעון פרידמני? אקווריום מים מלוחים, עם מצע חולי, הוא המתאים ביותר. אבל, ישנם משתנים רבים בהם יש להתחשב.


אקווריום מים מתוקים או אקווריום מים מלוחים ?


זהו אולי הקריטריון הבסיסי לגידול דגים: לפני רכישת הדג שלכם, בדקו האם הוא אוהב מים מתוקים או מלוחים - עניין זה ישנה את כל הקשור לתהליך הקמת האקווריום. אגב, ישנם דגים אשר מסוגלים לחיות בשני סוגי המים וגם את זה כדאי לברר.


טמפרטורת המים באקווריום

תנאי חשוב לגידול דגי נוי באקווריום, הוא שמירה על טווח טמפרטורות רצוי. ישנם דגים אשר רגילים למים חמימים (בעיקר כאלו הגדלים בנהרות), ואחרים דווקא מחפשים מים קרים (בעיקר דגי אוקיאנוסים). דאגו שבאקווריום שלכם ישנה הטמפרטורה הרצויה, עוד לפני הכנסת הדגים למים.

מרחב השחייה באקווריום


ישנם דגים שנחשבים ל'שחניים' של ממש, ואילו אחרים שאוהבים לשחות בטריטוריה מצומצמת מאוד. דאגו שלדג שלכם יש את מרחב המחייה הדרוש לו, כדי שירגיש בבית.

תאורה לאקווריום


דגים אשר חיים במים עמוקים או באזורים בעלי צמחייה עבותה, רגילים לאור מועט. לעומתם, ישנם דגים שזקוקים לאור רב כדי להתפתח. לכן, גם התאורה היא עניין חשוב - ביום ובלילה. בדקו זאת לפני רכישת הדג שלכם.

אביזרים לאקווריום


כמובן שגם ל'נוף' מסביב ישנה חשיבות. דגים מסוימים זקוקים למקומות מסתור; אחרים יבקשו צמחייה מרובה; ישנם דגים שזקוקים למצע עמוק יחסית; אחרים מבקשים גם מערות מפותלות. למדו היטב את האופי של הדג שלכם, כדי להתאים עברו את האקווריום שלכם.
 
הירשמו עכשיו לאקדמיה וקבלו גישה מלאה לכל הקורסים וההרצאות

כל הקורסים וההרצאות מועברים ללא עלות !

מספר המקומות מוגבל - הזדרזו להירשם