הפיכת אקווריום טרופי לאקווריום מרינה

מגדל דגים אשר רוצה להפוך את האקווריום שלו מאקווריום מים מתוקים לאקווריום מים מלוחים יוכל לעשות זאת בקלות. את רוב הרכיבים שכבר קיימים באקווריום הוא לא יצטרך להחליף, אך יהא עליו להוסיף לו מספר דברים...
לרוב, אדם אשר מבקש להקים אקווריום בביתו, יקים כזה אשר מכיל מים מתוקים. האפשרות השנייה - אקווריום מים מלוחים, או אקווריום מרינה בשמו השני - נתפסת כקשה יותר, ולא בצדק. שמירה על כמה כללים ברורים, ביצוע בדיקות תכופות ו-ווידוא כי כל מרכיבי האקווריום נקיים ופועלים כשורה, תאפשר לכל אחד לקיים בביתו אקווריום מים מלוחים, שנחשב לכל הדעות כאחד היפים ביותר שיש.
 
מגדל דגים אשר רוצה להפוך את האקווריום שלו מאקווריום מים מתוקים לאקווריום מים מלוחים יוכל לעשות זאת בקלות. את רוב הרכיבים שכבר קיימים באקווריום הוא לא יצטרך להחליף, אך יהא עליו להוסיף לו מספר דברים להלן רשימה שתעזור לכם לדעת אילו רכיבים המערכת החדשה תצטרך:
 
פילטר
ייתכן והמהלך ידרוש הוספת פילטר חיצוני לאקווריום, בהתאם לגודל הפילטר / האקווריום הקיים.
 
מצע ביולוגי
כמו שהסברנו אקווריום מים מלוחים צריך מצע ביולוגי נרחב ביותר. לכן יש לבצע החלפת / הוספת כמה שיותר מצע ביולוגי עם שטח פנים גדול ככל האפשר. 
 
תאורה
כאמור, רק במידה ונבחר באקווריום עם אלמוגים נצטרך תאורה מיוחדת, תאורה זו תהיה מסוג T5 או מטאל ותבטיח את שגשוגם של האלמוגים.
 
פורק חלבונים
אינו חיוני למי מאיתנו שיבחר לשכן באקווריום שלו דגי ים בגידול מיוחד בשבי.
 
משאבת גלים
למשאבת הגלים תפקיד חשוב ביצירת זרמים, בהכנסת חמצן למים, בערבולם ובקביעת איכותם. 
 
בדיקות מים
הבדיקות המומלצות הם אלו שיבחנו את רמת האמוניה, הניטריט, הניטראט והפוספט באקווריום.
 
סלעים חיים
את המסלעה הישנה נצטרך להחליף בסלעים חיים אשר מקורם בשונית אלמוגים אמיתית אשר יתרמו לסינון מי המלח וליצירת חסרי חוליות ובקטריות אשר חיוניות להיווצרות המערכת.
 
חול אלמוגים
את החצץ הקודם יחליף חול או חצץ אלמוגים, אשר יש ביכולתו לתרום להשגת יציבות בחומציותם של המים ובכך לתרום לאיכותם.
 
מלח ותוספים
אקווריום מים מלוחים מתבסס כמובן על ריכוז המלח שבמים לכן יש להוסיף מלח, אנטי כלור ותרכיז בקטריות.