Logo
חייגו לייעוץ חינם |
סינון לפי מחיר
מותגים
[4]

אקווריום תמונה

אקווריום תמונה או אקווריום פלזמה הוא פריט עיצובי חי ודינאמי שיהפוך כל חדר למרשים. אנו מציעים מספר סוגים של אקווריומי תמונה בנפחים, עיצובים וגדלים שונים.
מיין לפי:
הצג אפשרויות סינון
 
Aqua Studioאקווריום תמונה 80 ליטר AquaPlasma 80
אורך: 80 רוחב: 20 גובה: 70
תאורה: LED 10W
נפח: 80 ליטר 
מסגרת: עץ בגימור אפוקסי
מתקן אלומיניום לתלייה בקיר
2 תאים ביולוגים   
 
2490 ₪
Aqua Studioאקווריום תמונה 140 ליטר AquaPlasma 100
אורך: 1000 רוחב: 200 גובה: 700
תאורה: LED 10W
נפח: 140 ליטר
מסגרת: עץ בגימור אפוקסי
מתקן אלומיניום לתלייה בקיר
2 תאים ביולוגים
2790 ₪
Aqua Studioאקווריום תמונה 170 ליטר AquaPlasma 120
אורך: 1200 רוחב: 200 גובה: 700
תאורה: LED 10W
נפח: 170 ליטר
מסגרת: עץ בגימור אפוקסי
מתקן אלומיניום לתלייה בקיר
2 תאים ביולוגים
2990 ₪
Aqua Studioאקווריום תמונה 210 ליטר AquaPlasma 150
אורך: 1500 רוחב: 200 גובה: 700
תאורה: LED 10W
נפח: 210 ליטר
מסגרת: עץ בגימור אפוקסי
מתקן אלומיניום לתלייה בקיר
2 תאים ביולוגים
3500 ₪
 
 

 

אקווריום פלזמה


כולנו רוצים לחדש ולעצב את הבית / העסק כל הזמן ולרכוש משהו מיוחד, כזה שאין לכולם. העיקרון הזה נכון לכל תחום כמעט, כולל לעולם האקווריומים, מכל הסוגים - אקווריומים מעוצבים, אקווריומים מיוחדים, בניית אקווריום לפי מידה וכו'. וכן לעולם גידול הדגים הביתי : המגדלים שבינינו מחפשים כל העת אקווריומים מיוחדים, בעלי עיצוב מהפכני, שישדרגו עוד יותר את החוויה שבגידול דגים – חוויה מופלאה בפני עצמה. אפשרות מסוימת, שנחשבת אולי ליוצאת הדופן ביותר כיום בעולם האקווריומים, היא אקווריום פלזמה. במה בדיוק מדובר?

אקווריום פלזמה או אקווריום תמונה


חִשבו על מסך טלוויזיה שטוח: כמה נחמד שהוא תלוי לו על הקיר, לא תופס מקום ומוסיף הרבה חן לסביבה שלו. עכשיו חִשבו על אקווריום באותו סגנון. כן, כן, אקווריום לתליה על הקיר, כמו מסך של טלוויזיית פלזמה, ולא רק שהוא אינו תופס הרבה מקום – זהו אחד האקווריומים היפים ביותר, שמשדרג משמעותית את סביבתו.

מה שתיארנו עכשיו הוא אקווריום פלזמה, או אקווריום תמונה. בפועל, מדובר באקווריום דק יחסית, שמוכנס לגומחה או לנישה ייעודית בקיר. זהו אקווריום בעל עיצוב 'נקי' מאוד, כך שכל המערכות החיוניות שבו (אלו שיוצרות את הסביבה הנדרשת לגידול דגים באקווריום) מוסתרות מאחור. כך אתם מקבלים מעין מסך פלזמה 'חי', עם דגים משייטים ובעיצוב ייחודי שלא תמצאו כמעט בשום מקום אחר.

כיום ישנם כמה וכמה סוגים של אקווריומים מעוצבים מסוג זה, ולמעשה אפשר היום להקים אקווריום פלזמה כמעט מכל סוג :

אקווריום מים מלוחים (ריף או מרינה)

גם מבחינת הגדלים טווח האפשרויות גדול מאוד. רבים טוענים כי הגדלים הסטנדרטיים של אקווריום פלזמה הם פחות או יותר סביב 20ˉ30 ס"מ עומק, כ-70 ס"מ גובה וכ-350 ס"מ רוחב. עם זאת, כיום אפשר למצוא אקווריומים מסוג זה בגדלים שונים לגמרי, לדוגמה: עומק 200 ס"מ, גובה 700 ס"מ ורוחב 1200 ס"מ. אפשר למצוא היום סוגים רבים של אקווריום פלזמה, בעיקר במקומות ציבוריים ואסתטיים כמו מרפאות ובתי מלון, אך גם בבתים פרטיים.


איך מקימים ומתחזקים אקווריום פלזמה?


בבסיס העניין, הקמת אקווריום פלזמה נעשית כמו כל אקווריום רגיל, אך ישנם שתי נקודות עיקריות שיש לשים לב אליהן :

1. מיקום האקווריום: חשוב להכין מראש נישה או גומחה מתאימה. יש לכך חשיבות רבה ומומלץ להשקיע מאוד בהכנת המקום המתאים, כזה שיהיה גם יציב, גם ממוקם היטב וגם מתוכנן כך שיוכל להכיל את המערכות השונות שיוצבו 'מאחורי הקלעים'
2. דרישות התחזוקה: זכרו כי אקווריום פלזמה הוא לא אקווריום פשוט לתחזוקה, משום שהגישה אל חלקו הפנימי אינה אפשרית באופן ישיר. לכן חשוב לברר מראש כיצד תתבצע התחזוקה ובאיזו תכיפות.

בעניין התחזוקה יש לציין כי כיום מוצעת למגדלי הדגים בניית אקווריום לפי מידה, שבמהלכה מתכננים גם את כל מערכות התחזוקה בצורה הנכונה. אם עושים זאת נכון, ניתן להקים מערכת ניקוי וסינון שתאפשר לאקווריום לתפקד גם חודשים רבים ללא התערבות חיצונית (לעתים גם במשך חצי שנה ויותר). יתרה על זאת ניתן להשתמש בשירותי תחזוקת אקווריום ולהשאיר את העבודה בידי אנשי מקצוע מנוסים , בבית הובי תוכלו ליהנות משירות זה וליהנות מאקווריום פלזמה מרהיב במינימום השקעה.

איך מעצבים אקווריום פלזמה בצורה חכמה?


לכאורה, עומדת בפנינו משימת עיצוב לא פשוטה: אקווריום תמונה הוא לא אקווריום רגיל, ולעומת אקווריומים מעוצבים ו'סטנדרטיים', כאן יכולת התמרון קטנה יותר, שהרי האקווריום קטן יחסית (בדרך כלל) ובעל עומק לא רב.

הדרך לפצות על חסרונות אלו היא בשימוש בתאורה מתאימה ובזכוכית ייעודית. שתי אלו יחד יכולות להקנות לאקווריום מראה 'עמוק', גם אם בפועל הוא אינו כזה. זקוקים לעצה בעניין? אנשי בית הובי מחזיקים בידע רב בהקמה ובעיצוב של אקווריום פלזמה, והם ישמחו לסייע לכם בהקמתו, כך שעל הקיר שלכם תופיע בקרוב תמונה חיה, דינאמית ומהפנטת.